PDA

Zobacz pełn± wersję : D15b2 pompa paliwa



SysiU
05-09-11, 09:59
Siadła mi pompa paliwa i nie wiem czy kupić now± czy mogę założyć jak±¶ używan±? czy ma o jaki¶ wpływ na zużycie paliwa czy osi±gi ?

elviss09
05-09-11, 10:04
ma wplyw i mozesz zalozyc uzywke jesli jestes pewien ze jest dobra. Tylko upewnij sie ze to pompa a nie przekaznik od pompy.

SysiU
05-09-11, 10:08
chodzi o to że jeżeli dochodzi wskazówka na rezerwe to na zakrętach mi przerywa.... o wdaje mi sie że to jest pompa

zabor
05-09-11, 17:59
Może po prostu pompa nie miała w tym zakręcie czego zassać bo się przelało na drug± stronę paliwo :P Ja miałem rezerwę przez 50km spokojnej jazdy czyli głębok± i potrafił zgasn±ć na ¶wiatłach jak wjechałem w koleiny czyli krzywo stał. Jako¶ tam niechętnie odpalił i dotoczyłem się do najbliższej stacji. Teoretycznie rezerwa ma pokazywać 6,5 litra od pierwszego za¶wiecenia się, przy staniu na prostym i po jakich¶ 2ch minutach od odpalenia dopiero, ale w praktyce potrafi± przerywać i gasn±ć na krzywym podłożu przy niedoborze paliwa. Co wydaje się oczywiste :D Moim zdaniem najlepiej po zapaleniu lampki nie ¶migać dłużej niż 30km.

SprawdĽ pompę czy daje ci¶nienie 31-45 psi, za filtrem można podpi±ć miernik. (może filtr zapchany? nowy 30zł)
Albo chałupniczo najpierw uwolnić ci¶nienie paliwa na filtrze potem odkręcić pompę spod kanapy tylnej a następnie podpi±ć na krótko 12v z akumulatora do wtyczki 4 pinowej wtyk D a minus do wtyk B i sprawdzić ile przepompuje benzyny z wiaderka do wiaderka w ci±gu minuty powinno być 750ml przy jej maksymalnej pracy.
PrzekaĽnik też przerabiałem tylko on objawiał się tym że na ciepłym w ogóle nie chciał palić nie było dĽwięku otwarcia się pompy z bagażnika, warto też go przelutować na nowo bo to chwila, opis masz w dziale technicznym.

Jak się okaże że to pompa to bierz ¶miało używan±, te od D15B2 wzwyż pompuj± 40-47psi także potem pod swapa na co¶ większego by¶ już miał.

Powodzenia!

SysiU
06-09-11, 07:56
ok wielkie dzięki :)