PDA

Zobacz pełną wersję : Cieknący olej!



martinox1
22-04-07, 11:06
Witam! Dzisiaj zauważyłem małą plamę oleju pod silnikiem mojego autka. Wszedłem i zauważyłem zwisającą kroplę na plastikowej obudowie koła pasowego. Miejsce styku tej obudowy z silnikiem również było wilgotne. Wyczytałem już na forum że może to być uszczelniacz wału korbowego. Rozrząd był wymieniany jakieś 15 tys. km wcześniej więc chyba uszczelniacz wałka rozrządu jest ok. Jeżeli ktoś miał podobna przygodę to niech coś napisze na ten temat. Czy taki uszczelniacz wału korbowego można kupić w większości sklepów motoryzacyjnych czy tylko w ASO (no i ile może kosztować)? Bo do ASO mam jakieś 120 km:(

skolopendra
22-04-07, 11:41
a z pod dekla nie podcieka gdzieś??
jeśli z wału to i tak będziesz musiał cały bok rozebrać :/
uszczelniacz można dostać w hurtowni ,w aso pewnie ze stówę

martinox1
22-04-07, 12:02
Ewidentnie widać, że cieknie spod obudowy koła pasowego. Podczas jazdy powietrze kieruje krople oleju na miskę olejową i nawet zrobił sie na niej zaciek.

skolopendra
22-04-07, 12:05
hmm. :/
tak czy inaczej trzeba rozebrać nic już się nie wymyśli

lakazs
22-04-07, 13:57
Ściąg obudowę "klawiatury" może cieknie akurat w tym miejscu co obudowa paska zachodzi, spływa na dół i cieknie.

yARO_81
01-07-07, 17:23
Mam to samo. Nowka uszczelka klawiatury (z ASO) i troszke chyba juz stary uszczelniacz walka. Nie wiedzialem, ze jego tez trzeba wymienic przy rozrzadzie wiec go nie kupilem :bicie: I teraz saczy mi sie olej z pokrywy paska i troche cieknie po misce.


Dzis zamowilem w ASO uszczelniacz walka rozrzadu - przod. Koszt 52zl.

nycha
02-07-07, 13:57
wymienić uszczelniacze na wale i na wałku rozrządu powinno być dobrze cena takiego uszczelniacza to ok 9 zł

mozes
02-07-07, 15:17
Jeżeli wymieniacie uszczelniacze wału to polecam oryginał ja w pażdzierniku 2006 wymieniałe uszczelniacz przód (od strony rozrządu) wsadziłem uszczelniacz CORTECO i muszę ponownie wymienić bo znowy mam wyciek ja mam bardziej przej....ne bo mam wyciek z przodu i z tyłu z tego co się dowiedziałem uszczelniacz ale na tył od strony skrzyni to 80 pln w ASO. A na dziń dzisiejszy pilnie kontroluję olej i nie pałuję furki bo w środę zdobywam Ustkę i mam nadzieję, że dojadę i wrócę bez problemów :?
pozdr