PDA

Zobacz pełną wersję : Sprzęgło od 1,8VTi w EK4 B16a2



cyp
23-04-07, 18:01
Witam wszystkich! To jest pierwszy temat pisany przeze mnie;) Mam nie mały problem ze sprzęgłem w moim EK4 B16A2. Jest zmęczone dobrą jazdą i nadaje sie do wymiany. Pedał sprzęgła łapie wysoko, szarpie przy ruszaniu i wolnej jeździe i biegi zaczęły gorzej wchodzić... Typowe obiawy zużytej tarczy i możliwe że nie w pełni sprawnego docisku. Mój problem polega na tym iż nigdzie nie mogę dostać sprzęgła kompletnego firmy Aisin. Zdecydowałem się na takie ponieważ jest to dobra firma i ludzie sobie chwalą. Zastanawiałem się nad NKK ale stwierdziłem ze w JC jest dopasowywane do każdego samochodu na zasadzie chybił trafił "powinno trochę pochodzić". :brawo2: Przeglądając katalog online Aisina zauważyłem że w większości przypadków łożyska oporowe są te same (EK4, Integra Type R, Civic 1.8 VTi, CR-V) różnice są jedynie w średnicy tarczy i dociskach (różnica w granicach 2mm na tarczy i docisku). I stąd się bierze moje pytanie do ludzi którzy już wymieniali sprzęgła... Czy komplet od 1.8 VTi lub od EG6 Vti B16A2 będzie pasował do EK4??!! Takie komplety mogę dostać od ręki. Ceny są dość wysokie bo oscylują w granicach 800zł. za komplet:/ Jeśli ktoś może załatwić komplet AISINa do mojego auta to bardzo proszę pisać na GG lub maila. Będę bardzo wdzięczny! Pozdrawiam wszystkich wożących tyłki w B16A2;)

maciek
23-04-07, 18:13
Zadzwon do auto-hurt.pl...
mi zlozyli komplet za 450zl... ale nie polecam.. przy malym podniesieniu mocy sie slizga..
lepiej zalozyc cos mocnego od razu.

cyp
24-04-07, 02:14
W tym sklepie internetowym maja tarcze Aisin/Asco i docisk Valeo:/ O Valeo różne rzeczy słyszałem i nie zawsze dobre :/ Moje auto to czysta seria ale nie ukrywam że parę rzeczy planuje w niej zmienić i chce kupić sprzęgło które troszkę wytrzyma. W NKK zraziło mnie to iż ta firma nie ma nawet swojego katalogu online co jest chyba nie do przyjęcia jeśli chodzi o producenta sprzęgieł. Heh... jedyna rzecz jaka za nim przemawia to cena;) komplet tarcza NKK + docisk NKK + łożysko oporowe Koyo = 550zł. Interesuje mnie to sprzęgło od 1.8Vti ponieważ tarcza która tam siedzi, siedzi również w Preludzie 2.2VTi. A wszyscy wiemy że Preluda wolna nie jest, a silnik 2.2l dysponuje sporym momentem obrotowym. Czy ktoś wie jak wygląda sprawa mocowań tarczy i docisku w tych modelach? Według katalogu Aisina wymiary i mocowania są te same co w EK4, ale nie chce po wydaniu 800zl się rozczarować. A sprzęgło muszę wymienić na dniach bo mi biegi zaczynają strasznie wchodzić :( Szkoda skrzyni... PS. Sprzęgła Sachs i Luk raczej odpadają. Jakoś nie mam zaufania do "solidnej" niemieckiej technologii.

proto
24-04-07, 09:07
PS. Sprzęgła Sachs i Luk raczej odpadają. Jakoś nie mam zaufania do "solidnej" niemieckiej technologii.

Nie przesadzaj, ja zmieniłem na Sachs i chodzi miodzio , a tarcze oryginał miałem pękniętą :-)

Cywa
24-04-07, 09:51
Ja mam wlasnie aisina od 7,5 kkm nie narzekam nic a nic, trzyma jak zaspawane :D Poszukaj w intercarsie tam powinni miec

cyp
27-04-07, 16:38
Proto ;)
Wziąłem pod uwagę sprzęgło Sachs i co się okazało to jest stosunkowo tanie... nie całe 600zł. Ale jest też pewne ale. W komplecie do aut japońskich są elementy producentów japońskich w sprzęcie niemieckiej firmy ?? Takie info dostałem od 2 znajomych sprzedawców w sklepie i wyczytałem na forum Preludy. Stąd moje pytanie do Ciebie. Jak było z Twoim sprzęgłem? Miałeś japońskie komponenty czy czystego "niemca" Sachs? Jeśli japan to jakich firm i jak Ci się sprzęgło sprawuje?? Bo całkiem możliwe że już za pare dni będę miał takie u siebie.
Pozdrawiam :aloha:

emg
27-04-07, 18:40
mam docisk od itra i tarczę aisin, na oryginalnym docisku czasem się tarcza ślizgnęła, na docisku od itra nie ma takiej opcji - tarcza ma przejechane 10k km i była kupiona nówka, teraz docisk też nowy

proto
27-04-07, 21:35
Takie info dostałem od 2 znajomych sprzedawców w sklepie i wyczytałem na forum Preludy. Stąd moje pytanie do Ciebie. Jak było z Twoim sprzęgłem? Miałeś japońskie komponenty czy czystego "niemca" Sachs? Jeśli japan to jakich firm i jak Ci się sprzęgło sprawuje?? Bo całkiem możliwe że już za pare dni będę miał takie u siebie.
Pozdrawiam :aloha:

Nie potwierdzam tych rewelacji. Sprzęgło sobie dokładnie obejrzałem i to jest sachs, oryginał
nie jakiś zamiennik .
Dokładnie taki:
sachs (http://cgi.ebay.de/Kupplung-Satz-Sachs-3000845302-Honda-Civic-V-Neu_W0QQitemZ120074313099QQihZ002QQcategoryZ61263Q QrdZ1QQssPageNameZWD1VQQcmdZViewItem#ebayphotohost ing)

I to była w sumie jadna z najdroższych opcji do MC2. W sklepie kosztuje 1060-1150 pln
- ale dostałem rabat i zeszli do 820. W podobnej cenie był tylko aisin , składane zestawy w granicach 500 pln ...

Tak jak pisałem, chodzi miodzio, poprawiło się zdecydowanie, pod każdym względem , zresztą inaczej być nie mogło , skoro tarcza była w jednym miejscu pęknięta ..

Ekard
28-04-07, 09:27
Cyp, zmieniaj to sprzęgło czym prędzej i na nasze tomaszowskie spoty wpadnij.
Bo jeden Rex czeka na kresce. :d