PDA

Zobacz pełną wersję : Potrzebuję porad przy wyborze Civic'a VI gen.



revan
10-09-11, 23:26
Witam. Od dłuższego czasu zbieram się na wymianę mojego mocno zużytego już Lanosa na Hondę Civic VI (wersja trzydrzwiowa lub sedan z Japonii). Jestem na forum nowy i sądzę, że tutaj dostanę najrzetelniejsze porady na temat samochodów Honda :) Głównym kryterium dla mnie jest bezawaryjność, więc dlatego zainteresowałem się początkowo Toyotą, a później Hondą. Przeczytałem wiele tematów z różnych działów i ogólnie mam podstawową wiedzę na temat Civica VI. Mój budżet na samochód wynosi ok. 13 tys. zł, jednak nie chcę całości wydać na samochód. Muszę pamiętać o ew. naprawach (akumulator, rozrząd) zaraz po zakupie i oczywiście o opłatach rejestracyjnych i ubezpieczeniu.

Także na Hondę chcę wydać ok. 10 000-11 000 tys. zł. Wydaje mi się, że jest to wysoka kwota jak na ten samochód, ale bardzo chcę nabyć auto w przyzwoitym stanie zarówno technicznym jak i blacharskim, więc może warto jest wydać trochę więcej pieniędzy? Najbardziej interesuje mnie wersja po liftingu, czyli rocznik 1999 i wzwyż. I tutaj mam parę pytań: Czy wersja poliftowa ma jakieś ważne "usprawnienia" w porównaniu do wersji przed liftingiem? Czy jest lepiej zabezpieczona przed korozją? Czy poza oznaczeniem silnika są jakieś duże zmiany? Tak naprawdę, to przyglądając się obu wersjom na pierwszy rzut oka zauważyć można tylko unowocześniony przód samochodu i z reguły bogatsze wyposażenie w samochodach wyprodukowanych po 1999 roku. Z drugiej strony jednak dużo słyszy się o tym, że producenci z biegiem czasu poprawiają błędy zauważone w samochodach z początku produkcji i starają się je usprawnić, przez co autka z końca produkcji uważane są za najbardziej dopracowane. Czy mam zwrócić na to uwagę, czy jednak swobodnie przeglądać samochody ze wszystkich roczników?

Silnik nad jakim się zastanawiam, to 1.4 iS. Wiem, że wszystkie silniki w Civicach to silniki wysokoobrotowe, więc będę się musiał przestawić na inny typ jazdy (szczególnie podczas wyprzedzania). Wg. danych technicznych 90KM w Civicu są dużo "sprawniejsze" niż 100KM w moim Lanosie, a przy tym Honda mniej pali (o zgrozo, mój Lanos przy spokojnej(!) jeździe w mieście pali 11l/100km). Dlaczego wybieram najmniejszy silnik? Ponieważ ma najprostszą konstrukcję i podczas ewentualnych napraw może okazać się ekonomiczniejszy. Czy moje rozumowanie jest dobre? :) Poza tym egzemplarzy z tym silnikiem jest zdecydowanie najwięcej wśród ogłoszeń.

Jeżeli ktokolwiek może powiedzieć jakieś wyraźnie różnice między Lanosem a Civiciem VI to mógłby się podzielić :) Najbardziej zależy mi na wrażeniach z jazdy i ogólnego użytkowania.
Pozdrawiam

vnv_nation
11-09-11, 01:32
Wszystko znajdziesz tutaj: http://www.toya.net.pl/~qqraczy/lekcja2.swf

subbug
11-09-11, 08:47
vnv_nation, bardzo kulturalnie odpowiedziałeś.
Nie wiedziałem, że tradycja nakazuje nowych userów odsyłać do linków w których używany jest język gorszy niż poziom rynsztoku i rzucone jest pare słów na K?

Nemereth
11-09-11, 08:53
Tradycja nakazuje pierwszego posta napisać w temacie "tu się witamy" :PPP

woPo
11-09-11, 09:43
Zapoznaj się z forum, przejżyj dział HydePark i Techniczny 92-00 & Del Sol, tam znajdziesz odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania. Są tam nawet odpowiednie tematy typu "Jak silnik wybrać?" "Na co zwrócić uwagę przy kupnie Hondy".