PDA

Zobacz pełną wersję : SWAP H22A



SAJENS
17-05-05, 18:43
Witam
Czy ktos moze mi podeslac linki itp materialy tzn dosyc obszerna lekture na temat tego swapa.
Interesuja mnie linki do czesci ktore beda potrzebne takie jak pulosie, wieszaki + poduszki pod silnik (przejsciowki), informacje jak zamontowac poszczegolne zeczy pod maska, przydaly by sie zdjecia ktore mozna podsylac na moj mail sajens@neostrada.pl, mile widziane sugestie, wskazuwki, porady, bardzo prosze o powazne podejscie do tematu.
Interesuje mnie jeszcze temat wytrzymalosci budy odnosnie tego silnika. Tzn jesli ktos ma jakis material np co do wagi silnikow poszczegolnych modeli itp.
Jednym slowem interesuje mnie wszystko zwiazane z tym silnikiem oraz ze swapem tego silnika.
Jakies tam materialy mam jesli cokolwiek sie powtorzy nic nie szkodzi, za super materialy obiecuje piwko :) (na zyczenie soczek).
Linki do forumow i innych stronek z opisami prosze umieszczac w tym temacie zdjecia na maila, jakie manuale takze.
Pozdrawiam SAJENS

omnipower
17-05-05, 20:29
cz. I
http://hondatuningmagazine.com/tech/0211hon_swap/
cz. II
http://hondatuningmagazine.com/tech/0301ht_dprhead/
cz. III
http://hondatuningmagazine.com/tech/0309ht_swap/

info prawie wystarczające, szkoda tylko, że nie po polskiemu

swoją drogą też myślałem o taki swapie, nawet znalazłem silnik H22A ze skrzynią, kablami i kompem za 8000zł, za tą ceną jest na allegro sam silnik

ktoś może wie gdzie takowy silniczek można kupić? Czy ze stanów się opłaca, czy może lepiej szukać w pl?

co do wagi silnika to było o tym w archiwum, ale niestety nikt nie stwierdził ile on waży, każdy pisał tylko, że jest cięższy

zastanawiam się tylko czy przy cięższym silniku zawiasy wytrzymają?

SAJENS
17-05-05, 20:40
Dzieki za podeslane informacje. SAJENS

emg
17-05-05, 21:16
moja sugestia jest taka żeby się w to nie pchać: jak nie kupisz kompletnego auta z h22 to się nie wygrzebiesz z tego, poza tym waga silnika - sterowność samochodu na prostej ok, w zakrętach już nie ok, nie zmieści się - trzeba kombinować i podciąć podłużnię.

Ale życzę sukcesów przy swapie i pifko dla mnie

omnipower
17-05-05, 21:40
poza tym waga silnika
a jaka jest konkretnie, bo bardzo mnie nurtuje te pytanie, podejrzewam, że różnica nie przekracza 100kg między B16 a H22, więc nie powinno być ogromnej różnicy w jeździe po zakrętach
na upartego można osadzić silnik niżej, koszty i tak będą niższe niż dłubanie, a wycisnąć 200KM z B16 to już wyższa szkoła jazdy


trzeba kombinować i podciąć podłużnię
to się nazywa swap z prawdziwego zdarzenia :twisted:

P.S.
Ja tyż chcę :564:

elmer
17-05-05, 22:21
100kg wiecej na na jednej osi to nie jest duzo? Znaczy sie roznica na pewno nie jest tak duza w rzeczywistoci, ale powiem Ci, ze wybebeszenie kompletne tylu powoduje ze samochod inaczej skreca, a to jest tylko jakies 30 kg. Do tego wez pod uwage, ze w Civicu juz jest duzo masy z przodu i jest z natury podsterowny, pomysl co bedzie, jak dolozysz jeszcze paredziesiat kilo do przodu...

Furious
17-05-05, 22:23
Moze dociązyć tył? :P

SAJENS
17-05-05, 22:36
nie jest tak do konc mam wyliczenia obciazenia przodu samochodu zn dokladnie mam przeliczenia fizyczne na obciazenie auta i dzialajace na niego sily. Jak znajde te wyliczenia to zapodam tutajznalazlem na jakims forum z usa. Wynikalo z nich ze mozna swobodnie zamontowac silnik i jeszcze jest zapas przewidziany przez producenta auta tzn w konstrukcji przewidziane jest zwiekszenie obciazenia przodu oymalnie. Ale no wlasnie jest jedno ale przod ma byc skonstruowany w odpowieni sposob odnosnie przerubek.
- pierwsza zecz wymienione zawieszenie z seryjnego na wpelni sportowe (chodzi o harakterystyke pracy, mniejszy skok calkie inaczej pracuje przy obciazeniu) seryjne nie ytrzyma
- oryginalne zawieszenia silnika tzn zadne kombinowane bo zawsze cos sie przekosi i wyjdzie nie tak a pozniejsa kutki w postaci oberwanej skrzyni lub lezacego silnika na ziemi
to sa 2 warunki ktore musza byc spelnione bo inazej nie ma sensu sie w to bawic.
Z tego co pamietam po obliczeniach wychodzilo ze jes jeszcze jakies 30 kg w asyscie w razie jak kos chce klime wsadzac :)

Ja po przykladzie swojego autka widze jak sie jezdzilo na seryjnym zawieszeniu autko mialo tendencje do uciekania przodem a dzisiaj posmigalem na placyu jak bylo mokro i powiem szczeze ze ladnie tylkiem zawijal i wyciagal przodem az mi sie t ospodobalo tylko szkoda oponek :)

Zobaczymy jak sie uda to zmajstrowac to bedzie super jak nie to bedzie do sprzedania. Emg zgadzam sie z toba samego silnika bez osprzetu nie ma sensu kupywac bo to sie mija z celem zwlaszcza ze w polsce jest tego jeszcze malo.

emg
17-05-05, 22:36
Moze dociązyć tył? :P

to po co wkładać mocniejszy silnik, jak się później będzie dociążać :neutral:

michal750
17-05-05, 22:37
ktoś może wie gdzie takowy silniczek można kupić? Czy ze stanów się opłaca, czy może lepiej szukać w pl?

Chyba widzialem taki silnik do sprzedania z Preludy na szrocie. Tel.602157399.

havok
17-05-05, 23:08
Sajens, co do wagi to już podawałem kiedyś w podobnym temacie linki. Temat jest tu:
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=3071

omnipower
18-05-05, 00:20
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=18206&item=4550307478&rd=1

jakiegoś cifa mi to przypomina :wink:


to po co wkładać mocniejszy silnik, jak się później będzie dociążać
po to żeby "niuotonometrów" przybyło do 218 :twisted:
niestety nie wiem jaki jest nacisk na tylną oś, ale dorbe zawiasy i szersze opony z wyższej półki to powinno dać rade :roll:
widziałem w astrze g akumulator przeniesiony do tyłu
zawsze można wozić zapas w bagarianie:wink:
docelowo można założyć maskę z carbonu 8)
a po późniejszych modach okarze się że przód nie jest za lekki i lepiej przenosi moment na koła bo jest nieco cięższy :roll:
można zakupić chłodnicę alu - to z tych pieniędzy które zostaną ze sprazedanego auta na części (bez serca) - w tedy ubędzie z kieszeni kolejne 150$ :?
moim zdaniem to jest bardzo sensowny wybór, bo możemy być pewni, że bez większych problemów "wyczarujemy" kolejne konie, których zawsze brakuje :D
pozytywów przemawiających za takim swapem jest cała masa, w porównaniu z trudnościami jakie towarzyszą po drodze
wystarczy pokombinować i niemożliwe staje się możliwe :wink:

i takim oto sposobem powstanie kolejny "potworek" spod znaku H

:idea: po wyskrobaniu kolejnej gotówki na mody można by konkurować z Mielcarkiem

ktoś umny może podać wagę H22A i B16A2 w kg??

Adam R.
18-05-05, 00:52
100kg wiecej na na jednej osi to nie jest duzo? Znaczy sie roznica na pewno nie jest tak duza w rzeczywistoci, ale powiem Ci, ze wybebeszenie kompletne tylu powoduje ze samochod inaczej skreca, a to jest tylko jakies 30 kg. Do tego wez pod uwage, ze w Civicu juz jest duzo masy z przodu i jest z natury podsterowny, pomysl co bedzie, jak dolozysz jeszcze paredziesiat kilo do przodu...
co :?:

juniorohw
18-05-05, 02:03
No qrna konkretne plany, ale H22 chodzi *****iscie, wiec rozumiem. Smigam czesto pralką kumpla z H22 :D

Mariusz19b
18-05-05, 08:24
na allegro czasem mozna wychaczyc prelude z silnikiem h22a za 13 tys zl wiec rozebrac na czesci i sprzedac wszystko oprocz silnika i gratow a mysle ze wyjdzie najtaniej

SAJENS
18-05-05, 08:26
To tez jest jakies wyjscie ale moim zdaniem lepiej jakas pralke z zagranicy myknac i wyjdzie jeszcze taniej.
Ostatnio w u sasiada byla pralka za 1,500 Eu do wziecia miala przejechane 150 tys. :)
SAJENS

[ Dodano: Sro Maj 18, 2005 7:27 am ]
Weighed the Civic again. Finally some real comparison numbers for H22 Civic weight.

With the B16, the car had a manual rack, with the H22, a power steering rack & system has been added. This adds ~10 pounds to the car. A/C was/is present at both weighings.

BEFORE:
B16 drivetrain - 1/2 tank gas - 2640 lbs.

AFTER:
H22 drivetrain - empty tank - 2620 lbs.

So compared to a B series, the weight penalty is less than half a tank of gas!

It handles just as well as when the old B16 was under the hood. And dang is it fast!

emg
18-05-05, 08:37
po to żeby "niuotonometrów" przybyło do 218 :twisted:


tyaaaa, masz racje, i mocy też przybędzie :wpale:

SAJENS
18-05-05, 08:45
Kolega wiesaq podpowiedzial mi ze mozna by wzmocnic mocowania kielichow do przedniego zawieszenia w komoze silnika ale nia zabardzo wiem jak mozna by to zrobic i czy jest sens.
Ja to widze tak:
Rozniece pomiedzy masa silnikow nie sa takie duze ale za to moc jest ogromna i seryjne elementy na 100% nie wytrzymaja tzn mowie tutaj o zawieszeniu (amorki, sprezynki, wszystkie tulejki). Jesli to nie bedzie wymienione na sprzet bardziej ekstremalny typu pulieterany itp to nie ma sensu jezdzic bo po przejechaniu kilku kilometrow wszystko zacznie sie rozlazic.
Tak jak kolega napisal na tym temacie trzeba by usztywnic bude, dobrym rozwiazaniem od spodu jest montaz tych saneczek z USA co na ebay sa albo na wzor zrobic podobne i jeszcze bardziej solidne, spiecie kielichow rozporka u gory obowiazkowa, caly przod wymiana na tulejki pulieteranowe (wieczysta gwarancja :) ), sportowe zawieszenie.
W ten sposob mozna sie zabrac za swapa i pokombinowac z forow wyczytalem ze autko po swapie prowadzi sie super i nie ma zadnych problemow z trakcja.
Takze nie wydaje mi sie zeby to byl jakis glowny problem.

Mam pytanko:
Co myslicie o wiazce elektrycznej bo z tego co wiem trzeba bedzie ja przedluzyc tzn ten element ktory idzie do kabiny.
Moze wymienimy podstawowe czesci ktore beda potrzebne do swap, pokolei.
Pozdrawiam SAJENS

przemir
18-05-05, 08:47
FUCK teraz to zamieszalem mial byc nowy topik - chcialem tylko przycytowac co napisalem wczesniej i wykoasowalem - generalnie w skrocie- jak zawsze sie rzucam i jestem na nie ! :D

SAJENS
18-05-05, 11:36
Przemir ale glupoty teraz napisales Cif z silnikiem B16 nie ma najmniejszych szans z z Cifem (ta sama buda) z silnikiem H22A a to dlatego ze po pierwsze ty bedziesz zapinal 2 bieg a ja bede w polowie pierwszego, po drugie ty bedziesz na trzecim a ja bede konczyl dopiero 2. Sama moment obrotowy daje troche do myslenia. Nie robmy z B16 nie wiadomo co bo zauwaz ze wiekszosc aut ktore startuja na wyscigach na 1/4 minili albo jezdza po torach asfaltowych za wielka kaluza wkladaja silnik z serii H i K. Wiec nie wydaje mi sie zeby robili to tylko dla oklasku zwlaszcza ze robia to firmy ktore sa znane na rynku z wielu osiagniec.
Jednostka B16 sama w sobie czyli od producenta wychodzi lekko ponaciagana tzn wysilona to jest prawie maksimum wytrzymalosci. Wiem wiem zaraz ktos powie ze z tego silnika mozna wyciagnac 300KM, tak zgodze sie z tym ale na jak dlugo po pierwsze silnik bedzie chodzi extremalnie i material predzej czy puzniej musi sie poddac z tytanu to nie jest.
Kazdy mechanik kazdy znawca silnikow wysokoobrotowych Ci powie ze im pojemnosc wieksza tym mozliwosci sa wieksze. Ja mam zamiar zamontowac silniczek i wydaje mi sie ze konikow wystarczy. Zobaczymy ja sie bedzie zachowywala buda i wytrzymalosc. Bo koresponduje mailowo z kolesiem z USA ktory ma taki silniczek zamontowany ale w qpe i troszeczke mi pisze.
To co mi powiedzial:
To nie prawda ze samochod jest podsterowny, silnik sprawuje sie super i kregoslup go boli jak jezdzi po torze poniewaz podczas przyspieczania w lukach sa takie przeciazenia a w dodatku w fotelu kubelkowym (to trzeba lubiec).
Ma mi opisac instalacje tego silnika co zmienial co kombinowal itp. Czekam na maila od niego.

Pozdrawiam SAJENS

maciek
18-05-05, 11:40
Przemir ale glupoty teraz napisales Cif z silnikiem B16 nie ma najmniejszych szans z z Cifem (ta sama buda) z silnikiem H22A a to dlatego ze po pierwsze ty bedziesz zapinal 2 bieg a ja bede w polowie pierwszego, po drugie ty bedziesz na trzecim a ja bede konczyl dopiero 2. Sama moment obrotowy daje troche do myslenia. Nie robmy z B16 nie wiadomo co bo zauwaz ze wiekszosc aut ktore startuja na wyscigach na 1/4 minili albo jezdza po torach asfaltowych za wielka kaluza wkladaja silnik z serii H i K. Wiec nie wydaje mi sie zeby robili to tylko dla oklasku zwlaszcza ze robia to firmy ktore sa znane na rynku z wielu osiagniec.
Jednostka B16 sama w sobie czyli od producenta wychodzi lekko ponaciagana tzn wysilona to jest prawie maksimum wytrzymalosci. Wiem wiem zaraz ktos powie ze z tego silnika mozna wyciagnac 300KM, tak zgodze sie z tym ale na jak dlugo po pierwsze silnik bedzie chodzi extremalnie i material predzej czy puzniej musi sie poddac z tytanu to nie jest.
Kazdy mechanik kazdy znawca silnikow wysokoobrotowych Ci powie ze im pojemnosc wieksza tym mozliwosci sa wieksze. Ja mam zamiar zamontowac silniczek i wydaje mi sie ze konikow wystarczy. Zobaczymy ja sie bedzie zachowywala buda i wytrzymalosc. Bo koresponduje mailowo z kolesiem z USA ktory ma taki silniczek zamontowany ale w qpe i troszeczke mi pisze.
To co mi powiedzial:
To nie prawda ze samochod jest podsterowny, silnik sprawuje sie super i kregoslup go boli jak jezdzi po torze poniewaz podczas przyspieczania w lukach sa takie przeciazenia a w dodatku w fotelu kubelkowym (to trzeba lubiec).
Ma mi opisac instalacje tego silnika co zmienial co kombinowal itp. Czekam na maila od niego.

Pozdrawiam SAJENS
W takim razie zrob, pokaz nam ze mozna, ze nie bedzie podsterowny i w ogole super.
Bo narazie jest tak ze Przemir ma swoj setup w rzeczywistosci a ty masz wirtualny i do tego strasznie go forsujesz.
Czekam na wyniki.

SAJENS
18-05-05, 11:50
Nie rozumiem co miales na mysli "forsujesz" ?
Chodzi ci o to ze jestem strasznie za?
Pisze tak poniewaz kilka osob mowi mi ze jest tak a w zeczywistosci nigdy nie mial stycznosci z tym silnikiem i tego typu swapem i w sumie jest odwrotnie. Ja jestem bardz ootwarty na sugestie podpowiedzi wiem ze sam sobie rady nie dam (za male kontakty :) ), i licze na wasza pomoc. Od dluzszego czasu jestem z wami i obserwuje co ludzie tutaj robia i jestem pelen podziwu dla niektorych i na nich wlasnie licze :).


Upgrade bedzie niebawem jak to wszystko trzeba miec dograne na ostatni zabek i wtedy sie zabieram za robocizne tzn tak jest u mnie przynajmniej ze jesli mam jakies watpliowsci to probuje wyjasnic i znalesc odpowiedz.

Kilka fotek tak zeby zobrazowac conieco:

przemir
18-05-05, 12:08
- jak chcecie auto na ulice to stawiam Happy Meala ze itak takiego franka opiernicze na ulicy :D i wiekszosc B16 tego tez dokona

MOCNIEJ CZYTAJ !!!!!!!
napisalem ze na miescie nie na 1/4mili i w kazdej chwili jestem do dyspozycji i mysle wiekszosc B16 tez bo nie chodzi o moja szybkosc bo nie jestem szybki - nie wiem gdzie wyczytales ze za wielka kaluza na tor najpolularniejsze swapy tto h22 to chybaczytasz po hamerykansku jak po polsku i zrdrowia i gumowych drzew zycze !

nie porownuj tez serii H z seria K

potencjal super masz racje - to wsadz v8 to to ma potencjal - macisz rozne pojecia i rozne opinie z biegami tez - a chyba nie odpowioedziales sobie na podstawowe pytanie - co chcesz osiagnac!! chcesz byc najszybszy w P w O ?

chcesz byc szybki na 1/4 ? tak ? czyli do 5gen wsadzisz h22 /caly projekt bedzie kosztowal przyjmijmy = cif + silnik bez tuningu z wydechami zawieszeniem dolotem - 25tys/ to smiem twierdzic ze kupienie iVt za 10tys i wlozenie w tuning tej jednostki 15 tys da duzo lepsze wartosci w postaci czasu - oczywiscie b juz bedzie dlubane a h nie - i tu masz racje - wiec zaczniesz dlubac h i wydasz jeszcze 10 tys - a trafi sie ktos kto do crx a wlozy k20a i nie bedzie dlubal i cie zloi i wyda mniej - ale to tylko moje zdanie i opinia ja sie nie znam zabardzo. poprostu twierdze ze jak brac sie za swap to z glowa.
a co do toru to znawca nie jestem ale ja bym patrzyl bardziej w strone innej kaluzy - nie tej hamerykanskiej

i dodam - widzialem taka wydumke na wlasne oczy - wlasciciel juz jej nie ma bo nie zdala egzaminu - ale rozni ludzie maja rozne oczekiwania i to jest moim zdaniem podsumowanie topiku

SAJENS
18-05-05, 12:16
Kazdy ma swoje zdanie szanuje to.
Zbyt pewnym siebie tez nie mozna byc bo mozna popasc w samozachwyt.
Plan jest do zrealizowania jak bedzie koniec zobaczymy jaki bedzie efekt.
Wtedy bedziemy dalej dyskotowac w tym temacie, bo ja nie upieram sie przy swoim poniewaz tak jak ty jeszcze takiego swapa ine robilem i nie wiem jaki bedzie efekt.
Na dzien dzisiejszy uwazam ze sprzeczac sie w tym temacie nie ma sensu, bo biorac pod uwage jakie przerobki robia koledzy i tez nie wychodzi to zbyt tanio a efekt jest dosyc mizerny w poruwnaniu do tego.

Ok w tym tecie od teraz zamieszczamy tylko porady i sugestie ale nie tego typu to jest bez sensu swap, jesli ktos tak pisze to prosze o poparcie tego dowodami, badz informacjami.
SAJENS

przemir
18-05-05, 12:33
a ty nadal nie odpowiedziales po co chcesz to zrobic ? chyba ze jako odpowiedz potraktujemy to ze ja bede na 3ce ty na 2 ce - ale nie wiem co ma to wspolnego z predkoscia
jak chcesz to zrobic zeby zrobic i pokazac ze jest i mozna - to luz i kazdy Ci tu bedzie klaskal jak to zrobisz i trzymaj kciuki jak bedziesz robil - ja tez - i wiem ze mozna wiec nie ma co przecierac sciezek juz przetartych bo dzieki temu pionierem sie nie zostaje tylko turysta. a jak chcesz miec jak najszybsze auta za jakas tam kwote to pomyslisz jeszcze troche i poczytasz i policzysz i pomyslisz ..... i zmenisz zdanie :)

elmer
18-05-05, 12:58
100kg wiecej na na jednej osi to nie jest duzo? Znaczy sie roznica na pewno nie jest tak duza w rzeczywistoci, ale powiem Ci, ze wybebeszenie kompletne tylu powoduje ze samochod inaczej skreca, a to jest tylko jakies 30 kg. Do tego wez pod uwage, ze w Civicu juz jest duzo masy z przodu i jest z natury podsterowny, pomysl co bedzie, jak dolozysz jeszcze paredziesiat kilo do przodu...
co :?:

Ktorej czesci wypowiedzi nie rozumiesz?

Pati
18-05-05, 13:16
pewnie nie wie skąd się ma wziąć dodatkowe 100kg na przedniej osi, jeśli silniki ważą praktycznie tyle samo...

omnipower
18-05-05, 13:16
oj, zdania są tu bardzo podzielone. Nad takim swapem już wcześniej myślałem, ale przez ten post jeszcze bardziej się przekonuję. Silnik z osprzętem można kupić za ok 6500zł, półosie za 130-150$, poduszki to kolejne 240$, zestaw tulejek poliuretanowych 125$ + auto (przyjmijmy te 10 000zł) = wychodzi +/- 20 000zł, a i jeszcze silniczek z cifa można sprzedać i wychodzi jeszcze mniej.

Pozostaje jeszcze kwestia zawieszenia i hamulców

http://hondatuningmagazine.com/tech/0407ht_civic/

(taka ciekawostka - widziałem kit powiększający taki jak w EXC tylko że nie Tenzo R tylko AEM na felgach 16")

co do zawieszenia to może jakiś stabilizator by coś ułatwił :roll:

na koniec zostanie jeszcze wydech, kolektor można dobrać bez problemu, ale co z resztą? zakładać wydech od cifa ze śerdnicą 2.5"?

z cifa z H22A można niezłego streetkillera zrobić, a i na 1/4 mili by się też nadawał, na torze też można pośmigać :509:

Adam R.
18-05-05, 13:21
wydech z cifa 2.5" w zupelnosci wystarczy

jeszcze musisz doliczyc koszty elektryka ktory zajmie sie wiazka lub sam mozesz to zrobic

H22 ma sporo czyjnikow podcisnienia, zbiorniczkow z weglem itp na ktorych zawsze jest jakis czujnik wiec trzeba bedzie to jakos obejsc zeby bledow nie bylo

moim zdaniem to najlepszym wyjsciem bedzie kupil z zachodu prelude z rozwalonym tylem bo np beda ci potrzebne linki do skrzyni ktorych nie ma w cifie itp...

Preluda z tempomatem po odlaczeniu tempomatu wyskakuje blad bo ten owy wynalazek bazuje na podcisnieniu, 99% H22 mialy tempomat

Jak by co to zawsze bede mogl zrobic jakies zdjecia jak czegos nie bedziesz wiedzial gdzie co bylo albo jak jest podlaczone

Civic B16 VTi idzie rowno z Preluda H22 185KM, roznica mas okolo 200kg :twisted: wiec z tego mozna wywnioskowac ze Civic z H22 bedzie calkiem dobrze zap.......l

Pati
18-05-05, 13:27
jak pisze Adam - miec caly, dzialajacy rozbity, i po kolei z niego przekladac to co potrzeba. reszte, która zostanie sprzedać.

omnipower
18-05-05, 13:30
mam dobrego elektryka, mieszka nawet na tej samej ulicy co ja :D
niedługo będzie robić kabelki i takie tam w corsie do której będzie założyny silnik C20LET z calibry turbo, koleś to prewdziwy magik, a i za taką instalację za dużo by nie wzioł ( wystarczy duża butla Johnnie'go Walker'a :wink: )

co do mechaniki to też mam zaj...tego magika, więc przeprowadzenie samego swapa nie było by kosztowne.

kolejny materiał powiązany z tematem:
http://hondatuningmagazine.com/tech/0501ht_h22tech/

za 6500zł mozna kupić cały silnik + osprzęt i wszystko co potrzebne do swapa czyli linki sprzęgła i pompę paliwową i... też, taką propozycję dostałem

ciekaw jestem czy poduszki będą pasować czy trzeba było by kupić'
tu są takie:
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=50454&item=7975366300&rd=1&ssPageName=WDVW
a tu takie:
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=50454&item=7974454275&rd=1&ssPageName=WDVW

Adam R.
18-05-05, 13:39
poloski pasuja od H22 to czy to ma byc jakas hybryda poloski H22 i B16 :?:

Pati
18-05-05, 13:42
skrzynia jest wliczona w cene, tak samo jak drążki do lewarka zmiany biegów?

Adam R.
18-05-05, 13:44
skrzynia jest wliczona w cene, tak samo jak drążki do lewarka zmiany biegów?w H22 juz jest na linkach

[ Dodano: Sro 18 Maj, 2005 ]

tu są takie:
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=50454&item=7975366300&rd=1&ssPageName=WDVW
a tu takie:
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=50454&item=7974454275&rd=1&ssPageName=WDVW
te mocowania sa nie zbedne

i raczej bedzie ci potrzebne jeszcze to
http://img270.echo.cx/img270/1444/068gv.jpg
to jest akurat z preludy 97-01

omnipower
18-05-05, 13:48
poloski pasuja od H22 to czy to ma byc jakas hybryda poloski H22 i B16
półosie chyba nie pasują, nie jestem w 100% pewny, ale można kupić specjalnie do tego typu swapa same półośki - SAJENS pisał że za 130$, a tu jest za mniej :wink:
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=33597&item=7975209313&rd=1

Pati
18-05-05, 13:49
jakkolwiek linki tez wartoby miec.

czemu owe mocowania sa zbedne? jakis mountkit trzeba miec, bo chyba nie pasuje ot tak...

Adam R.
18-05-05, 13:49
poloski pasuja od H22 to czy to ma byc jakas hybryda poloski H22 i B16
półosie chyba nie pasują, nie jestem w 100% pewny, ale można kupić specjalnie do tego typu swapa same półośki - SEJANS pisał że za 130$, a tu jest za mniej :wink:
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=33597&item=7975209313&rd=1
to jest licytacja i nie wiadomo na ilu $$$ sie zakonczy

Pati
18-05-05, 13:50
edit: podwójny post

Adam R.
18-05-05, 13:50
jakkolwiek linki tez wartoby miec.

czemu owe mocowania sa zbedne? jakis mountkit trzeba miec, bo chyba nie pasuje ot tak...
nie zbedne czyli wymagane

Pati
18-05-05, 13:53
fak siet - zmęczenie wychodzi - niedoczytałem. :oops:

omnipower
18-05-05, 13:53
niezbędne piszemy razem, bo to przymiotnik :wink:

Adam R.
18-05-05, 13:57
niezbędne piszemy razem, bo to przymiotnik :wink:
a ja mam dyskgrafie czy jakos tak :wink:

co nie zmienia faktu ze najlepiej by bylo jak bys kupil cala Prelude bez tylu

omnipower
18-05-05, 14:02
co nie zmienia faktu ze najlepiej by bylo jak bys kupil cala Prelude bez tylu
oczywiście, że tak było by najlepiej, ale jeśli za 6500zł mam mieć wszystko co jest potrzebne do swapa z jeżdżącego auta to chyba logiczne jest, że bardziej sie opłaca kupić sam silnik

na marginesie:
miska olejowa moroso do H22A - dla mnie bomba :D
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=38657&item=7975405930&rd=1

Pati
18-05-05, 14:06
słowem kluczem jest 'wszystko'. jak masz rozbitą furę z silnikiem na chodzie, to wtedy masz wszystko. w innym przypadku masz 'prawdopodobnie wszystko'. pamietaj ze reszte czesci mozesz rozsprzedac.

przemir
18-05-05, 14:09
Civic B16 VTi idzie rowno z Preluda H22 185KM... bedzie calkiem dobrze zap.......l
jak piszesz to pisz do konca bo potem sie tworza takie bajki - kiedy i gdzie zmierzone 185koni szlo rowno z B16 - i jakim? czyim?

SAJENS
18-05-05, 14:22
Dokladnie tak jak pisze omnipower w polsce sa autka do zabrania silnik na swap czyli chodzi o caly silnik + skrzynia + puloski + komp + wiazki (cala komora silnika) + linki do skrzyni + ten *******nik drazek itp + pompa paliwa.
Z tego wszystkiego nie potrzebne beda zawieszenia do silnik oraz puloski poniewaz to trzeba kupic zamienniki przystosowane do swap, jesli ktos nie chce zmieniac zawieszenia na to od pralki to trzeba zaopatrzyc sie w pulosie do swapa sa dostepne na ebay oraz specjalne wieszaki wraz z poduszkami do silnika (do budy cifa i silnik z seri H) dostepne na ebay od reki.
Dokumenty na silnik tez sa takze po swapie nie powinno byc problemow z rejestracja silniczka, ale to odlegly temat i napewno bedzie jeszcze poruszony.


Kilka fotek jak nalezy zamontowac drazek skrzyni biegow. Oczywiscie na foto wyglda to na lekka fuszerke poniewaz mozna t ozrobic estetyczniej i dokladniej.

omnipower
18-05-05, 14:32
Wszystko jest pięknie, kolorowo i w ogóle zaj...cie, tylko tak sobie przeglądam ebay i patrze na ceny pierdółek do modnoszenia mocy i widzę, że są znacznie droższe niż do B16 :(

a co z kwestią dolotu? od pralki nie będzie pasować, a wymiary są mi nieznane, więc tu się pojawia malutka przeszkoda. Ktoś wie jak to rozwiązać?

SAJENS
18-05-05, 14:35
Nie rozumiem co masz na mysli z dolotem jak ci nie bedzie pasowal jak bedzie pasowal normalnie ?

[ Dodano: Sro Maj 18, 2005 1:36 pm ]
Chyba ze o dolocie to mowisz o oryginalnej puszczce plastikowej.
Tzn calym kompletnym dolocie, bo ja to odrazu stozka zakladam.
SAJENS

omnipower
18-05-05, 14:39
weź pod uwagę, że to jest silnik o większej pojemności i ma większe zapotrzebowanie na powietrze, więc od cifa chyba nie podpasuje (chodzi o średnicę i długość), a od pralki nie wiem czy się zmieści.
Chyba że rure można na zamówienie zrobić

SAJENS
18-05-05, 14:40
Aha ktos jeszcze poruszyl temat jak nisko jest osadzony silnik. Hmmm mysle ze wyglada to normalnie. Zamieszczam foto :)

Adam R.
18-05-05, 14:40
Wszystko jest pięknie, kolorowo i w ogóle zaj...cie, tylko tak sobie przeglądam ebay i patrze na ceny pierdółek do modnoszenia mocy i widzę, że są znacznie droższe niż do B16 :(

a co z kwestią dolotu? od pralki nie będzie pasować, a wymiary są mi nieznane, więc tu się pojawia malutka przeszkoda. Ktoś wie jak to rozwiązać?no problem, za jakis tydzien bede mogl ci podac dokladne wymiary AEM krotki i dlugi do preludy

SAJENS
18-05-05, 14:42
Kurde sorki poprawka te fotki silnika z odspodu chodzi o przeswit to nie H22A :) tylko z seri K, widac to po belce ktora jest zamontowana z przodu jako podpurka do 4 poduszki pod silnik sorki za blad :) byly w temacie o H22 i teraz sie tak przyjzalem :)
SAJENS

Adam R.
18-05-05, 14:44
Civic B16 VTi idzie rowno z Preluda H22 185KM... bedzie calkiem dobrze zap.......l
jak piszesz to pisz do konca bo potem sie tworza takie bajki - kiedy i gdzie zmierzone 185koni szlo rowno z B16 - i jakim? czyim?
a co ty z policji jestes :?: wielokrotnie sprawdzane w POLSCE miedzy roznymi preludami 185 i civikami 160

omnipower
18-05-05, 14:47
no problem, za jakis tydzien bede mogl ci podac dokladne wymiary AEM krotki i dlugi do preludy
trzymam za słowo :wink:

SAJENS
18-05-05, 14:47
Ponizej 400 zł nie zejdzie :)
SAJENS

przemir
18-05-05, 14:55
rozbawiles mnie - albo mowimy o konkretach albo o bajkach - bo dla mnie to taka sama bajka jak postawic mojego seryjnego z twoim seryjnym - nie bedzie leb w leb uwiez mi ! - Boborobol ma b16 i mu troche slabo chodzi wiec z jakim moze z takim? a moze z Lukasza4D ? ja nie jestem z policji ale jak chcesz podbudowac kolegow i bylo to wielokrotnie to daj konkrety - bo ja widzialem jeden wyscig - gdzie B16sedan dostal od preludki - ale ten sedan nie mial 160 ile miala preluda nie wiem - wiem ze sedna byl strasznie zmeczony
daj jakas preludke 185koni i postawky z jankiem - on ma gorsze czasy teraz niz mial na serii - sprawdzimy

SAJENS
18-05-05, 15:02
Przemir ty straszny scigant jestes a nie pomyslales ze mozna by robic takiego slapa dla siebie po to zeby miec fajnego palerka pod pedalem i elsatyczny silniczek, moze nie kazdy odrazu robi swap po to zeby sie scigac bo po twoich wypowiedziach mozna wywnioskowac ze masz straszny kompleks. Pewnie nienawidzisz jak ktos cie wyprzedza co?

Powtarzam jeszcze raz w tym temacie chem miec informacje na temat swap H22 a nie jakies umawianie sie i wyzywanie innych do scigania. Nie badz taki szybki bo kiedys droga ci sie skonczy. A pozatym umawiasz innych z innymi co nie ma najmniejszego sensu.

Koniec co do tego scigania nie wracamy, nie chcem sprowadzac spowrotem do tematu bo to nie ma sensu na priv umowcie sie na strzalke jesli macie ochote przed swapem i po swapie. :)
Pozdrawiam i mam nadzieje ze temat scigania zakonczony w tym topicku.
SAJENS

przemir
18-05-05, 15:28
kompleksy pewnie jakis tam mam, scigant nie jestem, objezdza mnie b duzo aut jakos mi z tym dobrze - nie lubie jak sie tasujecie bo cos gdzies kiedys ktorys uslyszal przeczytal itp. lekturowicz jestes przedni i chwial Ci za to - wyjasnij mi po co jak juz masz taki zasob podrecznikow pytasz o to w Polsce gdzie nikt tego nie zrobil ? napisalem Ci ze jak zaczniesz to bede trzymal kciuki jak skonczysz bede bil brawo a teraz wyjmij raczki z majteczek. Chcecie porownymac OK - to porownojmy dane a nie fantazje i zaslyszane opinie - i tylko o to prosze

izzy_rajder
18-05-05, 15:28
Ale SAJENS sam porównywałeś wcześniej B16 z h22, twierdząc że H22 lepszy. Adam R. napisał cos o jakimś wyścigu vti z h22 185 konnym i stad ta rozmowa. Ja tez chętnie stane swoja seria z tym h22.

Ale musisz sobie odpowiedzieć na jedno *****iście ważne pytanie: ;) co chcesz osiągnąć?

Jeżeli Twoimi założeniami jest elastyczność i bycie pionierem w PL to pewnie h22 będzie dobry. Ale uwierz innym, że są lepsze materiały na swapa do cifa 5gen. Polecam b18c5 lub k20. Na pewno wyjdzie drożej, ale cała reszta bez porównania, tzn łatwiej i lepszy rezultat.

pozdro

Adam R.
18-05-05, 15:36
dziwne ze wszyscy sa pewni ze nie ma takiego civica z H22 w polsce. To ze nie widzieliscie go to znaczy ze go nie ma :?: hehe

przemir
18-05-05, 16:08
ech bajkopisarzu jeden
Izzy - zaraz bedzie ze my B16 kowcy to jacys nerwowi jestesmy - ale wsumie lepiej byc nerwowym prawdomowca - i prawdodąrzca niz bajkołykaczem ;)

SAJENS
18-05-05, 16:09
Ok ostatnia moja wypowiedz co do Przemira. Kolega po pierwsze rak w majteczkach nie trzymam, pilnuj swoich, jesli masz taka reakcje na podniete to szczeze ubolewam nad tym. Co do mojego poruwnania B16 z h22 to zaczelo sie od masy silnikow i podsterownosci ale to joz nie wazne. Skoro jestes pewien ze B16 jest lepszy od H22 to wyjasnij mi dlaczego honda nie wkladala B16 do preludek skoro sa lepsze. Dlaczego honda nie produkuje joz tego typu jednostek tzn chodzi mi o budowe bloku i glowicy w oparciu o B16 tylko weszla w technike na podstawie ktorej budowane sa jednostki z seri H i K, prosze podaj mi parametry techniczne z twoich lektor ze jednosta silnikowa B16 jest lepsza od H22 bo w moich lekturach moze skromnych moze nie dokladny (jak z pewnoscia mi zazucisz) jest napisane czarne na bialmy ze B16 np Dohc Vtec bo o takiej mowimy ma pojemnosc okolo 1.6 a H22 np Dohc Vtec ma pojemnosc 2.2. Sama pojemnosc silnika przemawia za tym ze jest to silnik potezniejszy i bardziej podatny na pzesilenia. Dlaczego sadzisz ze Cif z b16 wygra z cifem h22 przeciez caly czas mowimy o tej samej budzie i logiczne jest to ze w wyzszym zakresie obrotow silnik z seri H22 beda wkrecac sie 100% lepie a to dlatego ze masa autka jest duzo mniejsza niz w preludzie.
W dalszym ciagu nie rozumie o co idzie spor albo jestes zakochany w swojej jednostce i trzymasz raczki w majteczkach !! albo lubisz dogadywac czasami innym.

Co do tematu ze sa lepsze jednostki do swapu czyli seria B18 i K20 tak owszem jednostki sa super sam myslalem nad B18c4 bo silnik jest niesamowity co do K20 to sie nie zgodze poniewaz przerubka jest jeszcze gorsza niz przy H22, 2 podstawowe kwestie po pierwsze silniki z seri K20 sa zawieszane na 4 poduszkach co wymusza w Cifie montaz dodatkowej belki z podpora do poduszki a po drugie silnik wystaje poza maske i trzeba przebudowywac maseczke a po trzecie czesci do swapu sa holernie drogie typu poduchy pod silnik i pulosie.

SAJENS

Adam R.
18-05-05, 16:20
Jeden fakt: H22 to longblock i nigdy sie tak wysoko sie nie zakreci jak B16/18 :cry: ale po co ma sie tak wysoko krecic skoro zabija momentem :wink: a przemir to gej :mrgreen:

przemir
18-05-05, 16:25
to chcesz miec szybkie auto czy sie nei narobic? k20 widzialem w 4genie i jakos nie bylo tam zadnych belek.
i nadal slabo czytasz na miescie b16 bedzie szybsze od h22 /w cifie/ zaskocz mnie i zrob postaiwie Ci Happy Meala a zabawke sam wybierzesz. nadal si enie okresliles po co Ci taki swap h22 wkreca sie lepiej niz b16? podaj prosze linka do tej lektury do reszty tez o tym zmienianiu biegow i o tym ze podsawa to pojemnosc - bo jak wspomnailem v8 to musi byc potega - ale zeby zostac przy marce z Acury v6 wloz bedzie wymiatal konktetnie musi wkoczu kupe pojemnosci - potencjal niezemski itd itd
przestane sie czepiac jak pojawia sie KONRETY albo jak zaczniesz to robic - raczki w majteczki czasem daje sobie wlozyc buzie tez - czlowiek potem mniej nerwowy jest sprobuj
jestem gejem i jestem z tego dumny a gejofobia to choroba :mrgreen:

Adam R.
18-05-05, 16:31
dobra co tu gadac, wkladaj H22 a my bedziemy ci pomagac jak bedziemy mogli

przemir
18-05-05, 16:33
dobra co tu gadac, wkladaj H22 a my bedziemy ci pomagac jak bedziemy mogli
true true
-

kubaty
18-05-05, 16:58
witam mam tu stronke może sie przyda ja tez amieżam wkladac do swoje go cifa h22a jdm właśnie czekam na graty będą dopiero na poczatku lipca

http://www.hondatuningmagazine.com/tech/0211hon_swap/

http://www.hondatuningmagazine.com/tech/0309ht_swap/

http://hondatuningmagazine.com/tech/0301ht_dprhead/

oczywiscie tu jest troche mocniejsze h22a ale te same zasady swapa :))) może sie przyda


pozdrawiam życze powodzenia

omnipower
18-05-05, 18:21
witam mam tu stronke może sie przyda ja tez amieżam wkladac do swoje go cifa h22a jdm właśnie czekam na graty będą dopiero na poczatku lipca

http://www.hondatuningmagazine.com/tech/0211hon_swap/

http://www.hondatuningmagazine.com/tech/0309ht_swap/

http://hondatuningmagazine.com/tech/0301ht_dprhead/


już było, w drugim poście :evil:

patrzcie co mam , są kabelki, ale drodie :(
http://www.hasport.com/Products/Mount%20Kits/EGH2.htm

elmer
18-05-05, 18:30
pewnie nie wie skąd się ma wziąć dodatkowe 100kg na przedniej osi, jeśli silniki ważą praktycznie tyle samo...

Ale ja nie o tym w ogole pisalem - nie wiem ile waza te silniki. Ja mowie tylko, ze dolozenie 100 kg w jakiejkolwiek postaci na ktoras z osi diametralnie zmienia prowadzenie auta.

Pati
18-05-05, 20:37
tyle tylko ze tu taka masa sie nie pojawi. chyba ze w postaci szpachli albo sprzetu car audio ;-)

SAJENS
18-05-05, 20:37
Z teg oco wiem to kabelki beda pasowaly pytalem elektryka z hondy i powiedzial ze na 95 % procet beda pasowaly tylko w niektorych miejscach trzeba pozmieniac wtyczki i poprzedluzac kable. Ten kto bedzie robil elektryke musi sie znac bo niektorych wyswietaczy na mojej desce nie bedzie i trzeba robic cos w rodzaju (tlumaczyl mi ale nie znam jezyka elektryka "imitacja odbiornikow" zeby komp nie wariowal.
SAJENS

[ Dodano: Sro Maj 18, 2005 7:38 pm ]
True true
Pati :)
SAJENS

elmer
18-05-05, 20:40
tyle tylko ze tu taka masa sie nie pojawi. chyba ze w postaci szpachli albo sprzetu car audio ;-)

Ja wiem o czym my mowimy i ze taka masa sie nie pojawi, tylko sie odnioslem do wypowiedzi kogos na pierwszej stronie, ze 100 kg nie zrobi roznicy. Koniec dygresji :)

Pati
18-05-05, 20:48
no te kilogramy znikąd potrafią zmylić :)
a na tej focie od spodu, to moze być h22, bo k20 ma wydech za silnikiem, a tu wyglada jakby wychodzil przed.

SAJENS
18-05-05, 20:50
Musze sie jeszcze raz przyjzec bo zglupialem ale wyglada mi to na K bo idzie belka do poduszki z przodu a gdyby to bylo H22 to wtedy tego badziewia nie potrzeba chyba ze koles zrobil Swap z K2 na H2 :) i mu zostalo
;)
SAJENS

omnipower
18-05-05, 21:43
Ja wiem o czym my mowimy i ze taka masa sie nie pojawi, tylko sie odnioslem do wypowiedzi kogos na pierwszej stronie, ze 100 kg nie zrobi roznicy. Koniec dygresji
te 100kg to było nasze X, czyli różnica pomiędzy wagą silników H22A a B16, jeśli dobrze przeliczyłem to wychodzi ok 6kg :roll: więc temat z nadmierną wagą silnika i wpływie na jazdę po zakrętach zakończony

właściwie to chyba cały temat jest już skończony, a raczej zawieszony, do póki nie pojawią się problemy przy samym wykonaniu swapa, no chyba że teraz zajmiemy się rasowaniem :lol:

Pati
18-05-05, 22:06
a wiemy już ze jest droższe niż rasowanie b16 :lol:

omnipower
18-05-05, 22:21
a wiemy już ze jest droższe niż rasowanie b16
a gdzie takie tanie B16? widziałem kiedyś na allegro rasowane B16, ale cena była kosmiczna - ok 15000zł, tylko nie pamiętam czy sam silnik czy wszystko na swapa, a H22A kosztuje 6500zł no i trzeba jeszcze ok 1000zł wydać na półosie i poduszki.
Nawet jesli by się kupiło B16 za ok 3tyś zł to za ok 4000 zł, ktore przeznaczymy na jego mody to i tak nie dorówna H22

będzie potrzebne jeszcze mocowanie do poduszki, które trzyma silnik
http://hondatuningmagazine.com/tech/0309ht_swap24_z.jpg
http://hondatuningmagazine.com/tech/0309ht_swap09_z.jpg
SAJENS nie wiesz czy to dodają do pouszek? Bo widziałem tylko same poduchy bez tego łącznika


http://www.hondaprelude.to/articles/maintenance/check_engine.html
przyda się na przyszłość :D
polecam inne artykuły z tej stronki jak np. te: http://www.hondaprelude.to/articles/install/cam_gears.html
http://www.hondaprelude.to/articles/install/apexirsm.html
http://www.hondaprelude.to/articles/install/fmax.html
http://www.hondaprelude.to/articles/install/jssafeguard.html
oraz wiele innych i forum które może być kopalnią wiedzy :)
http://www.hondaprelude.to/forums/

[ Dodano: Czw 19 Maj, 2005 ]
popatrzcie jak dyskusja wynikła w Toronto na temat swapu H22A
http://www.torontocivics.com/tccforums/showthread.php?s=848b8b32af0deb180a96e7a4edb6b4a7&threadid=80662
nie wiedzą jeszcze co Polak potrafi :wink:

P.S.
Szkoda że z moim angielskim cieniutko, bo można sporo ciekawej wiedzy z owego forum nabyć

Pati
19-05-05, 07:58
mialem na mysli ze 'tuningpartsy' do h22 sa drozsze niz do b16

SAJENS
19-05-05, 08:24
Napewno drozsze sa czesci do H22 bo to widac. ALe jesli przyjmiemy ze montujemy h22 w cifie to mamy okolo 200KM i jesli by ktos sie decydowal na ajkiegos moda jesszcze to bedzie mial potezny skok i wydaje mi sie ze wtedy bedzie potrzebna klatka do autka :)
Tak jak czytam na forum jak zakuwaja h22 i uturbiaja to masakra nie jeden drag w polsce nie ma tylu kuniow :)
Przy podstawowym zestiawe turbo ze sprezarka Garetta i zakutych tlochach oraz korbowodach mozna na luzie wyciagnac 350KM.
A to na mnie :) i na moja bud za duzo :)
Mi wystarczy na razie seria puzniej wymienie moze ulegnie sterowanie kompa, walki, moze lekki plan glowicy, lekkie kulka, kolektor dolotowy (widzialem fajne na ebay), kolektor wylotowy, pompa paliwowa, wtryski. Cos sie napewno wymysli i w miare mozliwosci bedzie sie zmienialo i pokolei bedzie to przynosilo jakies drobne przyrosty mocy.
Z tym silnikiem mozna sie bawic w nieskonczonosc :) co prawda w B16 tak samo ale w pewnym momecie konczy sie skala przyrostu mocy :)

SAJENS

omnipower
19-05-05, 08:57
Dokładnie
Bawić się można przez wiele, wiele lat, albo krócej, w zależności od $$$
a i klatkę można docelowo zamontować
Czy większe wtryski mają sens? wydaje mi się, że mają ale dopiero po poważnijszych modach :wink: przydadzą się do turba :D
co do planowania głowicy to niebył bym za bardzo przekonany, lepiej założyć tłoki doprężające, bo jak za jakiś bliżej nieokreślony czas zabraknie moci i trzeba będzie odprężyć silnik to lipa. Same tłoki zwiększają kompresję do 11:1 do tego można jszcze cieńszą uszczelkę kupić i stopień sprężania znowu się zwiększy.

Niestety nie widziałem do H22A przełożenia głównego skrzyni biegów, ani innych przełożeń. Do B16 jest do wyboru i koloru, a nawet do D-serii :?
Pozostaje jeszcze problem kolektorów wydechowych, jak narazie to znalazłem tylko te na ebayu za marne pieniądze, jakoś mnie nie przekonały. Jeśli ktoś znajdzie jakiś sklep gdzie można ciekawsze kolektory dostać do proszę o linka :)

póki co trzeba skupić się na samym swapie, a o modach H22 można poczytać na forum (link jest 3 posty wyżej)
jeśli ktoś znajdzie też ciekawe forum o pralkach to również bym prosił linka

co do klatki to też się nad tym zastanawiałem, ale na początku wystarczy zestaw rozpórek. Klatka ma dużego minusa, bo sporo waży, we fiacie ccento przygotowanym pod KJSy sama klatka ważyła ponad 60kg
dobra rzecz to jeszcze taka rozpórka:
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=33591&item=7975633279&rd=1
można nawet szelki zamocować :wink:

przemir
19-05-05, 09:03
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=33591&item=7975633279&rd=1
można nawet szelki zamocować :wink:
szelki do tego nie baudzo z prostej przyczyny beda mialy zly kat - ale o tym jeszcze doczytacie :wink:
kiedy jakis start z pracami?

SAJENS
19-05-05, 10:39
Tak piszac o planowaniu glowicy mialem na mysli zmiany kanalach i gnizdach zaworowych tzn zwiekszenie kara krawedzi gniazda, polerka kanalow na lusterko bo prz kutych gratach niestety takie przerubki wymagane.
sajens

omnipower
19-05-05, 12:08
kiedy jakis start z pracami?
jak tylko jakiś materiał na swapa znajdę
chciałbym coupe, ale HB też może być
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=51638068
może się skuszę, dzwoniłem do gościa, powiedział, ze cif w ogóle nie był bity, rdzy przy nadkolach nie ma, wszystko jest ok poza drobniutkimi poprawkami lakieru (ma jakieś niewielkie wgniecienia),a i silniczek by na początek wystarczył, później zawsze można go sprzedać
co o tym myślicie? Czy może szukać czegoś tańszego, żeby na swapa więcej zostało?
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=51918432
jest jeszcze coś takiego, ale z takim autkiem to trza odrazu swapa robić :wink:


Tak piszac o planowaniu glowicy mialem na mysli zmiany kanalach i gnizdach zaworowych tzn zwiekszenie kara krawedzi gniazda, polerka kanalow na lusterko bo prz kutych gratach niestety takie przerubki wymagane.
sajens
a to co innego, dobrze by było takie mody zrobić przed swapem, ale to już kolejne koszty :?

SAJENS
19-05-05, 12:14
To zalzy jak tego swapa chcesz przeprowadzic czy nastaiwasz sie na ten sam wyglad auta czy bedzie robil jakis podykit albo wpelni rajdowa wersja wszystko wywalasz?
Bo ja np chcem autko ktore w srodku niczym sie nie bedzie roznilo zbytnio od serii.
SAJENS

omnipower
19-05-05, 12:28
żółte autko z czarną maską i czarnymi felami z polerowanym rancikiem 8)
Przedni zderzak podobny jak w tym białym cifie: http://www.ebay.pl/viItem?ItemId=4550537458
tył: http://www.ebay.pl/viItem?ItemId=7973820255
jakieś ciekawsze lampki i lusterka i tyle z zerwnątrz.

Co do środka to nie mam za bardzo spracyzowanych planów na jego upiekszenie, ale po jakimś czasie przerobie wszystko na rajdówkę, ale zanim wypieprze wszystko ze środka przydały by się jakieś kubełki, szelki i kiermana kozacka :wink:
a na mody przyjdzie pora jak mi mocy zabraknie :mrgreen:
jednak wszystko zależy od kasy :|

izzy_rajder
19-05-05, 12:51
Omni, a jak sie posuwaja prace w Twoim projekcie jeden z najszybszych b16 w Polsce? :lol:

Czyzbys sie wycofal, ja caly czas pamietam Twoja deklaracje hehe

omnipower
19-05-05, 13:46
raczej najsilniejszych
przerzucam obiekt zainteresowania na H22A
chociaż miałem już całkiem sporo informacji co do wszelakich modów w B16 oraz wiedziałem gdzie, co i za ile kupić (w razie czego to służe pomocą :wink: ). Przy H22A trzeba praktycznie zaczynać wszystko od nowa :?
Pomysł na swapa zrodził się jak uświadomiłem sobie że moc osiąga się m.in. z pojemności, B16 ma jej nieco zamało, żeby zbudować streetkillera. Najbardziej chyba przekonała mnie cena... swap wyjdzie dużo taniej i zapewni więcej mocy niż B16 w które można ładować kasę praktycznie bez limitu. Zresztą w H22 też można wpakować sporo, ale osiągi są dużo bardziej satysfakcjonujące 8)

Z tym B16 to lekko przesadziłem, bo sprawa się nieco komplikowała im bardziej się zagłebiałem w temat - przyznaję że ustawiłem sobie za wysoko poprzeczke, ale sytuacja może jeszcze ulec zmianie jak w totka wygram (prawdopodobieństwo 1:50 000 000) :D
cóż - różnie to w życiu bywa, szkoda tylko, że jest tak małe prawdopodobieństwo iż słowa dotrzymam, ale zawsze jakieś jest :D , więc szykujcie swoje b-16stki :twisted:

emg
19-05-05, 13:47
Omni, a jak sie posuwaja prace w Twoim projekcie jeden z najszybszych b16 w Polsce?

Czyzbys sie wycofal, ja caly czas pamietam Twoja deklaracje hehe

ja też - ale tam chyba było jeden z najmocniejszych, mniejsza o to.

Ale zauważyłem, że jakby wszyscy co się deklarowali na swap zrobili by to, to 95% hond miałoby minimum b16a2/a1.

omnipower
19-05-05, 13:52
Ale zauważyłem, że jakby wszyscy co się deklarowali na swap zrobili by to, to 95% hond miałoby minimum b16a2/a1.
a pozostałe 5% miałoby H22A/K20/B18 :lol:

SAJENS
19-05-05, 13:54
Tak tylko jak przychodzi co do czego to swapa nie ma bo po pierwsze 6000 zł co to jest mozna to od reki z kieszeni wyciagnac. I zaczynaja sie schody :) A co z reszta kasy.
Moje plany co do swapa. Napewno nie bedzie tego za miesiac nie bedzie tego rowniez za 2 miesiace myslmy realnie. Tak jak wczesniej niekturym wspominalem w lipcu wyjezdzam do angli na praktyki na 3 misiace, na 100% bedzie kasiorka po przyjezdzie bo praktyki mam platne :), wiec bedzie co wydac :).
Takie plany mam poniewaz prawdopodobnie przywioze pralke z silniczkiem z angli w drodze powrotnej. Wiec koszta samego silnika powinny zmniejszyc sie do minimum. Po wyciagnieciu wszystkich interesujacych mnie czesci zostanie na sprzedaz buda oraz papierki takze mysle ze da sie to jakos wykombinowac. Pozatym bedac w angli pozamawiam sabie czesci potrzebne do swap poniewaz wyjdzie to na 100% taniej niz do polski.
Takze plany sa i do zrealizowania a co z tego wyjdzie to sie zobaczy. W tym miesiacu wyladuja u mnie kubleki no moze na poaczetek jeden z kompletem pasow bo gdzies wczesniej pisalem musze to nabyc :)
Pozdrowionka SAJENS

TENCIO
19-05-05, 14:18
zapowiadam sie kolejny dramatyczny swap!zagrozone jest moje stanowisko swapowicza meczennika?

kubaty
19-05-05, 14:27
jeszce jest zagadzienie imobilajzera . wsilniku 92 95 obd1 chyba nie bedzie problemu ale co z nowymi silnikami? 95 00 tam jest imobilajzer w ecu a słyszałem ze zdjecie tego to droga zabawa.

SAJENS
19-05-05, 14:44
Ktos mnie kiedys zapytal w tym topicu gdzie to ja wyczytalem ze H22 za wielka kaluza sa wkladane do autek na 1/4 mili.
Tak teraz przegladam swoje archiwa i wlasnie znalazlem fimre ktora jest na 2 miejscu w wyscigach dragow i prosze co zbudowali:
http://www.sdsefi.com/features/july02civic.htm
SAJENS

[ Dodano: Czw Maj 19, 2005 1:53 pm ]
A dodatkowo kilka ciekawych linkow z akcesoriami do tego silnika :)

http://images.google.pl/imgres?imgurl=http://www.vecco.com/images/turbo_kit_cooler_fnl_opt.JPG&imgrefurl=http://www.vecco.com/honda_kits.htm&h=236&w=293&sz=30&tbnid=TmoJ00YFf8wJ:&tbnh=89&tbnw=110&hl=pl&start=2&prev=/images%3Fq%3Dhonda%2Bcivic%2Bh22%26hl%3Dpl%26lr%3D %26sa%3DG
http://www.honda-tech.com/zerothread?id=1123451&postid=13665043

http://www.importhorizon.com/jdmparts.html

INSTRUKCJA Z FOTO NA TEMAT SWAPA (http://carv2.com/site/swaps.cfm?killnav=1)

Milego czytania i ogladania :)
SAJENS

[ Dodano: Czw Maj 19, 2005 1:55 pm ]
A dodatkowo kilka ciekawych linkow z akcesoriami do tego silnika :)



INSTRUKCJA Z FOTO NA TEMAT SWAPA (http://carv2.com/site/content.cfm?id=67)

Milego czytania i ogladania :)

omnipower
19-05-05, 23:14
ktoś wie może przy jakich obr. załącza się v-tec w H22A?

co do tych łączników poduszek to można je kupić razem z poduchami, ale od ceny włosy dęba stają :?
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=6783&item=7975644528&rd=1

kubaty
20-05-05, 06:54
przecież pisałem już że ten tylni łącznik poduszki do h22a jest przy h22a. nie tzreba dokupywać do swapa do civica!!!!!!!chyba ze przy h22a nie będzie

maciek
20-05-05, 08:38
Kiedy startujecie z projektem?

omnipower
20-05-05, 11:21
Kiedy startujecie z projektem?
najpierw trzeba znaleść jaką niedrgogą baze na swapa, najlepiej w budzie QP :D



przecież pisałem już że ten tylni łącznik poduszki do h22a jest przy h22a. nie tzreba dokupywać do swapa do civica!!!!!!!chyba ze przy h22a nie będzie
sorki, gdzieś mi umknęło

wyczytałem, że w cifie HB i silnikiem H22A można całkiem ciekawe ET wykręcić - 13.3-13.5
pomyślcie sobie jakie czasy można wykręcić jak się go lekko dłubnie i auto odciąży :D

LIO
20-05-05, 17:14
Civic B16 VTi idzie rowno z Preluda H22 185KM, roznica mas okolo 200kg wiec z tego mozna wywnioskowac ze Civic z H22 bedzie calkiem dobrze zap.......l
ja pamietam jak twoje H22 z katalogowymi 220 HP dostawalo w dupe od CRXa D16A9 130 HP, a to duzo wieksza przepasc od 185 Hp w Prelude i 160 HP w VTI :?

przemir
20-05-05, 17:36
wyczytałem, że w cifie HB i silnikiem H22A można całkiem ciekawe ET wykręcić - 13.3-13.5
pomyślcie sobie jakie czasy można wykręcić jak się go lekko dłubnie i auto odciąży :D

WOOW http://euro2003.boo.pl/oldupload/up/pliki/malpkakeyserowa.gif

za duzo czytacie za malo wychodzicie na swieze powietrze.

kubaty
20-05-05, 18:25
ja praktycznie już zacząłem projek . a swap planuje na koniec sierpnia. bo długo na cześci trzeba czekać. pierwsze słysze żeby h22a dostawał w dupe od d16z9??????? chyba zę jakieś wydłubane to d16z9 . jakieś bzdury wypisujecie chyba to logiczne że civic hb będzie miął *****iste czasy!!! niema na dczym dyskutować

omnipower
20-05-05, 19:11
"WEIGHING THE OPTIONS

H22a cost appox. $3900.00 for the swap. That includes aftermarket header, intake, ECU,
mount kit, axles, shift linkage, etc. In a hatchback appox. 2100 lbs can run 13.3-13.5 E.T.
B16a cost appox. $2350.00-2500.00 for the swap. That includes all factory parts with no aftermarket components. In a hatchback appox. 2100 lbs. can run 14.7-15.1 E.T.
B18c cost appox. $3200.00-3500.00 for the swap. That includes all factory parts with no aftermarket components. In a hatchback appox. 2100 lbs. can run 14.4-14.6 E.T.
B18c5 cost appox. $5800.00-6000.00 for the swap. That includes all factory parts with no aftermarket components. In a hatchback appox. 2100 lbs. can run 13.8-14.0 E.T.
H22a is more bang for your buck!"
to z tej stronki:
http://h22acivic.com/HseriesvsBseries.phtml

poczakamy aż kubaty zrobi swapa (bo do września powinien skończyć) i zobaczymy jakie czasy wykręci :D
i jeszcze jedno pytanko - do kubatego. Ile ważą przeguby i poduchy? I ile za wszystko zapłaciłeś - z koszytami przesyłki

LIO
20-05-05, 19:31
pierwsze słysze żeby h22a dostawał w dupe od d16z9???????
czytaj uwaznie !!!
nie Z9 tylko A9 róznica jest ???
nie oba silniki w tej samej budzie, tylko ciezka pralka i lekki CRX, róznica jest ???

omnipower ty dalej sypiesz tym co zobaczyles, wyczytales na zagranicznym forum a potem wychodza takie cudenka:
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=3933

:D:D

omnipower
20-05-05, 20:08
rozumiem, że piszesz o tym co JDM zapodał :fuckyou2:

kubaty
21-05-05, 06:48
myślałem zę ten h22a był w civicu lio .ale i tak nie uwierze że pralka dostała od crx z d16a9
crx 1000kg pralka 1300kg i tak niewierze że pralka dostanie :)))))

mule
21-05-05, 09:39
chyba ze crx wazyl 700:P

elmer
21-05-05, 11:30
D16A9 w odelzonym CRX to calkiem niekiepska sprawa, jak dla mnie na 400m wynik prawdopodobny. BTW, mocno powatpiewam, zeby Civic z seryjnym H22A przebil sie przez granice 14 sekund.

A tak w ogole, to mysle, ze watek chyba juz mozna zamykac :?: Czekamy na projekt i konkrety :!:

LIO
22-05-05, 16:14
Czekamy na projekt i konkrety
wlasnie konkrety, bo juz sajens miales kilka, lezace B16 w garazu, zmiana calego lakieru, teraz jest H22. Ucieszylbym sie jakby cos wypalilo :-)

d16z6
22-05-05, 16:24
znalazlem przypadkiem taki silniczek moze ci sie przyda http://www.importparts.com/shop/product_info.php?cPath=400_1904&products_id=4894

Octane
22-05-05, 16:57
i co to niby tanio z wysylka do polski to bedzie majatek :roll:
Na ebayu sa za nie cale 2 tys$$

SAJENS
22-05-05, 17:02
Predzej czy puzniej wiedzialem ze ktos mi to wydusi.
A wiec odpisuje i tlumacze silniczek B16A2 poszedl do kolegi w szczecinie. Lakierka zrobi sie jak mnie nie bedzie w polsce poniewaz na codzien pracuje tym autkiem i dlatego nie ma szans odstawic samochod na 2 tygodnie bo mniejwiecej tyle bedzie to trwalo.
A swap H22 bedzie na 100 % bo po przemysleniach z moimi aspiracjami i ambicjami bedzie to dpowiedni silniczek.
Pozdrawiam kolegow ktorzy tylko pisza a w zeczywistosci nic nie robia :)

Pozdrawiam SAJENS

Peter
22-05-05, 17:14
Zamierzasz tym jeździć na codzień? Powodzenia...

SAJENS
22-05-05, 17:44
To samo mi mowili ludzie kiedy zalozylem zawieszenie gwintowane i calkowicie ich nie rozumiem poniewaz jezdze i wcale mi to ine przeszkadza.
Przeciez nie robie sobie swap zeby samochodem wyjezdzac w niedziele bo to calkowicie bez sensu.
SAJENS

Pati
22-05-05, 17:46
jesli swap dojdzie do skutku, to nie widze przeciwwskazan, zeby uzywac samochodu na codzien. jesli dojdzie do skutku. czego wszystkim życzę.

kosiniak
25-01-06, 12:35
kto tam ma te wszystkie schematy itp. odnosnie swapu to poprosze na krzysiek620@wp.pl