PDA

Zobacz pełną wersję : Reflektory Depo vs Stanley OEM - przekładka silniczka



Nemereth
27-09-11, 15:07
Obecnie próbuję przełożyć OEM silniczek regulacji świateł z Stanley'ów OEM do Depo.

Silniczek wymontowałem bez problemów, natomiast mam problem z usunięciem manualnej regulacji z Depo, nie mam pojęcia jak usunąć te śruby regulacji, a popchnąć ich z szyny nie idzie :(

Ktoś przez to przechodził?

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Swap elektrycznych silniczków regulacji Lamp Stanley do Lamp Depo Clear Black (manualne)

Na początek dziękuję wszystkim za podpowiedzi w temacie i te wysłane na PM.


Więc rozpocząłem swap elektrycznych silniczków z Lamp Stanley do Lamp Depo Clear Black (manualne).
Poniżej co i jak zrobić.

Narzędzia:
-2x Śrubokręt krzyżak
-Wiertarka zwykła lub akumulatorowa
-Wiertło pod M6 lub M8
-Dremel z tarczami do cięcia

1. Wyjąć uszczelki główne żarówek.
2. Śruby regulacji górną i dolną skręcamy aż przez otwór żarówki zobaczymy że odbłyśnik jest przy tylnej ścianie lampy.
3. Przy użyciu wiertarki i wiertła rozwiercamy górną śrubę regulacji dokładnie po środku główki. (najlepiej żeby ktoś przytrzymał śrubokręt wsadzony w ząbki od boku w celu zblokowania mechanizmu bo przy rozwiercaniu będzie się kręcił)
4. Kiedy "ząbkowy talerzyk" regulacji zostanie na wietrle bierzemy cieńszy śrubokręt i wypychamy trzpień śruby regulacji do środka
5. Śrubokrętem, wąstkmi kombinerkami precyzyjnymi czy nawet ręką pchamy śrubę na zewnątrz blaszki do której jest przymocowany plastik z tą śrubą
6. Wyciągamy śrubę z plastikiem

Teraz będzie cięższa praca, potrzebny jest dremel do precyzyjnego wycięcia otworów niezbędnych do instalacji silniczka regulacji.

1. Oczekiwanie na zamówiony dremel... cdn...

Starstruck
27-09-11, 15:19
Z tego co wiem, Depo to zamiennik Valeo, a Stanley'ów Tyc. Teoretycznie nie da rady przełożyć silniczków. Co do śruby man. regulacji to nie wiem jak ją usunąć. Ja jak miałem OEM Valeo, to kupiłem zamiennik Depo (elektryczna reg.) w którym była zaślepka, wizualnie zbliżona do śruby na ampul. Chwyciłem kombinerkami i bez problemu wyszła :).

Nemereth
27-09-11, 16:28
Z oględzin lamp wnioskuję, że są identyczne konstrukcyjnie.

Różnice.
1. odbłyśnik Stanley'ów jest cały blaszany i ma inny kapturek || odbłyśnik depo jest cały plastikowy pokryty sreberkiem.
2. mocowanie żarówki jest ciut inne w depo, mianowicie mocowanie kapturka stanley ma na 1 punkt, Depo ma 2 punkty (blaszki)

Poza tym są takie same, śruba manualnej regulacji ma to samo mocowanie wewnątrz co elektryczna regulacja.

Zostaje kwestia jak wyjąć tą śrubę bo wygląda na to że trzyma się jakoś obudowy.

Starstruck
27-09-11, 17:00
Ja jak dzwoniłem do sklepu, w którym kupowałem, to dostałem info j.w. Oby pasowało :).

spychu
27-09-11, 17:11
Bo tak jest, nie przełożysz silniczków ze Stanleya do lampy Depo.
Jakis tuman sprzedał Depo jako zamiennik Stanleya :)

Lampy Depo sa przystosowane do wciskanej plastikowej kulki takiej jak w silniczku od lamp Valeo, a lampy Tyca sa przystosowane do wkręcanego gwintu jak w silniczku od Stanleyów.

Nemereth
27-09-11, 18:19
Spychu ! :D



Lampy Depo sa przystosowane do wciskanej plastikowej kulki takiej jak w silniczku od lamp Valeo, a lampy Tyca sa przystosowane do wkręcanego gwintu jak w silniczku od Stanleyów.

Mam Depo gdzie śruba jest wkręcana w plastikową "kostkę" tak samo jak w stanleyach, kwestia jest jak odczepić to od obudowy lampy. Śruba w środku jest wkręcona w plastikową kostkę a zdjąć to nie problem bo się po prostu zsówa :)

nigga_5g
27-09-11, 18:40
Depo robi zamienniki zarówno lamp valeo, jak i stanley. Wiem bo sam mam depo, do których dokupowałem silniczki przeznaczone do lamp stanley, z gwintowanymi koncowkami.

Nemereth
27-09-11, 19:15
Dokładnie, co więcej jest miejsce na mocowanie 4 śrubek od silniczka. Tylko jak wyjąć te manualne regulacje ? :)

Nemereth
28-09-11, 12:48
Update w pierwszym poście :)

sebawo
07-01-13, 16:06
odkop stulecia - rozumiem, że temat umarł?

Ven
20-05-13, 22:19
Odkop dwustulecia. Czy ktoś może powiedzieć jak wymontować i zamontować silniczek regulacji lampy OEM Stanley/Depo, jak tą śrubę wyciągnąć z tej kostki w lampie i w jaki sposób zamontować go w nowej (śruba nie włazi w nowy otwór tak poprostu)?

nigga_5g
22-05-13, 20:19
Trza kręcić pokrętłem do regulacji, wtedy go wkręcisz/wykręcisz.

redcode
23-05-13, 00:22
A ja mam pytanie do czego służy śruba pod silniczkiem regulacji - na obudowie lampy, pokręciłem kilka razy w prawo i w lewo myślałem że jakoś trzyma silniczek (poza 4 śrubami które wykręciłem wcześniej). Teraz zastanawiam się czy czegoś nie poprzestawiałem w reflektorze i czy nie będzie świecił po drzewach.

Będę wdzięczny za odpowiedź.

AdamCIV
06-01-14, 18:22
Witajcie.
Troszkę odkopię temat.
W 6 genie polifcie po zakupie miałem z przodu reflektor prawy Depo i lewy Honda Valeo.
Prawy Depo był wcześniej wymieniany i wygląda jak nówka. Valeo swoją świetność i przejrzystość klosza ma już za sobą więc przy okazji zakupiłem w jego miejsce drugi reflektor Depo aby był do pary.
Ostatnio chciałem podmienić reflektor i pojawił się problemik. Mianowicie w Valeo silniczek regulacji świecenia jest wkładany w gniazdo z trzema nacięciami, lekko przekręcany i ma bolec zakończony kulką. W Depo natomiast okazało się że gniazdo nie ma nacięć, silniczek jest przykręcany i reguluje wysokość świecenia za pomocą gwintu śruby?
Fotki reflektorów:

Valeo:

http://images62.fotosik.pl/528/e96b33542b4ac25dmed.jpg

Silniczek z Valeo:

http://images62.fotosik.pl/528/539307f19ce670d3med.jpg

Depo które chce założyć i wstępnie założyłem bez silniczka:

http://images64.fotosik.pl/528/c3028909053fe007med.jpg

Teraz zastanawiam się co dalej robić. Sprawdziłem też w prawym reflektorze Depo i tam silniczek jest też wciskany i reguluje kulką jak w Valeo. Nie wiedziałem że Depo robił dwie różne regulacje. Mam pytania:
1. Czy jak dokupię do lewego Depo silniczek przykręcany regulujący świecenie gwintem śruby, a w prawym Depo reguluje „kulką”, to czy obie lampy będą równo się opuszczały i podnosiły?
2. Czy podłączenie wtyczki jest takie same w tych dwóch rodzajach silniczków, na 3 piny?
3. Czy w ogóle da się dokupić taki silniczek który wkłada się w gniazdo reflektora, które nie posiada 3 nacięć i jest przykręcany do reflektora? Na allegro jak się trafi silniczek z regulacją śrubą gwintową to okazuje się że jest wkładany, a nie przykręcany. I to jest do HRV, a nie Civa.

Ven
06-01-14, 20:20
1. Zakres regulacji jest ten sam więc nie będzie problemu jak oba silniczki sprawne.
2. Tak
3. Nie

login
07-01-14, 20:39
AdamCIV potrzebujesz dokupić silniczek Stanley'a od lewej lampy i to wszystko.