PDA

Zobacz pełną wersję : Zamulenie idziura w obrotach...



arti223
26-09-11, 20:52
Potrzebuje jakiejś wskazówki... Mianowicie objawy są następujące. Hanka ma sporego zamuła do 2 tys obrotow potem w miare (ale nie tak jak powinna) idzie do 4 tysi i ma dziure w obrotach na kazdym biegu, od 4 do odcinki idzie jakby chciala ale nie mogla i w granicach 6 tysi do końca ma tak jakbym jej nitro wlaczyl :/ Czego to moze byc wina?

vnv_nation
26-09-11, 21:04
Np zaplon do ustawienia? Filtr powietrza, paliwa?

jakubb80
26-09-11, 23:55
Podepnij sie po ten temat "Civic EJ2 D15B7 słabe przyspieszenie" utworzony przez uzytkownika michal199172.
Macie bardzo podobny problem... może nawet ten sam.

arti223
27-09-11, 22:12
Tamten temat jest podobny ale ma inne objawy choć podobne. U niego hanka od 6 nie chce isc a moja z kolei dostaje kopa do odcinki i to jest dziwne. Ale cóż chciałbym ustawić zapłon jak doradzają niektórzy ale... nie wiem jak to zrobic :P Możecie udzielic mi jakiejs krotkiej instrukcji?:) Prócz tego wyczyszcze jeszcze kopulke....

vnv_nation
28-09-11, 00:10
Ale cóż chciałbym ustawić zapłon jak doradzają niektórzy ale... nie wiem jak to zrobic :P Możecie udzielic mi jakiejs krotkiej instrukcji?


Masz 2 mozliwosci:
1. Poszukac na forum
2. Podjechac do mechanika

jogal
28-09-11, 00:29
Jeśli auto dostaje kopa od 6000 rpm to mnie to wygląda na opóźniony rozrząd o jeden ząbek, powinno to wyjść podczas próby ustawienia zapłonu lampą (zazwyczaj zapłon jest w pozycji na maksa do kabiny, lub nawet brakuje skali, aby ustawić go na znaki). Sprawdź ustawienie rozrzadu i skontroluj naciąg paska (nie robiłeś ostatnio nic z rozrządem??)

Redrekin
28-09-11, 10:01
Tak jak pisze jogal , wygląda na źle ustawiony rozrząd, miałem podobnie.

arti223
28-09-11, 20:27
Ale na tym rozrządzie już śmigam prawie 15 tysi i nie było tego a pojawiło sie jakis tydzien temu. Kupie uszczelke i pojade na ustawienie zapłonu i sprawdza ten rozrzad ale kurde wujas mi robil wtedy caly rozrzad i mowi ze daje sie pociac ze jest ustawiony dobrze. Jednak nie bede ufal i pojade sam zobaczyc na wlasne oczy czy jest ok, poki co dzieki a co dalej w sprawie bede informowal na bierzaco :)

wojtas892
29-09-11, 09:10
Ja się z chęcią podepnę pod ten temat. Mam ten sam silnik co kolega (D14A3). Wrzuciłem sportowy kolektor wydechowy 4-2-1,końcowy tł umik WM Sport i spotkała mnie taka niespodzianka,że auto od 2.5 tys obr do 4 tys jedzie,później go zamula, i od 5 tys do końca już ciągnie. Czego to może być wina? może za bardzo układ rozprężyłem?

arti223
29-09-11, 23:06
Wszystko smiga, kopułka przeczyszczona (choc chyba efektu wiekszego nie bylo), wrzuciłem nowe świece bo te wyglądały dość nieciekawie i jeszcze majster mi coś pod machom pogrzebał i sprawdzał, zrobiłem reset do kompletu i jest ok, nie wiem gdzie mogła leżeć wina ale po tych operacjach problem ustał. Dzięki za podpowiedzi i pomoc :)

Feniks333
30-09-11, 20:23
Na Twoim miejscu bym się dowiedział w czym tkwił problem.