PDA

Zobacz pełną wersję : Nakrętki stożkowe a sferyczne



Mekintosh
20-04-07, 22:38
Witam
Mam takie pytanko. Do tej pory jeżdziłem na nieoryginalnych alufelgach, które przykręcone były na nakrętki i zabezpieczenia stożkowe. Jakiś miesiąc temu zmieniłem je na oryginalne Hondy, które podobno (co nietypowe) mają gniazdo sferyczne. Nie wiedząc o tym, przykręciłem je tym samym zestawem stożkowym co wcześniejsze alu. Niby wszystko pasuje i się trzyma. Czy może tak zostać, czy muszę zmienić nakrętki i zabezpieczenia na sferyczne, bo może się np. urwać koło, albo zniekształcić gniazdo felgi ?
Przerabiał może już ktoś z Was taki temat ?
Dzięki za ewentualne uwagi.

mleko
23-04-07, 00:19
Dołączam się do pytania, bo przerabiam dokładnie ten sam temat. Z tego co widzę sprzedajesz swoje nakrętki ??

Mekintosh
23-04-07, 08:43
Tak, sprzedaje bo okazało się, że na pewno nie można ich użyć w moim przypadku.
"...nie jest dopuszczalny montaż śrub o stożkowej powierzchni mocowania do sferycznej powierzchni przylegania otworu mocującego koła jak i śrub sferycznych do powierzchni stożkowych..."
źródło - http://www.tuning.pl/tuning.php?gid=43&a_id=645

mleko
23-04-07, 08:52
Tak, sprzedaje bo okazało się, że na pewno nie można ich użyć w moim przypadku.
"...nie jest dopuszczalny montaż śrub o stożkowej powierzchni mocowania do sferycznej powierzchni przylegania otworu mocującego koła jak i śrub sferycznych do powierzchni stożkowych..."
źródło - http://www.tuning.pl/tuning.php?gid=43&a_id=645


A jakich nakretek uzyles? Tych ze stalowk czy jakis specjalnych, bo nikt w aso nie potrafi mi jednoznacznie odpowiedziec?

Mekintosh
23-04-07, 09:03
Ze stalówek w moim przypadku podobno nie mogą być, bo mają uszczelkę, która ma chronić kołpak.
Kupiłem nakrętki i zabezpieczenia sferyczne przeznaczone do alu Hondy.

Barti88
24-04-07, 21:52
Ja mam oryginalne alu Hondy 16" i mam nakrętki z fabrycznych stalówek i jest dobrze, stożkowe podobno były złe...:>

Lcfr
24-04-07, 22:26
Ze stalówek w moim przypadku podobno nie mogą być, bo mają uszczelkę, która ma chronić kołpak.
Kupiłem nakrętki i zabezpieczenia sferyczne przeznaczone do alu Hondy.


półkoliste są w oryginalnych alu hondy
sa i musza byc

pasuja te od stalowek (mimo tych uszczelek)-ale wygladaja marnie....

trzeba kupic komplecik (uzywki w dobrym stanie = ok 60zł)

Mekintosh
24-04-07, 23:26
stozkowe są w oryginalnych alu hondy
sa i musza byc

No więc z tego co ja wiem, a przerabiam temat już od kilku dni, to jest odwrotnie.
Do oryginalnych alu Hondy są potrzebne sferyczne nakrętki.

Lcfr
24-04-07, 23:35
stozkowe są w oryginalnych alu hondy
sa i musza byc

No więc z tego co ja wiem, a przerabiam temat już od kilku dni, to jest odwrotnie.
Do oryginalnych alu Hondy są potrzebne sferyczne nakrętki.


masz racje
dokaladnie przejęzyczenie
znaczy maja byc pólkoliste!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
sam u siebie z tym walczylem (mam alu OEM honda)


ps. wyedytowałem poprzedni post co by ludzi nie mylic....

misiekboss
02-08-07, 11:15
Witam, dołącze się do tego tematu z pytaniem:
jakie śruby zabezpieczające przed kradzieżą powinienem kupić do Hanny 2004 1.4 Sport? Chodzi o długość, itd. Dzięki z góry za info.