PDA

Zobacz pełną wersję : Pasy bezpieczeństwa nie chca sie rozwijac V gen hb



konrad739
05-09-11, 13:57
Czesc mam problem ;/ Montowalem w swojej H czarne wnetrze razem z passami bezpieczenstwa i niestety pasy nie chca sie rozwijac ;/ Moze ktos cos podpowie ? Slyszalem ze pasy musza byc zamontowane na dole i na gorze zamontowalem ale nic nie dalo ;/ moze to byc przez to ze pasy ktore byly po prawej stronie sa teraz po lewej ?Takie cos moze spowodowac nie rozwijanie sie pasow ?

Andrew98
05-09-11, 14:15
Wydaje mi się że tak a czemu tak odwrotnie zamontowałeś?

konrad739
05-09-11, 15:34
Nie wiem czy zamontowalem odwrotnie bo nie byly opisane ktory to ktory wiec taka mi mysl przyszla ze sa moze odwrotnie zamontowane i dlatego. Moze byc jeszcze jakis inny powod tego ?

Nemereth
10-09-11, 20:20
Bo nie ma znaczenia prawa lewa... Podziel auto na pół i masz odbicie lustrzane. Akurat pasom to nie przeszkadza która strona... jedna jest bardziej używana, ot cała różnica.

Tompro
10-09-11, 20:37
Bo nie ma znaczenia prawa lewa... Podziel auto na pół i masz odbicie lustrzane. Akurat pasom to nie przeszkadza która strona... jedna jest bardziej używana, ot cała różnica.

Taa jasne, zamienne stronami. W pasach jest mechanizm który zawiera baryłkę powodującą blokowanie się pasów min. w zakrętach. Jak założysz odwrotnie to będą w zakręcie odpuszczać a nie trzymać. Pasy przednie nie są zamienne stronami.

Nemereth
10-09-11, 20:52
ów baryłka miałaby wg siły odśrodkowej w zakręcie iść do zewnątrz auta... Na podstawie Twojej informacji o tejże baryłce.

Dalej Wyobraź sobie jak siedzi pas kierowcy?... Ok. Teraz obróć go o 180 stopnie w poziomi i zamocuj na stronę kierowcy.

Czyż nie masz tego samego?

augustflacha
11-09-11, 01:22
hejka...ów "baryłka" to taka metalowa kulka w takich plastikowych ruchomych elementach - fachowa nazwa to sensor...ale nieważne...jeżeli się tylko pas rozwija to i tak powinien blokować we wszystkie strony(między 19 a 27 st. odchylenia)...takie tam ode mnie...(pracuje od 10 lat na codzień przy pasach)...ale jest jedno ale...gdy pasy są pirotechniczne to już może nie być takie obojętne, bo są prawe i lewe i nie wiem jak to elektronika w aucie ogarnia...ale chyba w 5 genie nie ma tego problemu bo piro zaczęły się chyba od 6 gena po lifcie...ale również nieważne...jeżeli się rozwijają i nie zwijają to problem leży po stronie sprężyny, która odpowiada za zwijanie się taśmy w zwijacz...w sensie jest już wyrobiona i nic nie zrobisz...możnaby zdemontować ten pas, wyciągnąć taśmę od strony kołka i nawinąć kilka obrotów, tylko, że to ryzykowne bo sprężyna może pęknąć albo w trakcie nawijania albo (nie daj Boże)w czasie użytkowania...z punktu widzenia bezpieczeństwa takich rzeczy się nie naprawia więc NIE POLECAM...moją instrukcję potraktujcie jako fachową ale nieprzydatną, sam mam pasy które trzeba pobudzić żeby się zwinęły ale nie tykam tego, musi pozostać fabryczne...SYSTEMÓW BEZPIECZEŃSTWA JAK PASY CZY PODUCHY NIE NAPRAWIA SIĘ...i teoretycznie samemu nie wymienia, tylko serwis!!! gdybym miał wystrzeloną poduchę nigdy w życiu nie kupiłbym na żadnej aukcji i samodzielnie nie zamontował, wolałbym jeździć bez...podsumowując, jeśli jak kolega wyżej ma problem ze zwijaniem pasów i nie są one pirotechniczne można kupić używki i zamontować ale jeżeli piro to jest problem większy i nie radzę wymieniać na kupne trzeba się pogodzić,że się nie zwijają...tyle od wujka dobrarada...pozdro....

konrad739
11-09-11, 07:53
u mnie jest taki problem ze ani nie chca sie rozwinac ani zwinac i nie wiem za bardzo co z tym mam zrobic ;/ ma ktos jakis pomysl ?

subbug
11-09-11, 08:41
Kupić sprawne na przykład. augustflacha ma racje, chcesz kiedyś wypaść przez przednią szybę lub pasażer/ka? Grzeb dalej przy mechanizmie pasów... Skoro nie działają w obie strony tzn ze jednak coś poważnego.

CroX
11-09-11, 09:35
Koledze bardziej chodzi o to co zrobić aby działały...zostały zdjęte jako działające i teraz są montowane...czytajcie co on pisze...jakby pytał czy naprawiać czy kupować to inna sprawa :/

Nemereth
11-09-11, 12:31
Można je wyprać w pralce ale to sprawa sumienia użytkownika czy później pasy zadziałają czy nie kij wie.

augustflacha
11-09-11, 15:59
Można je wyprać w pralce ale to sprawa sumienia użytkownika czy później pasy zadziałają czy nie kij wie.

...dobre:D:D:D...na prawdę dobre...najlepiej wrzucić cały komplet ze zwijaczem, zaczepem, klamrą, uchem...a jak już upierzesz to poprzedzę następne pytanie http://allegro.pl/agd-wolnostojace-pralki-67441 chyba, że http://allegro.pl/agd-do-zabudowy-pralki-76255...powodzenia:D:D:D

Nemereth
11-09-11, 17:57
Wydaje się śmieszne fakt,

jak przeorasz forum to znajdziesz sporo użytkowników którzy to zrobili i nie pisali, że nie działa później :D

Ja nie robiłem i swojej ręki za tą operację nie dam, poczekam na pasy z FN2 (podobno pasują do Coupe V)

Darióż
13-09-15, 15:06
siema sory za odkop ale mam dokladnie ten sam problem, ktoś coś poradził na taki problem???

PlushaQ
13-09-15, 15:55
Tak, zamień je stronami. Tak jak ktoś wcześniej napisał, kąt pochylenia, miejsce montażu ma znaczenie. Chodzi o to, żeby właśnie przy dachowaniu czy czymś takim pasy były zablokowane i żebyś nie spadł na dach auta, które na nim leży. Generalnie… przerabiałem temat jak składałem auto po lakierowaniu. Zamieniona lewa z prawą i fuckup. Jak zamieniłem, wszystko śmiga ;)

Darióż
13-09-15, 17:35
ja zamieniłem stronami dziś i dalej jest to samo, ogólnie włożyłem pasy z coupe do hb, czy możliwe że to przez to się nie otwierają? :D

PlushaQ
13-09-15, 18:28
No dobra, to pasy tylne przy przednie? Przednie - nie ma opcji żeby w którejś konfiguracji nie działały, te auta są identyczne między sobą do słupka B włącznie. Jeżeli chodzi o tylne - no to nie wiem jak są montowane w coupe, ale wątpię, żeby było identycznie jak w HB i stąd może być problem :]

Darióż
14-09-15, 01:11
tylne tylne własnie, w tym tygodniu bede miał pasy z hb i zobaczymy...

PlushaQ
14-09-15, 10:07
Spróbuj, obstawiam ze te z HB zadzialaja na jednej albo drugiej stronie