Zobacz pełną wersję : turbo a zywotnosc silnika
Witam.
Zastanawiam sie nad uturbieniem D16. Ostatnio troche czytalem o turbo i dowiedzialem sie ze mocniejsze czesci maja krotsza zywotnosc typu 'kute tloki'. Czy to prawda?? oroz co moze sie stac w turbo przy za dozym CR.
Duże CR nie idzie w parze w Turbo - to się źle skończy a opcji na zakończenie żywota jest wiele
Generalnie nalezy pamietac, ze czesci aftermarket nie sa tak pewne jak OEM. Oczywiscie nie mowie tu, zeby do turbo dawac seryjne tloki:o ale po prostu nalezy sie liczyc ze sporo mniejsza trwaloscia i wiekszym prawdopodobienstwem awarii. Jak duzym to zalezy od klasy uzytych czesci, profesjonalnosci instalacji i strojenia. Ale na pewno bedzie wieksze niz w seryjnym aucie.
Mi sie wydaje ze jak wsadzic graty np Dartona to chyba ma to jakąś wytrzymałośc:)
Witam.
Zastanawiam sie nad uturbieniem D16. Ostatnio troche czytalem o turbo i dowiedzialem sie ze mocniejsze czesci maja krotsza zywotnosc typu 'kute tloki'. Czy to prawda?? oroz co moze sie stac w turbo przy za dozym CR.
bez sensu pytanie troche:D
jak zamontujesz trubo do seryjnych tłoków tez bedą miały krótką żywotność:
to 2 różne silniki z ta różnica że nad jednym siedział sztab ludzi który opracował całą jednostkę i przewidział jej srednią zywotność na x set tys( chodz jak wiadomo ostanio już z tym kiepsko)
a przy trubo jednak nadkład cześci są z różncyh fabryk o różnych parametrach kto inny robi tłoki kto inny uszczelki a jeszcze kto innny stroi
więc dużo łatwiej o jakiś błąd i awarię
przecież są mocne seryjne ne jednostki turbo(evo ,wrx) na których można polegać ale jak już zaczniesz coś kombinować to może być rożnie
Akurat o ile jednostka Evo jest pancerna to Subaru to oczekiwanie na awarie, zwlaszcza przy bloku 2.5.
Powered by vBulletin® Version 4.2.2 Copyright © 2025 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.