PDA

Zobacz pełną wersję : Uszczelka pod głowica. Wymiana ??? Czy cos innego ??? HELP



tyzio
26-09-11, 17:35
Witam, czy jest ktos z Was zoreintowyany kto z okolic Głogów/Lubin/Legnica zna sie na rzeczy i moglby podjac sie zadania wymiany uszczelki pod glowica (silnik D16Y7) ?? Szukam konkretnych ofert, bo u mnie w okolicy nie znam nikogo godnego polecenia... a ja niestety sam tego sie nie podejme:rolleyes: Prosilbym o jakies info odnosnie kosztow, wiem ze sama uszczelka to koszt kolo 180zl (niby oryginal).
Dodam ze dostrzeglem nastepujace objawy:
- znika mi olej, Hondzia zjadla jakis litr oleju przez 4500km (brak wyciekow, lekko spocona miska ale to ponoc norma)
- ubywa w pewnym stopniu plyn chlodniczy
- nie mam "kawy z mlekiem" na bagnecie
- silnik chodzi rowno
- co do mocy w sumie ciezko mi stwierdzci, wczesniej mialem Honde z silnikiem 1.4 i wedlug mnie o wiele lepiej sie zbierala niz obecna 105konna
- kopci normalnie, nie widac oznak "bialego" dymku z wydechu
- plyn w chlodnicy jest pod sam korek, nie widac zadnych zabrudzen ani "rosolowych oczek"
Tyle byloby z moich obserwacji.... Teraz pytanie do Was czy to na pewno bedzie uszczelka pod glowica ??? No i tak jak wyzej, kto moglby sie tego ewentualnie podjac.

Pozdrawiam:)

luck88
26-09-11, 18:38
w tej wersji to normalne ze zjada ci olej...przy wyzylowanych obrotach lubi sobie popuscic. Silnik masz suchy wiec nie wymieniaj uszczelki,robi sie to tylko wtedy gdy puszcza olej, a co do zbiory to 90konna ma bardzo dobre osiagi jak na taka moc, i zblizony moment obrotowy do obecnej 1.6 ,ronice bedziesz czul tylko przy duzych predkosciach, podobnie jest z moja 114 vtec, tyle ze w d15z6 jak ktos umiejetnie przeciaga biegi to smialo zostawi 1,4 90hp w tyle

tyzio
26-09-11, 18:58
Czyli mam rozumiec ze dolewanie oleju jak i plynu chlodniczego bedzie tymczasowym i w miare "odpowiednim" rozwiazaniem ?

jasiek09
26-09-11, 19:28
- ubywa w pewnym stopniu plyn chlodniczyile?

Feniks333
26-09-11, 19:32
litr na 4500 km to sporo i chyba za dużo

vnv_nation
26-09-11, 20:27
w tej wersji to normalne ze zjada ci olej...przy wyzylowanych obrotach lubi sobie popuscic

W pelni sprawny silnik oleju pil nie bedzie, a juz na pewno nie w takich ilosciach



Silnik masz suchy wiec nie wymieniaj uszczelki,

A wiesz co to jest uszczelka pod glowica? Bo jej uszkodzenie w wiekszosci przypadkow na zewnatrz silnika nie wychodzi i nic nie zobaczysz ogladajac obudowe silnika :/





robi sie to tylko wtedy gdy puszcza olej

Hehe to zdanie mi sie podoba najbardziej - uszczelke pod glowica wymienia sie wtedy gdy silnik bierze olej. Kolego.. to jest forum ogolnopolskie, zagladaja tu ludzie ktorzy szukaja madrej porady - pisz wtedy jak jestes czegos pewny a nie ci sie wydaje.. bo to co tutaj piszesz i doradzasz koledze to kompletne bzdury!





- kopci normalnie, nie widac oznak "bialego" dymku z wydechu

A co to znaczy kopci w maire normalnie? Bo przy temperaturach takich jak teraz sa w dzien czyli w granicach 20 stopni, nie powinienes z wydechu widziec zadnych spalin.




Czyli mam rozumiec ze dolewanie oleju jak i plynu chlodniczego bedzie tymczasowym i w miare "odpowiednim" rozwiazaniem ?

Jasne ze nie. O ile ubytek oleju mozna uzupelniac bo nie tylko twoja honda bierze olej, to plyn chlodniczy nie ma prawa znikac. Ile ci go znika? Poszukaj czy gdzies nie ma wycieku a potem sie bedziesz martwil dalej. W najgorszym przypadku moze to byc wlasnie uszkodzona uszczelka pod glowica ktora niestety zrobic trzeba bo z czasem tylko bedzie gorzej a silnik zalatwic nie jest problem.

tyzio
27-09-11, 12:57
ile?

dzisiaj rano dolalem do MAX'a wiec wieczorem zobacze ile ubylo i wtedy napisze dokladniej...



- kopci normalnie, nie widac oznak "bialego" dymku z wydechu
A co to znaczy kopci w maire normalnie? Bo przy temperaturach takich jak teraz sa w dzien czyli w granicach 20 stopni, nie powinienes z wydechu widziec zadnych spalin.

rano odpalilem na zimnym silniku i nie bylo widac zadnego niepokojacego dymu, nic bialego nic niebieskiegoo....
wnioskuje ze czy silnik cieply czy zimny - sytuacja wyglada identycznie reasumujac temat "kopcenia":)



Czyli mam rozumiec ze dolewanie oleju jak i plynu chlodniczego bedzie tymczasowym i w miare "odpowiednim" rozwiazaniem ?
Jasne ze nie. O ile ubytek oleju mozna uzupelniac bo nie tylko twoja honda bierze olej, to plyn chlodniczy nie ma prawa znikac. Ile ci go znika? Poszukaj czy gdzies nie ma wycieku a potem sie bedziesz martwil dalej. W najgorszym przypadku moze to byc wlasnie uszkodzona uszczelka pod glowica ktora niestety zrobic trzeba bo z czasem tylko bedzie gorzej a silnik zalatwic nie jest problem.

jak wyzej, wieczorem sprawdze ile mi ubylo, po przejechaniu trasy dom-praca, praca-dom (obszar pozamiejski) odleglosc w sumie jakies 32 km. Natomiast co do samego wycieku, auto wczoraj bylo ogladane przez dwoch fachowcow (mechanikow) i nie zauwazyli zadnych nieszczelonosci, poza tym gdy
auto nawet postoi pare minut lub przez dluzszy okres czasu wtedy tez nie widac na podlozu zadnych wyciekow,

karas
27-09-11, 13:56
kolego jezeli ubywa Ci plyn chlodniczy a nie masz dziurki w układzie chlodzenia -przewodach, chlodnicy to bardzo prawdopodone ze padnięta jest UPG albo pęknieta jest glowica. Pamietaj układ chłodzenia jest układem zamkniętym także ubytek plynu może być spowodowany:
1) niesczelnoscia w układzie
2) plyn chlodniczy wyparowuje przez wydech - autko kopcu na biało. Sprawdz czy Masz bąbelki w zbiorniczku wyrównawczym? odkrecales swiece i patrzyles czy nie ma na nich bialawego nalotu ? Jak wygląda sam plyn chlodniczy czyściutki czy jak rosół??

tyzio
27-09-11, 14:43
Sprawdz czy Masz bąbelki w zbiorniczku wyrównawczym? odkrecales swiece i patrzyles czy nie ma na nich bialawego nalotu ? Jak wygląda sam plyn chlodniczy czyściutki czy jak rosół??
Pierwszy moj post:

- kopci normalnie, nie widac oznak "bialego" dymku z wydechu
- plyn w chlodnicy jest pod sam korek, nie widac zadnych zabrudzen ani "rosolowych oczek"

TheWitcher
10-10-11, 12:08
Słuchajcie nie jestem ekspertem i prawdopodobnie będę powtarzał innych speców których wypowiedzi czytałem. Więc zaczynam jeśli litr bierze na 4500 km to:
-bierze Ci z 200 ml na `1000 czyli w granicach rozsądku (u mnie 1 l na 1000)
-Każdy silnik bierze olej nawet super wyglancowany (porostu nie zauważalnie) wynika to z tego że film olejowy na cylindrze jest na całej powierzchni i podczas suwu tłoka zbiera on to co zostaje na cylindrze takie zadanie oleju żeby metal nie tarł o metal tak?? :) a nie zauważa się tego za bardzo bo benzyna ścieka po ściankach cylindra na zimnym silniku przy ssaniu bo jest bogata mieszanka (gdzieś to czytałem na kilku forach) i dlatego oleju nie ubywa tak dużo.
-Jeśli chcesz sprawdzić czy to co pisze jest prawdą przejedz się dłużej niż 32 km to zobacz czy nie ubyło więcej niż zwykle bo podczas dłuższej jazdy paliwo wyparuje z oleju i oczywiście objętość oleju się zmniejszy w większym stopniu. Jeśli masz bardziej zużyte pierścienie tłokowe to masz już zadatki na remont i niestety nie sama uszczelka idzie do wymiany. (sprawdź ciśnienie na tłokach :)
-Poza tym olej może ubywać wieloma drogami np przez uszczelniacze, pierścienie tłokowe i uszczelkę więc można tak gdybać. Moim zdaniem nie ubywa Ci aż tyle by robić remont lub/i wymieniać uszczelkę. Jak dla mnie to sprawdź ciśnienie na tłokach jak będzie ok to znaczy że pojeździsz jeszcze nim uszczelka będzie do wymiany i nie ma co ładować się w koszta. Jeśli po nie wiem 5000 km będzie Ci brało 1 na 1000 km to już zacznij się rozglądać za kimś kto Ci to wymieni :)

PS: 1.4 zbiera się lepiej od 1.6 (d16y7) gdyż ma krótką skrzynię biegów, wstaw od 1.3 to zobaczysz różnicę.