Zobacz pełną wersję : Montaz klockow TRW - pytanie?
Witam
Mam pytanie do osob posiadajacych klocki TRW a dokladniej o te podkladki zewnetrzne ktore sa w komplecie z klockami, czy trzeba je montowac na klocki bo nigdy wczesniej nie mialem takich podkladek?
Czy one maja jakis wplyw na hamowanie, bo w chwili obecnej kilka dni jezdze bez tych podkladek i wydaje mi sie sie hamulec reaguje duzo pozniej niz na starych klockach ktore nie posiadały tych podkladek?
Zakładałem klocki TRW u siebie na wiosnę i żadnych podkładek nie widziałem, może przeoczyłem. Możesz cyknąć fotę jak to wygląda?
Ja je zawsze wyrzucałem i nic złego się nie działo zresztą np.w ferrodo nie ma tego a przecież klocek jest taki sam:)
Ja je zawsze wyrzucałem i nic złego się nie działo zresztą np.w ferrodo nie ma tego a przecież klocek jest taki sam:)
Niestety ale bardzo sie mylisz, Ferodo ma te podkladki tylko sa one w momencie zakupu klockow integrala ich czescia, tzn da sie je z klockow oczywiscie zdjac ale nie ma to najmniejszego sensu :)
podkładki są po to aby zapobiec drganiom klocka w czasie hamowania co czasem jest wyraźnie słyszalne ( piszczenie ). Tak jak Spychu napisał, spora część zestawów klocków ma te podkładki wklejone na stałe.
Jeżeli klocek w takie nie został wyposażony to można/należało by zastąpić je sprejem albo pastą o takich właściwościach
:)
No wlasnie na tym klocku juz jest jakas podkladka na stale przyklejona ale w komplecie sa jeszcze dodatkowe ktore mozna nałozyc/wcisnac na klocek jutro zrobie foto jak to wyglada.
to skoro masz takie blaszki w komplecie to zakładaj. Chyba że mówisz o tych powyginanych które zakłada się na jarzmo to wtedy wywalasz stare czyścisz dokładnie dłutem jarzma zakładasz nowe wkładasz klocki i zapominasz o temacie
Chodzi o to
http://www.bankfotek.pl/thumb/1071307.jpeg (http://www.bankfotek.pl/view/1071307)
Jutro strzele foto jak to wyglada.
A klocki to TRW GDB3375
kupiłem wczoraj klocki trw, szukam gdzieś fotoreportażu jak wymienić ;) jak da radę to proszę o linka;)
Tak wyglada komplet na jedna strone ta wieksza nakladka na zewn klocek a mniejsza na wewn.
http://www.bankfotek.pl/thumb/1071671.jpeg (http://www.bankfotek.pl/view/1071671)
http://www.bankfotek.pl/thumb/1071678.jpeg (http://www.bankfotek.pl/view/1071678)
KOWAL ziom
07-09-11, 23:42
podkładki są po to żeby były, a nie żeby lądowały w koszu!!! Dbają one o lepsze trzymanie klocka i jego dociskanie do tarczy. Czujesz, że hamulec gorzej łapie... no to masz odpowiedź dlaczego.
tak blaszka grubości 0,5 mm powoduje lepsze dociśnięcie do tarczy bo klocek jest bliżej.
ja mam dokladnie takie klocki jak w temacie i tez tych blaszek nie zakladalem, smigam na nich 3 sezon i nie odczuwam zadnych drgan, piszczen czy tym podobnych, a sam hamulec lapie bardzo precyzyjnie :)
czyli zakładałeś czy nie ??
tez tych blaszek nie zakladalem
:)
kupiłem wczoraj klocki trw, szukam gdzieś fotoreportażu jak wymienić ;) jak da radę to proszę o linka;)
molik, proszę bardzo :) http://www.samnaprawiam.com/poradniki-5140-wymiana-klockow-hamulcowych-przednich-demontaz-zacisku-hamulca-honda-civic-lsi-hathba
wymiana kloców jest łatwiejsza od jedzenia chleba ;p
tak czy inaczej skoro te blaszki o które tak bardzo się rozchodzi są w komplecie to są po to by je użyć przy montażu i ja osobiście bym je założył wraz z klockami :)
Powered by vBulletin® Version 4.2.2 Copyright © 2025 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.