PDA

Zobacz pełną wersję : wyskakująca półoś w EJ9, dlaczego!?



Edson
01-10-11, 13:28
Witam.

Mam następujący problem w moim civicu EJ9 z 1996r, 1.4 is bez ABSów.. wyskoczyla mi lewa póloś z garka, na pelnym skręcie przy podjeździe na krawężnik. Dlaczego tak się stalo, czy tylko dlatego,że przebug wewnętrzny się już wyrobil?? Jak stwierdzil mechanik wedlug niego lewa póloś jest jakby za krótka(92cm) przez co, wedlug niego znowu może powtórzyc się to samo jeżeli wstawie polos o identycznych wymiarach. Mechanik stwierdzil, że jeśli nie w tym tkwi problem to możliwe jest iż mam za duze kola 16' 205/40 ...


Bardzo proszę o pomoc i opinie :)

sivy
01-10-11, 14:31
półoś wyskoczyła z przegubu czy razem z przegubem ze skrzyni?

Edson
01-10-11, 17:34
póloś wypadla z garka i powypadaly kamienie do oslony. przegub wewnętrzny zostal normalnie w skrzyni. Prawa póloś wygląda jakby byla z absem a lewa wlasnie nie.. i nie wiem teraz czy auto nie bylo bite albo silnik jest troche za mocno przesunięty w prawo..

mlodyxx
02-10-11, 10:24
to chyba masz silnik przesuniety bo w normalnym przypadku to sie rozpiac nie ma prawa chyba ze ktos jakac krotsza polos zalozyl

sivy
02-10-11, 13:43
nom dziwne zeby to wyskoczyło. nigdy sie z takim czymś nie spotkałem

Edson
02-10-11, 15:35
moze trzeba by zamontowac poloś z abesem ??? jezeli by byla minimalnie dluższa i pasowaly by frezy ??? albo jakieś zabezieczenie zamontowac.. o ile takie cos istnieje wogóle

Saiti
02-10-11, 16:04
półoś ABS/bez ABS nie ma znaczenia gdyż koronka ABS znajduje się na przegubie ;)

Na wewnętrznym przegubie nie ma zabezpieczeń. Tylko ten trójnik trzyma się na segerach. Coś masz nie halo...

uniu1
02-10-11, 20:06
Zmierz swoją półos i napisz na allegro do jakiegoś kolesia który sprzedaje półosie do VI generacji aby też zmierzył i będziesz miał porównanie.

Edson
03-10-11, 15:18
dzięki za porady.. muszę chyba zadzwonic i porównac

Starstruck
03-10-11, 17:04
W D-serii SOHC są dwa rodzaje półosi: krótsza i dłuższa (obie opcje na jedną stronę). Może masz właśnie tę krótszą?

Crafi
10-12-11, 17:48
Widocznie miales zmieniana polos i ktos wsadizl nie od tego silnika. Poszukaj polos do Twojego silnika i porownaj dlugosc. Ja obecnie tez szukam tylko niestety nie tylko dlugosc sie liczy ale tez i grubosc.