PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z silnikiem remont czy się opłaca



tomixboss
12-09-11, 14:25
Witam posiadam civica 5g coupe z silnikiem 1,5 16v D15B7 nie wspomnę że to już drugi silnik pierwszy brał olej więc kupiłem słupek i założyłem do hondy ładnie chodził przez ponad rok więc postanowiłem wybrać się hondą do hollandi do pracy po przejechaniu 1065km końcowy tłumik czarny znowu bierze olej teraz gdy powycieram tłumik z sadzy to zaraz jest znowu co zrobić remont czy wstawić coś innego chciałem wyremontować i włożyć głowice z D16Z6 ale czy to warto powiecie ile bym potrzebował kasy na kompletny remont i co by trzeba było wymienić

sivy
12-09-11, 14:37
myśle ze na remont + głowica z6 szykuj z 3 koła PLN

majson
12-09-11, 14:52
Taniej wyniesie Cie swap na d16z6.

Dominik22
12-09-11, 17:25
Podepnę się, żeby nie zakładać nowego tematu:) Dziś rano podjeżdżam pod szkołę, otwieram drzwi (silnik chodził) i czuje spalony olej. Patrze a tu Honda dymi jak głupia na niebiesko/siwo. Jak dałem tak na 5 - 6 tyś rpm to za mną chmura dymu, czarno. Trochę się przyłamałem, zwłaszcza że za Hondę mało nie dałem. Po 6 godzinach odpaliłem, wróciłem do domu i dymu zero, nawet po porządnym przegazowaniu. Zrobiłem nią już 5 tyś km od kupna, oleju spala 0,5 l na 1000km. Dodam jeszcze, że jakieś 600 km temu wymieniłem kompletny rozrząd. Ma Ktoś jakąś propozycję, czemu tak dymiła ? była dobrze rozgrzana..

mirasek
13-09-11, 01:40
Bo była dobrze rozgrzana. Jak spala 5 litrów / 10 000 km to już ma z górki.

tomixboss
14-09-11, 13:13
Panowie a czy jest opcja a czy się da zrobić swap silnika z accorda F20B6 do civica mam okazje kupić zdrowy silnik i nie wiem co robić i jeszcze pytanko czy będzie pasować gaz czy trzeba będzie coś przerabiać

Krzychu92
19-09-11, 22:27
tomixboss ja miałem podobnie też mi hanka żarła olej jak głupia i właśnie zrobiłem remont plus tzw mini me koszt całej operacji wyniósł mnie około 1700zł i zrobiłem już około 2tyś km i nie ubyło mi oleju. wiec myślę że warto przeprowadzić taką operacje bo wtedy wiemy czym jeździmy.

jacek_bp
20-09-11, 10:07
Krzychu92 nie wiem ja k Ci wyszło 1700 pln razem z minime. Ja za remont góry za same części zapłaciłem 850pln. Doliczyć trzeba jeszcze olej na początek i później właściwy, to kolejne 250-270pln. W moim przypadku doszła jeszcze robocizna (po znajomości) 400 pln. I ja w ramach remontu pomalowałem pokrywę co kosdztowało około 100. Wychodzi mi 1600 pln. A gdzie minime?
Zgodzę się z Tobą, że przynajmniej wiesz czym jeździsz i jesteś w miarę pewny swego auta. Dlatego i ja zdecydowałem się na remont a nie zakup nowego silnika.

tomixboss
21-09-11, 16:51
Ja też decyduje się na remont i mam 2 pytania jak wymieniałem rozrząd w silniku zamawiałem wszystko pod silnik czyli D15B7 wszystko mi przyszło ale pompa wodna nie pasowała była za mała czy jest możliwość że były dwa rodzaje tego silnika czy on jest przebijany bo kupowałem go na allegro bo pierwszy padł też D15B7 i do niego ta pompa pasowała to 1 pytanie a 2 to czy może mi ktoś napisać jaki części potrzebne do remontu by nie brała oleju i co potrzebne na mini-me i gdzie to wszystko kupić jakieś sklepy

Krzychu92
21-09-11, 19:43
No udało mi się zmieścić w tej kwocie głowica wyszła mi 620zł z planowaniem i wymianą uszczelniaczy wszystkie części potrzebne czyli pasek rozrządu przewody pierścienie wszystkie uszczelki olej ogólnie wszystko co potrzebne wyszło tez 620 zł plus robocizna 350 zł a no i komp 200 zł kolektora ssącego nie liczę bo wcześniej go zakładałem.
tomixboss żeby nie brała oleju to głownie pierścienie i uszczelniacze zaworowe musisz wymienić, większość części możesz znaleźć tu na forum.

jacek_bp
21-09-11, 22:04
Jak podniesiesz głowicę to i uszczelkę trzeba wymienić. Nie ma co robić druciarstwa. Krzychu92 jak Ty to zrobiłeś, skoro usczelniacze kosztują 170 pln (OEM) planowanie 100 a pierścienie prawie 200? Chyba że składałeś na tanich zamiennikach.

Krzychu92
22-09-11, 21:14
Nie składałem na tanich zamiennikach tylko mój znajomy ma sklep więc ceny miałem mocno obniżone :cool: np uszczelka metalowa 3 warstwowa 0.7 grubości normalnie kosztowała 180 zł a mi sprzedał za 106zł więc dlatego udało mi się zmieścić w takiej cenie.

tomixboss
23-09-11, 16:48
Panowie a co trzeba by operacja mini-me wyszła pozytywnie

Krzychu92
23-09-11, 21:12
http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?6930-Wszystko-o-mini-me&highlight=wszystko+mini tu masz link gdzie wszystko jest dobrze opisane wystarczy poczytać ja się wzorowałem na tym temacie i wszystko się udało auto jeździ i to dosyć dobrze.

tomixboss
05-11-11, 11:34
Powiecie mi panowie jak ustawić rozrząd czy tylko punkty mają się zgadzać i już czy jest jakaś kolejność