PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie panewki korbowodowe polecacie?



KamilVTEC
14-09-11, 20:04
Witam,

przyszło mi wymienić panewki korbowodowe w h22a. Mam pytanie, jakie firmy polecacie ? Teraz miałem ACL i powiem, że średnio jestem zadowolony.

Pozdrawiam

sivy
14-09-11, 22:26
lepszych od ACl juz nie ma. Jeśłi coś działo sie z panewka acla to:
zle założona lub stopki korbowodów bądź korbowody juz wyeksploatowane

Yotomeczek86
14-09-11, 22:29
Są lepsze... Oem

Pasowane były? Bo jak nie to masz odp

reaktor
14-09-11, 23:22
ciekawe w czym są lepsze jakoś nie widze żeby ludzie pod turbo montowali oem

jakie acl miałeś?

KamilVTEC
14-09-11, 23:53
Dokładnie takie http://allegro.pl/panewki-korbowodowe-acl-race-honda-h22a-od-tep-i1787425373.html o rozmiarze std

Trochę poświeciłem czasu i przeglądałem fora i ludzie chwalą ACL, może rzeczywiście były wcześniej źle założone.

reaktor
14-09-11, 23:57
to ja to samo kupiłem komplet , jeszcze nie zakładałem tylko cena troche z ch*ja ja za cału zestaw dałem 100$
a co sie znimi konretnie stało? przytarte ?
po ilu km?

możesz zainwestowac jeszcze w tzw suchy lubrykant coś jak teflon chyba do tych panewek acl dokładnie sie nie wgłebiałem ale podobno i bez oleju pociągną co znacznie powinno zwiekszyc iz zywotność, tylko to jest dosyć drogie prawie tyle co panewki
no ale jak zle założone to i to pewnie eni pomoze

majson
14-09-11, 23:59
Rowniez srednio jestem zadowolony z acl race i teraz z powrotem laduja OEM

Zychu
15-09-11, 00:03
Nie da sie zle wlozyc panewki mozna jedynie za mocno podpore dokrecic i bedzie lipa.

Ja w kazdym aucie mam ACL i nigdy jeszcze nie mialem problemu.

Powiedzcie co znaczy ze nie jestescie zadowoleni z ACL bo nie bardzo rozumiem.

Saiti
15-09-11, 10:17
Jak wał wysrany to i nowe panewki nie pomogą. Chyba, że będą kilkukrotnie twardsze od wału, i wtedy wał się dotrze pod panewki a nie odwrotnie.

KamilVTEC
15-09-11, 13:14
no wlasnie wał wyglada na niewysrany, kupiłem juz panewki acl, nowy olej bo stary mizernie wygladał ( pewnie powod obróconych panewek ), filtr oleju i uszczelke pod miske i zobaczymy :)

Dzieki na odpowiedzi

Yotomeczek86
15-09-11, 13:17
Po wyglądzie ocenisz wygląd bukietu kwiatów a nie wału... Wał należy oddać do pomiarów na specjalistycznym sprzęcie...

sivy
16-09-11, 00:33
jeśłi orbóciła to sprawdź jeszcze zamki w korbach i stopkach