PDA

Zobacz pełną wersję : Czy wina stacyjki



jasznek
17-04-07, 01:45
Jeżdżę już trochę lat D15B7- amerykanin ale z tym problemem spotkałem się pierwszy raz. Od paru dni nie mogę odpalić samochodu - w gwoli ścisłości nie zupełnie uruchomić.
Zaczęło się od tego ,że po przekręceniu kluczykiem stacyjki w pozycje 1 nie zaświecały mi się żadne kontrolki , przekręcając dalej było to samo i samochód nie odpalał.

Po potraktowaniu stacyjki WD-40 kontrolki się zaświecają , samochód odpala ,ale gdy trzymam kluczyk cały czas w górnym położeniu.
Puszczeniu kluczyka powoduje gaśnięcie silnika. Czy może to być wina stacyjki.
Chciałbym zaznaczyć , że przejechałem 20 km trzymając kluczyk w górnej pozycji -koszmar :(

Proszę o konkretne rady.

jacek_bp
17-04-07, 08:19
A nie masz czasem juz dobrze wyrobionego kluczyka? Mozliwe tez ze masz juz krzywki luzne w stacyjce. Podobno lepszy macher od dorabiania kluczykow potrafi to naprawic i jeszcze Ci kluczyk do nowych ustawien dorobi.

jasznek
17-04-07, 08:39
Kluczyki odpadają . Przy pozostałych (nowych) jest to samo.

Lcfr
17-04-07, 21:17
dla mnie to problem w stacyjce tkwi...

jasznek
18-04-07, 09:04
Dzisiaj rano podmieniłem stacyjkę i dalej jest to samo. :djablek:

majdan
18-04-07, 14:39
Zaczęło się od tego ,że po przekręceniu kluczykiem stacyjki w pozycje 1 nie zaświecały mi się żadne kontrolki , przekręcając dalej było to samo i samochód nie odpalał.
Zupelny brak reakcji? Czy tylko kontrolki sie nie swiecily? Moze akumulator?

Ja tez mam problem ze stacyjka. Czasami wszystko gra, kontrolki robia self-testy ale auto milczy i sielnik sie nie załącza. I w koncu trzymajac zapłon (tak jak Ty to robiles jadac 20km) odpuszczam delikatnie sprzeglo i silnik rusza. Miales takie objawy? Za tydzien bede to sprawdzal w serwisie.

skolopendra
18-04-07, 15:12
a probowałeś rozebrać stacyjkę i wyczyścić styki??

majdan
18-04-07, 15:18
a probowałeś rozebrać stacyjkę i wyczyścić styki??

Jezeli mowa do mnie, to nie wiem czy to jest kwestia styków. Jak juz to moze jakis kabel na zlaczu sie poluzował lub rozczepił i nie kontaktuje. Ale skad wtedy reakcja na sprzeglo?

jasznek
18-04-07, 18:22
piotr_majdan
Zdarzało się może trzy lub cztery razy w przeciągu 5 lat ,że wszystkie kontrolki świeciły a ostatnia pozycja (czyli zapłon) trzecia nie reagowała na przekręcanie kluczyka.
Po parokrotnym wysprzęgleniu wszystko wracało do normy.

Teraz było trochę inaczej tak jak pisałem (nie chciała zaświecić się żadna kontrolka)

Chciałbym dodać, że mam założone jakieś ustrojstwo przy sprzęgle - jak nie wcisnę sprzęgła to samochodu nie odpalę .Nie wiem czy wszystkie H tak mają.

Stacyjkę nie rozbierałem tylko podmieniłem na nową - i klapa.
Akumulator na pewno dobry. Jutro umówiony jestem z elektrykiem .Zobaczymy co wymyśli . Po diagnozie dam znać.

[ Dodano: Pią 20 Kwi, 2007 ]
Gdyby kogoś interesowało!

Diagnoza fachowca :)

Stwierdził uszkodzenie kostki stacyjki . W moim sedanie to kwestia około 900 zł w ASO :(
, ale są też inne sklepy :)