PDA

Zobacz pełną wersję : ciśnienie w układzie chłodzenia d16y8



leszek kojder
03-09-11, 18:12
Witam, miałem problem z przepompowywaniem płynu chłodzącego do zbiorniczka wyrównawczego i decyzja padła że to uszczelka głowicy. Zrobiłem planowanie wymianę uszczelniaczy na oem i uszczelkię metalową elring wszystko skręciłem zgodnie z manualem porządnym zlegalizowanym kluczem dynamometrycznym i po przejechaniu jakichś 4000 km dalej robi się to samo. Jeżeli macie jakieś sugestie, pomysły to proszę o wypowiedzenie w tym temacie.

Whiplash
03-09-11, 19:07
uszczelki erling sa di dupy, mi dmuchnelo zaraz po odpaleniu, albo oem albo robiona na zamowienie

jasiek09
03-09-11, 19:50
Jeżeli macie jakieś sugestie, pomysły to proszę o wypowiedzenie w tym temacie. A korek zmieniłeś ?

kaptur
03-09-11, 21:47
Może być walnięta głowica, blok czy uszczelka, ale równie dobrze może to być zapchany układ. Sprawdzanie zacznij od chłodnicy. Możliwe że masz zapchaną chłodnice, przy wolnych obrotach nic się nie dzieje ale przy większych przepustowość jest zbyt niska i płyn wywala do wyrównawczego. Wydaje mi się że najprościej będzie wyjąć od kogoś sprawna chłodnice wsadzić do Ciebie i trochę skatować autko:) jeśli to będzie chłodnica to z góry odradzam wszelkiego rodzaju odkamieniacze itp,