PDA

Zobacz pełną wersję : zimna chlodnica ciepla rura od silnika do chlodnicy



grzegorzg
18-09-11, 09:30
Hi,
w moje 15b2 1,5 16v z 1993 roku mam takie objawy ,ze grzeje sie silnik, ale chlodnica jest zimna .
Natomiast rura od silnika do chlodnicy jest ciepla.
Co to moze byc ?
Pozdr
Grzegorz

bednar_ek35
18-09-11, 10:32
Grzeje tzn.prosze jaśniej.Jeżeli twój silnik łapie większą temperature niż powinien to zapowietrzony jest układ chłodzenia.Jeżeli temperatura jest ok.to nic sie nie dzieje,po jakimś czasie termostat sie otworzy i chłodnica też będzie ciepła.

grzegorzg
18-09-11, 13:14
Grzeje tzn.prosze jaśniej.Jeżeli twój silnik łapie większą temperature niż powinien to zapowietrzony jest układ chłodzenia.Jeżeli temperatura jest ok.to nic sie nie dzieje,po jakimś czasie termostat sie otworzy i chłodnica też będzie ciepła.

Temperatura idzie w kosmos . Chlodnica jest zimna .
Wyglada na to, ze uszczelka pod glowica poszla bo kopci na bialo, oleju przybywa, plynu ubywa :).
Btw gdzie w tym modelu jest termostat ?
Miedzy silnikiem a chlodnica nie ma, tak jakby glebiej gdzies byl w tej plataninie rurek :0.
Pozdr
Grzegorz

bednar_ek35
18-09-11, 13:38
Termostat jest pod kol.ssącym w okolicach rozrusznika,dochodzi do niego dolny wąż od chłodnicy,napewno znajdziesz.
Po tym co piszesz to szykuje ci się wydatek.
Jak już będziesz rozbierał silnik to sprawdz tak dla świętego spokoju pompe wody może to ona narobiła roboty,u mojego ojca w 4-genie też temperarura rosła jak szalona i nie mogliśmy wogóle odpowietrzyć układu.Co sie okazało wirnik na pompie oddzielił sie od wałka i nie było obiegu.