PDA

Zobacz pełną wersję : Kierownica sie łuszczy!



luk_
18-05-05, 10:14
Mam sportowa kierownice i jest "obita" skora lub czyms podobnym, niestety material ten zaczal sie ostatnio scierac i i troche nieladnie wyglada bo w jednym miejscu przetarla sie . Co mozna na to poradzic poza zakupem nowej kierownicy? Slyszalem ze mozna kupic paski skory i sobie samemu zalozyc i zszyc. Moze sie orientujecie ile takie cos kosztuje lub co innego mozna zrobic? dzieki za odpowiedz.

siemaR
18-05-05, 10:22
oddać do tapicera żeby obszył na nowo - samemu raczej się nie uda i nie będzie to wyglądało ładnie. Łatać tego też za bardzo nie połatasz - obszycie w wawie bez ramion - samego koła to koszt ok 100-120zl - jak tylko jakiś fragment tej skóry, bo jest dzielona to pewnie taniej.

kosiniak
18-05-05, 10:52
albo kupiac spray do skor i prysnac, to działa, sprawdzone :grin:

ppm702
18-05-05, 11:23
wawie bez ramion - samego koła to koszt ok 100-120zl
siemaR masz jakieś namiary na dobrego fachowca ?

siemaR
18-05-05, 12:49
siemaR masz jakieś namiary na dobrego fachowca ?

obszywałem swoją u tego pana :

Usługi Tapicerskie Adamczyk Andrzej
Opis: Zakład tapicerski, szycie tapicerki skórzanej na zamównie, obszywanie skórą kierownic, szycie mieszków etc. Mały zakład, ale bardzo rozsądne ceny.
Adres: ul. Żeromskiego 17, 01-882 Warszawa
Telefon, faks: (022) 835-46-91


i jestem zadowolony, foto nie oddaje efektu, ale mniej więcej wygląda tak:

http://strony.aster.pl/siemar/hania/kiera.jpg

a co do spraya do skóry to jak się zaczyna przecierać to pomoże, ale jak się już przetarła całkiem to za późno, u mnie zaczeło się od małej dziurki i momentalnie zaczeła się powiększać, tak że musiałem całkiem zerwać oryginalna skóre.

ppm702
18-05-05, 13:29
Dzięki wielkie :) to koło mnie więc może dziś odwiedzę i pogadam o szczegółach

jinjet
18-05-05, 14:57
super jest obszyte. koszt tez wporzadku, mozesz jeszcze napisac ile czasu to trwalo?? bo przy okazji wizyty w wawie zrobil bym to sobie.

siemaR
18-05-05, 15:27
czas zależy od tego jak się umówisz i czy akurat wbijesz z terminem że nie ma nic innego do robotki(a z tym raczej ciężko) - najlepiej przedzwoń i się umów. Samo obszycie coś ok 8 godzin - przynajmniej tak było w moim przypadku. Aha, i cena 100-120 jest bez ramion, same koło, a tak jak u mnie - zapłaciłem 200 pln - Pan tłumaczy to tym że trudniej, dłużej i zużywa prawie 2 razy więcej skóry, bo musi to wycinać z dużo szerszego paska.

luk_
18-05-05, 15:28
A macie moze jakies namiary w woj. slaskim?