PDA

Zobacz pełną wersję : Kolektor wydechowy - jaki ?



grimes
19-04-07, 13:03
siemka ziomy, czytam forum od kilku miechow i ostatnio wpadl mi do glowy pomysl wymiany ukladu wydechowego w moim D16Z6, 1995r. wiec zapytanie kieruje glownie do ludzi ktorzy mieli stycznosc glownie z kolektorami wydechowymi, mam zamiar kupic cos z warsztatu Supersprinta lub DC sports, ale modeli jest masa i nie sposob wszystkie ogarnac na moim poziomie wiedzy, chcial bym jakies wskazowki opinie na temat konkretnych modeli kolektorow supersprina ew. DC sport z wylotem na 50mm srednicynosze sie z zamiarem wybrania czegos z tej stronki:

http://www.europerformance.co.uk/pages/products/category_results.mhtml?category=supersprintmanifol ds&car=hondacivic&manufacturer=supersprint&sub_category=1

jezli ktos ma jakies doswiadczenia z ktoryms z tych kolektorow, chetnie poczytam opnie i wszystkie za i przeciw

Honda civic EG5, ESi, 1995r. H/B, D16Z6, 125Hp

Dzieki pozdro.

Bedzie 4-2-1, tylko interesuje mnie jaki model konkretnie polecacie

skolopendra
19-04-07, 13:20
przeciw nie ma :d

bierz 4.2.1

polecam DC :aloha:

Lcfr
19-04-07, 15:59
a ja odradzam obydwa....
dlatego, ze cena wysoka.....


Jak kupisz jakies 4-2-1 ebayowe "no name" to prawdopodobnie na 99,9% w "D" series bedziesz mial równorzędne przyrosty....
Pisze to na podstawie tego iz mierzyłem przed i po założeniu kolektora takiego na hamowni swoje d15b7 i sam ten kolektor dał 6KM.Do tego auto Eternity (identyczna wersja jak Twoja) hamowalo sie majac taki kolektor na 135,5KM.
Watpie by DC/SS miały lepsze przyrosty... To raczej trudne... A cena duzo wyzsza...
(ebayowe 4-2-1 to koszt 350zł)

więc skoro nie widac róznicy to po co przepłacać... :d

havok
19-04-07, 18:07
Jak patrzę na Supersprinta i ebayowe noname, to mam wrażenie że są niemal identyczne. I w związku z tym potwierdzam zdanie Lcfr'a. Chyba, że chcesz iść w 4-1.
Co do ceny - ja kupiłem półrocznego SS i dałem za niego 450PLN :p

skolopendra
19-04-07, 18:41
Watpie by DC/SS miały lepsze przyrosty..


i ja jestem tego zdania

mnie akurat udało sie kupić dc idealną używkę jeszcze taniej niż ebay-owy ;)

Lcfr
19-04-07, 18:46
ja kupiłem półrocznego SS i dałem za niego 450PLN :p



mnie akurat udało sie kupić dc idealną używkę jeszcze taniej niż ebay-owy ;)

okazje sie zdarzają... ale to sa okazje.... :)

ja kupilem cały wydech SS za 600zł (srodek i tylny) ale to też była okazja...