PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z wiązką civic D15Z6



Maciek314
21-09-11, 21:31
Witam wszystkich forumowiczów.
Mój problem wygląda następująco, mam civica 5 gen i swapuje z D13B2 na D15Z6.
Niestety poprzedni właściciel silnika najprawdopodobniej ciął kable gdy nie potrafił wypiąć wtyczki... Z tego powodu mam kilka pytań do posiadaczy D15Z6 oraz civiców 6 generacji.

silnik i wiązka jest z civica sedana 6 gen 99r.

I. http://w439.wrzuta.pl/obraz/0pVgKdi9RLE/wiazka_1
Do czego idą kabelki na załączonym zdjęciu?? jest to jeden długi peszel z białym plastikiem, po drodze wychodzi z niego ta niebieska wtyczka i kończy się jak widać =/ przy tym białym plastiku też odchodzą kable nie wiadomo dokąd...

II. http://w439.wrzuta.pl/obraz/86TKcl0rIbQ/wiazka2
Tutaj mam kolejny problem. Ten fragment wiązki znajdyje się chyba w komorze silnika, po prawej idą kabelki do czujnika poziomu płynu hamulcowego, a po lewej była chyba jakaś wtyczka bo widać urwany pin na końcu jednego z kabli. Chciałbym tylko wiedzieć do czego ta wtyczka była to sobie dolutuje kable bez wtyczki na stałe do reszty wiązki.



III
potrzebuję fotkę wtyczki dochodzącej do włącznika świateł awaryjnych, nigdzie nie mogę znalezć pasującej do mojego włącznika, możliwe żę będe musiał przelutować wtyczkę ale nie wiem którą.

mam nadzieje żę ktoś grzebał przy podobnej wiązce i pamięta co gdzie i jak.
Z góry dziękuje za odpowiedzi =)
Pozdrawiam
Maciek

Maciek314
24-09-11, 16:56
Poradziłęm sobie z wiązką, to co powinno być (myślę) jest na swoim miejscu
przerobiłem wtyczki przy zegarach i po przekręceniu kluczyka kontrolki zapalają się,
auto nie kręciło więc zmostkowałem przekaznik rozrusznika i teraz kręci normalnie z kluczyka.
nie ma sygnału na wtryski i nie ma iskry. w wiązce brakowało przekaznika wtrysku wiec obszedłem go na szybko, podajac plus na piny A11 i A24, oraz masę na pin A16 (myślę że tak to powinno działać, wyprowadzcie mnie z błędu jeśli powinno być inaczej)
Usunąłem także immo z kompa, zmostkowałem uderzeniówkę, nadal nie pali..
Nie podpiąłem jeszcze tylnej wiązki, są tam jeszcze jakieś istotne masy??
nie mam także jeszcze modułu immobilisera ani nie wiem która to wtyczka.. czy musze przy niej coś jeszcze zmostkowac?


Proszę o pomoc w tej sprawie zależy mi na szybkim odpaleniu auta.