PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie wartości zbierznosci kół dla Civic coupe 1.6 96r.



Maier
18-09-11, 07:54
Koledzy jak w temacie,ustawiałem zbierzność po wymianie końcówki drążka,warsztat dobry,przyżądy laserowe,ale nie jestem do końca zadowolony,układ kierowniczy zrobił się czuły a co za tym idzie jazda na wprost troche męczy.W poniedziałek jade na poprawke,ale jak nie będe znał wartości to gosć znowu ustawi po swojemu.Zasady znam ,czyli koła na "plus" ,czy na "minus",ale jak najlepiej ustawić w naszych Hankach,biorąc pod uwage ze to auta przednio napędowe.

pawkow
18-09-11, 08:32
Przecież na każdej stacji mają system który im podaje odpowiednie wartości. Może wybrali zły model ustawiając Tobie ;)

Jazda na wprost staje się męcząca? Ja mechanikiem nie jestem, ale chwilkę główkując dochodzę do wniosku, że po wymianie drążka (czemu jednego?)
odczułeś różnicę w prowadzeniu a obwiniasz za nią ustawienie zbieżności ;)

bednar_ek35
18-09-11, 12:41
układ kierowniczy zrobił się czuły
To chyba nawet dobrze,pewnie za długo jezdziłeś z wywaloną końcówką i teraz wydaje Ci się że auto jest zbyt czułe na ruchy kierownicą.
Paweł dobrze gada na każdej stacji diagnostycznej zanim diagnosta zacznie ustawiać zbieżność musi wprowadzić model auta,rok prod.itp.

wwljohn
19-09-11, 06:23
Z tym, że u diagnosty twój civic istnieje pod modelem 3/4 D 96-99 (czasem 00) i jeśli ma możliwość wyboru V gen. To samo jest u mnie. Niestety w katalogach InterCarsu itp jest sporo błędów. Coupe Ej6 widnieje pod V gen. Trzeba patrzeć ludziom na ręce jeśli wybierasz usługę u mechanika nie tylko w kwestii zbieżności.

pawkow
19-09-11, 11:04
W V genie można regulować kąty z tyłu?

bednar_ek35
19-09-11, 12:50
Katy pochylenia koła nie,ale zbieżność tak.

ygor
19-09-11, 16:10
nie ejst to zadna fachowa opinia, ale w piatek bylem na badaniu technicznym i zbieznosc z przodu za pierwszym razem wyszla -8m/km (za drugim razem juz bylo dobrze ale to nie wazne) i typ do mnie mowi ze tak byc nie moze - pytam sie -ok , a jaka jest norma ? a diagnosta mi na to ze przy FWD powinno byc zero ...

wwljohn
19-09-11, 20:19
Jeśli masz glebę to masz negatyw..i kąty pochylenia kąta np u mnie wychodza -1,5 -1,8. Pojedź do Ząbek..tuż przy wylocie z trasy toruńskiej przy makro. Dokładny adres: Ząbki, ul. Wolności 50. tel 504 223 652, ew 22 762 08 55. Za 50zł ( bo z niczym się nie męczyli, wszystko świeżo po swapie)ustawili mi przód i tył profi na nowej maszynie laserowej i jest malina. Wcześniej ustawiałem na stacji diagnostycznej itp speców jak ty i bywało różnie. Odchyłki mam rzędu 0.06 :] a to jest prawie nie możliwe do skorygowania :D

Maier
20-09-11, 06:50
No ja byłem wczoraj na tej poprawce,i pytam go jakie wartości wzioł dla mojego Coupe ,gość mówi z katalogu autodata,może pan sam spojrzeć,więc biore ten katalog,i szukam ale widze ze wszystkie modele zaczynają sie od 2000 roku,więc pytam jak pan chce mi ustawić zbierzność skoro ja mam 96 rok ,jak zobaczył że kumam czacze to poleciał na neta sprawdzić,wrócił i stwierdził ma być na zero ustawiane pod obciążeniem,obciążników oczywiście nie mieli więc ustawił lekko na minus twierdząc że jak ludzie wsiądą to się wyrówna,i gówno się wyrówna civic dalej prowadzi się beznadziejnie,uwierzcie mi że ja wiem jak powinna się honda prowadzić,ja miałem pierwszą honde już 18 lat temu to była Prelude 1.8 drugiej generacji:),wracać do nich to dla mnie strata czasu,jak się mieszka w takiej dziurze jak ja to zawsze jest problem z fachowością mechaników,koledzy spróbujcie mi pomóc jak w końcu ma być ustawiona ta zbierzność,zero.plus,minus bo łapy już opadaja.

xandu
20-09-11, 07:11
naprawde tak trudno zajrzec do instrukcji? ba nawet Ci powiem gdzie to znajdziesz na stronie 18-4,18-5. a instrukcje znajdziesz w podczepionym temacie nieco wyzej. od 18 lat masz hondy i nie wiesz ze wszystko jest napisane w instrukcjach?

Maier
20-09-11, 14:29
Mama manuala,ale nic o zbierzności nie ma,ale poszukam skoro tak cieżko o odpowiedz.