PDA

Zobacz pełną wersję : letnie opony w D13B2



Afro
16-04-07, 23:07
Witam,

Jakoś nie dałem rady znaleść tematu opon do D13B2 więc chciałbym sie trochę poradzić. Jest to mój pierwszy (własny) samochód, kupiłem go jakiś miesiąc temu, wymieniłem narazie co trzeba (olej, rozrząd i gumy na wahaczach) więc i przyszedł czas na opony. Z moich obserwacji nadają się najpóźniej za 1000 km do wymiany, tzn, pojeżdżę na nich jeszcze pewnie trochę, ale generalnie czas już na nie. Tak się złożyło, że z przodu w momencie zakupu były 13" 155/80 wielosezonówki Vredestein Quatrac 2 a z tyłu też 13" tylko 185/60 (jakiś shit nie firma). Generalnie pasuje wymienić wszystkie.
Jako że nie mam niestety wspomagania więc obawiam się, że kierownica może się jeszcze ciężej kręcić przy parkowaniu jak założę szersze. Czy na letnich oponach w porównaniu do wielosezonówek tej samej szerokości jest różnica w oporze kręcenia kierownicą? Czy np. 175 na przód to nie będzie za ciężko? Obecnie jak stoję, to zdarza się, że miejscami muszę obiema rękami kręcić, a nie jestem człowiek-chuchro. Jak rusze to już leciutko. Czy może 165 najlepiej zapodać? Jak z profilem, czy 65 lub 70 będzie w sam raz na przód i tył?
Proszę o opinie osób nie posiadających wspomagania lub mające takie doświadczenie jakie szerokie opony najwygodniej i jednocześnie nie te najwęższe można założyć do 1,3 na przód.
Czy bardzo wzrośnie spalanie jeśli założe opony szersze o np. 20?
Tył chciałbym pozostawić podobny jak jest czyli albo 175 albo 185.
Jaka jest naprawdę różnica w tych samochodach posiadających wspomaganie a tych bez wspomagania (kręcenie na postoju/parkowanie) ?

AdamJ
16-04-07, 23:50
Mam 195/50/15 i jest różnica w oporze kręcenia kierownicą - zwłaszcza tuż po przesiadce z zimowych 175/70/13 :D
Teraz już się przyzwyczaiłem.
Też mam silnik 1.3 - może łyknie odrobinę więcej paliwa ale za to lepiej się prezentuje :P

pawelek
17-04-07, 09:48
Mam 195/50/15 i jest różnica w oporze kręcenia kierownicą - zwłaszcza tuż po przesiadce z zimowych 175/70/13 :D
Teraz już się przyzwyczaiłem.
Też mam silnik 1.3 - może łyknie odrobinę więcej paliwa ale za to lepiej się prezentuje :P

Dokładnie to samo.
Przód - 195/45/15 (ale zmienię na wyższe), tył 195/50/15
Trzeba włożyć nieco siły w kręcenie kółkiem (na parkingu nawet sporo) ale ogólnie
jest OK. Co do spalania to jakiejś olbrzymiej różnicy nie ma...

sodaone
17-04-07, 12:20
Ja przesiadłem się z zimówek 155/80/13 na letnie 195/45/15. (nie mam wspomagania)

Wady:

znaczne opory podczas kręcenia kierownicą na parkingu
zwiekszone zużycie spalania (nieznacznie,ale jednak)
zachowanie w kolejnach

Zalety:

wygląd
znaczna poprawa prowadzenia, szczególnie w zakrętach

Wnioski:
Jeśli zalezy Ci na mniejszym zuzyciu paliwa i łatwiejszym parkowaniu wybierz węższe opony,ale wtedy auto będzie wyglądało jakbys koła pożyczył z malucha (Ja nie mogłem się doczekać na wiosnę,aż założę "normalne" opony, bo już nie mogłem patrzeć na te zimówki)

Maciek_20
17-04-07, 15:28
ja przesiadlem sie na 185/60/14 i sa rewelacyjne !!! kreci sie jeszcze lrzej , lepiej wybieraja wszsytkie dołki i skrucił sie promień skretu także jednym słowem rewelacja, zaznaczam ze równiez niemam wspomagania :aloha: :aloha: :aloha:
pozdro.

AdamJ
17-04-07, 15:30
Wady:

znaczne opory podczas kręcenia kierownicą na parkingu
zwiekszone zużycie spalania (nieznacznie,ale jednak)
zachowanie w kolejnach

O tak - jazda na 195-tkach po koleinach wyżłobionych w asfalcie przez TIRy to sama przyjemność :D Przy większych prędkościach lepiej trzymać się kierownicy.

pompek
17-04-07, 15:34
O tak - jazda na 195-tkach po koleinach wyżłobionych w asfalcie przez TIRy to sama przyjemność Przy większych prędkościach lepiej trzymać się kierownicy.
bez przesady... to nie jest jakaś duża szerokość... teraz dużo kompaktów jeździ na 195 lub nawet na 205... od 215 w górę pewnie są dopiero jaja

sodaone
17-04-07, 15:44
pompek Trasa Szczecin - Słupsk - Uwierz mi,że jest nienajlepiej :D Że już o samym Szczecinie nie wspomne :D

Afro
17-04-07, 19:08
Dzięki za wszystkie odpowiedzi.
Pomyślę chyba nad czymś takim: http://www.interopony.pl/index.php?MENU=detale&MNU=katalog&OD=0&prod=-&roz=48&poj=1&sez=1&string=&IID=7964

albo
http://opony.money.pl/opony/48441_Uniroyal_RALLYE%20680.html

na przód i tył taki sam rozmiar czyli 185/70 R13

ewentualnie:
http://opony.money.pl/opony/50250_Pirelli_P3000%20Energy.html
albo
http://opony.money.pl/opony/46548_Dunlop_SP30.html

Czyli chyba taki rozsądny kompromis.

Autkiem ogólnie jeżdżę więcej na trasie niż po mieście.

Jako, że mam jakieś tam alusy 13" to niższe opony raczej nie będą wyglądać za dobrze, mam obecnie 185/60 z tyłu i w porównaniu do tych z przodu wyglądają na śmiesznie małe.
Nie chcę też szaleć z kasą i wydawać po 200zł na jedną gumę chociaż YOKOHAMA mnie trochę kuszą... :) Może jak się dorobię alusów 14" :)

Tak przy okazji wymiany opon: Kumpel przesiadł sie niedawno z 15" 185/60 na 17" 225/45 i w jego audi A4 TDI spalanie wzrosło o ok. 2 litry na trasie, ale prowadzenie podobno bajeczne.

coala_16
17-04-07, 19:55
Ja zimówki mam 185/60/ 14' teraz letnie 195/50/15' po samej zmianie różnica była, ale teraz sie przyzwyczaiłem i bez problemu można kręcić, wiele siły do tego nie trzeba przynajmniej tak mi się wydaje.
Spalanie identyczne, a przynajmniej nie zauważyłem zmian :)

Jak już wydajesz na opony to moze lepiej sprzedać te aluski 13' dołożyć trochę i kupić 15calowe alumki jakies używane + oponki?

Pozdrawiam

marcin EZG
17-04-07, 22:10
szybko opychaj te alu 13 ,łykaj 15
dopiero wtedy auto nabiera wygladu
ja nie odczuwam wiekszego spalania ,chyba miniamlnie wiecej pali, na koleinach -fakt trzeba kiere mocno trzymac ,na łukach jedziesz jak przyklejony :))
ja mam uniroyal 195/50/15