PDA

Zobacz pełną wersję : Zakładanie uszczelek drzwi w 6g



pawkow
08-09-11, 12:46
Witam,
ostatnio to zrobiłem, przy okazji niszcząc uszczelkę (rozdzierając ją miejscami). Aby zdjąć / założyć uszczelkę drzwi trzeba odkręcić ogranicznik, poukładać, wsunąć w szyny, i pozakładać na te "kołeczki".

Właśnie z tymi kołeczkami miałem największy problem. Pytanie: jak założyć uszczelkę na te kołeczki, żeby była dobrze zamocowana, i nie zniszczona? Jest na to jakiś patent?

kubaszow
08-09-11, 13:06
Ja koleczkow nie wyciagalem, zakladalem uszczelke na jeden koniec tego kolka i lekko naciagalem uszczelke zeby weszla na drugi koniec i wszystko ladnie siedzi i nic sie nie porozrywało. Ale mozesz rozebrac drzwi i od srodka kombinerkami powyjmowac kolki i wtedy to juz bez zadnego problemu zakaldasz ale moim zdaniem szkoda zachodu.

pawkow
08-09-11, 14:29
Ale te kołeczki nie mają być chyba pionowo, tylko poziomo, żeby trzymały uszczelkę.
Ale jeśli u Ciebie nic się nie rozdarło, to mi brak cierpliwości w takim razie... chociaż z drugiej strony to te rozdarcia które mam są bardzo delikatne, wody w drzwiach nie ma :)

Nemereth
08-09-11, 15:01
Ogranicznika nic się nie odkręca, wybijasz delikatnie sworzeń ogranicznika i tyle, później go wkładasz i koniec.

Co do uszczelki i spinek... Wyjmij spinki z drzwi, załóż na uszczelkę i wpinaj jedna po drugiej.

pawkow
08-09-11, 16:24
Ogranicznika nic się nie odkręca, wybijasz delikatnie sworzeń ogranicznika i tyle, później go wkładasz i koniec.
no jak nie, odkręciłem go od strony samochodu, odsunąłem nieco dalej drzwi, przełożyłem uszczelkę i wkręciłem z powrotem ;)


Co do uszczelki i spinek... Wyjmij spinki z drzwi, załóż na uszczelkę i wpinaj jedna po drugiej.
nie no ja już ją założyłem, a teraz rozumiem co robiłem źle ... następnym razem będę wiedział, dzięki

Nemereth
09-09-11, 08:41
no jak nie, odkręciłem go od strony samochodu, odsunąłem nieco dalej drzwi, przełożyłem uszczelkę i wkręciłem z powrotem

Luzik :)
Dla mnie wygodniej jest dwa razy klepnąć kombinerkami i wyjąć sworzeń niż odkręcać na drzwiach czy budzie :D

pawkow
09-09-11, 10:32
http://img840.imageshack.us/img840/8741/ogranicznik.jpg

Weź mi wyjaśnij, na przyszłość, co gdzie tu z czego wychodzi bez odkręcania, bo nie wiem ... ;)

Nemereth
09-09-11, 16:12
Na zdjęciu nie widzę... Jak masz połączony ten metalowy srebrnyz karoserią... z tą częścią na śrubę? U mnie w Ej jest sworzeń/bolec.

pawkow
09-09-11, 16:15
Na zdjęciu nie widzę... Jak masz połączony ten metalowy srebrnyz karoserią... z tą częścią na śrubę? U mnie w Ej jest sworzeń/bolec.

To zdjęcie nie przedstawia mojego auta, ale bądź pewien wieczorem dokładnie zobaczę jak to jest zamontowane u mnie i napiszę, bo z tego co pamiętam wyciągnąć tego się inaczej niż odkręcając nie da...

Nemereth
09-09-11, 16:52
No właśnie z tego co widziałem na swoim aucie ogranicznik ma mechanizm z "ramieniem" wysówanym z jednej strony a z drugiej strony jest mocowany na mały bolec niczym taki do półek w regale.