PDA

Zobacz pełną wersję : Poleka lamp....



mati_wwy
10-09-11, 10:53
Witam.
Mam do Was pytanie. Ostatnio polerowałem lampy w swojej EJ. Najpierw zmatowiłem je papierem wodnym (2000), następnie pasta tempo ręcznie później jeszcze mechanicznie. Lewa (od kierowcy) wyszła super, jestem zadowolony, nabrała połysku, za to prawa ogólnie była w kiepskim stanie i nie mogę doprowadzić jej do ładnego stanu. Polerowałem ją już 3 razy i nadal jest zmatowiona. Czy macie jakiś pomysł jak mogę doprowadzić ją to ładu żeby ładnie wyglądała, bo ja już nie mam pojęcia co mogę z nią zrobić i jakich srodków używać... :mad:

jasiu0997
10-09-11, 11:24
poka jakieś zdjęcie :) jak to wyglada, to może mi podeślesz ta lampe i sie dogadamy i Ci to zorbie :)

mati_wwy
10-09-11, 11:37
teraz jestem w pracy, ale po południu wstawię zdjęcia w moim temacie. Podobna mozna je pomalować lakierem bezbarwnym

jasiu0997
10-09-11, 11:40
jak dla mnie mnie malowanie lamp lakierem to średni pomysł, niepytaj czemu po prostu nie :D

sivy
10-09-11, 12:03
jak jest nadal matowa to uzyj papieru z niższa gradacją np 1500 potem 1800 potem 2000 potem 2500 i potem polerka maszynowa ale kup farecle g3 bo tempo to nie jest za dobre do tego

mati_wwy
10-09-11, 12:08
ale papierem z niższą gradacją takim jak 1500 nie porysuje sobie lampy za mocno? Może i głupie pytanie, ale nie znam się aż tak na tym ;)

fcek
10-09-11, 12:44
Raczej nie, nie jest on aż tak bardzo ostry. Jak to zrobisz z głową to nic się nie powinno stać. A może ona jest brudna od środka i przez to Ci się tak wydaję? Ja swoje zrobiłem samym tempem w 3 minuty i jestem zadowolony z efektu:) a też się wydawały zżółknięte i matowe.

lozek
10-09-11, 12:47
ale papierem z niższą gradacją takim jak 1500 nie porysuje sobie lampy za mocno? Może i głupie pytanie, ale nie znam się aż tak na tym ;)

Porysujesz. Co prawda da radę to wprowadzić na błysk, ale swirle widoczne podświatło pozostaną na lampie.

PS - tempo to ZŁO ale i farecla też dobra nie jest... ja np polecam Ultimate Compound megsa i twardym padem najpierw a potem miękkim i będzie cacy.

19Ryba10
10-09-11, 12:55
nic nie porysuje , robisz to na mokro papierem 1500 potem 2000 i ewentualnie 2500 choc nie koniecznie , przelecisz pastą i bedzie nówka , robiłem to w mietku starszego i wyszlo *****iscie choc nadymać sie przy tym trzeba niezle :) sprawdzone i polecone :)

mati_wwy
10-09-11, 13:38
Raczej nie, nie jest on aż tak bardzo ostry. Jak to zrobisz z głową to nic się nie powinno stać. A może ona jest brudna od środka i przez to Ci się tak wydaję? Ja swoje zrobiłem samym tempem w 3 minuty i jestem zadowolony z efektu:) a też się wydawały zżółknięte i matowe.
Wczoraj przy przerabianu lamp na al'a typeR myłem je od środka więc jest czysta. A na mokro robiłem tylko 2000 i właśnie jakby bardziej się zmatowiła nawet po polerce nic mi to nie pomogło. Będę próbował innymi pastami jeszcze

Maier
11-09-11, 06:57
koledzy dobrze ci radza,pasta tempo nie jest pastą dla profesjonalistów,tylko dla hobby,Farecla G3,lub z APP step 1,czyli najbardziej ziarnista ,ja w swojej robiłem polerke kloszy ręcznie bo nie chciało mi sie polerki podłanczac i wyszło super:)

19Ryba10
11-09-11, 16:49
ja też ręcznie jakby co :) jedno ,że frajda a dwa ,że satysfakcja ze samemu osiagnelo sie ten efekt:PP

lozek
11-09-11, 23:27
nic nie porysuje , robisz to na mokro papierem 1500 potem 2000 i ewentualnie 2500 choc nie koniecznie , przelecisz pastą i bedzie nówka , robiłem to w mietku starszego i wyszlo *****iscie choc nadymać sie przy tym trzeba niezle :) sprawdzone i polecone :)

Uwierz, że wiem co mówię.... Trochę się tym zajmuję i obstawiam na 1000000%, że masz swirle na lampach TYM BARDZIEJ ŻĘ - polerowałeś to potem ręcznie.

1500 to bezsens - szkoda kloszy. Będą swirle, które potem z plastiku ciężko usunąć.

19Ryba10
12-09-11, 00:32
dla mnie bylo ok i szczerze niczego zlego sie tam nie dopatrzylem , ale nie bede tez sie z toba sprzeczal bo bogiem nie jestem:) (jeszcze :D ) pozdro