PDA

Zobacz pełną wersję : Sprzezyny, dolot, pomocy!



gruberss
15-09-11, 20:03
Witam
Na początku chce zaznaczyć, że na forum jestem od niedawna, więc jeśli pisze głupoty to sory.
Niedawno kupiłem civic 96 HB z silniekiem 1.4 odblokowanym na 90km. Samochod bardzo podoba mi sie jeżeli chodzi o sama jazde i dynamike. Tylko czas mija a ja chce wiecej:) Koledzy w jaki sposob nie destrukcynie dla silnika moge podniesc osiagi swojej hani? Gdzies podslyszalem, że dolot w systemie 4-2-1 moze cos dać, prawda? Planuje kupić przez zimę sprężyny żeby obniżyć auto o 40mm, żeby środek cieżkości był niżej. Bede wdzieczny za podzielenie sie swoimi doswiadczeniami.
A wlasnie Panowie, nie mam pojecia jakie potrzebuje te sprezyny, jezeli mozecie pomoc bedzie git:)

kazik2_h9w3
15-09-11, 20:19
dolot w systemie 4-2-1
Chyba chodzi o wydech a konkretniej o kolektor ale fakt dobrze dobrany wydech połączony z dolotem daje parę dodatkowych koni ja dostałem ich ok 10

Maskunt
15-09-11, 20:20
Wystarczy poczytać tematy w różnych działach.
http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?15180-modyfikacje-silnika-d14a3&highlight=d14a4%20modyfikacja

Przy -40 seryjne amortyzatory bardzo szybko Ci się wysrają.

gruberss
15-09-11, 21:06
Myslisz, ze obnizenie o 30 mm nie spowoduje kupy?

Maskunt
15-09-11, 22:47
Nie mam doświadczenia żeby w 100% powiedzieć "tak" albo "nie" ale czytając sporo o civicach i wszystkim co się z nimi wiąże wyrobiłem sobie pewien "pogląd" na temat obniżania zawieszenia. Sporo osób jeździ na -30mm na seryjnym zawiasie, to bezpieczne maksimum gdzie seryjny amor jakoś daje radę. Jestem zwolennikiem rozwiązania pod tytułem "jeśli ma być obniżenie, to amortyzator musi być do tego przystosowany". Każdy robi według swojego uznania, poczytaj tematy w odpowiednim dziale i sam oceń, które rozwiązanie jest dla Ciebie najlepsze. Są rzeczy, które można zrobić po taniości (jak kupno chińskiego kolektora wydechowego zamiast markowego) ale zawias do nich moim zdaniem nie należy.
Ja wolę pojeździć na seryjnym aż się zużyje, a potem wrzucić lepszy zawias z regulacją twardości oraz niewielkim obniżeniem i mieć z tym na spory czas spokój, być spokojnym, że nigdzie nie przytrę i zyskać lepsze prowadzenie.

Wojtec12345678
15-09-11, 23:04
Myslisz, ze obnizenie o 30 mm nie spowoduje kupy?

nie ma reguły że -30 nie zniszczy amora... każda hania inaczej siada na każdym springu np na mts -40 usiadła -70 a na weitecu -40 mam glebe -30 także sam widzisz

elvis2424
16-09-11, 10:01
Kolego gruberss.
Przeczytaj sobie ten wątek http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?15180-modyfikacje-silnika-d14a3
Myślę że rozjaśni Ci się trochę sytuacja odnośnie modyfikacji silników d14:)
Pozdrawiam

gruberss
16-09-11, 10:32
Dzieki kolego, ale ten link juz widzialem. Przyznam, że nie znam sie praktycznie nic na mechanice, a tam jest wszystko ladnie opisane i zrozumiale dla osob ktore znaja sie na rzeczy:) Panowie z tego co czytam kolektor w systemie 4-2-1 powinien podnies osiagi Hani, tylko jak go kupic, tzn czy marka ma znaczenie? nie jestem entuzjasta chinskich rzeczy chce kupic cos sprawdzonego ale tez w rozsadnej cenie. Jezeli mozecie wpisac sprawdzone marki, ewentualnie sprzedawcow bede wdzieczny.

Maskunt
16-09-11, 12:07
Możesz kupić jakąś firmówkę, ale cena raczej nie zejdzie poniżej 1000zł przy niewiele lepszej skuteczności. Chińczyka masz za 300zł nówkę.
W tym temacie na prawdę jest dość jasno opisane co i czemu robić.