PDA

Zobacz pełną wersję : Płyn od wspomagania



billiejoe
02-09-11, 18:27
Witam...mam mały niedobór płynu od wspomagania, dosłownie 100ml max...wiem że go nie ubywa,zwyczajnie ulało się więc nie boję się o wycieki, teraz pytanko...

Mógłbym kupić oryginał te sprawy tylko zwyczajnie mi nie potrzeba aż tyle, myślę sobie może wymienić na nowy ale czytałem że nie zaleca się wymiany, jedynie dolewki...jakie jest Wasze zdanie?

pablo_020
02-09-11, 19:08
Ja wymieniłem na zwykły ATF Mobila. Tzn. dolałem, bo "troche ubyło" przy wymianie magla.
Tak wiem wiekszośc napisze, że tylko PSF Honda.

frs
02-09-11, 20:18
mam pytanie bo ze zdjęcia z sam naprawiam nie rozumiem,

z której strony odłączyć wąż żeby spuścić płyn wspomagania ?
na zdjęciu oznaczyłem A , B i C

http://img14.imageshack.us/img14/3094/11111mn.jpg

subbug
02-09-11, 21:38
Zależy czy masz 6gena czy 5gena. Jeśli masz 2 przewody (rurki) wspomy, odłącz po stronie C.

frs
02-09-11, 22:05
to jest 6 gen... czyli ?

bednar_ek35
03-09-11, 00:15
Billijoe ja jak kiedyś płyn do wspomagania w aso w radomiu to gość mi powiedział że jeżeli mi zabraknie to zrobią mi dolewke.O cene tej przyjemności niestety nie zapytałem.Jak masz gdzieś blisko aso to zadzwoń lub podjedź i zapytaj.

reaktor
03-09-11, 01:44
tu masz zamiennik
http://allegro.pl/plyn-do-wspomagania-honda-acura-kleen-flo-580-w-wa-i1771879602.html

a jak cieknie to najpierw to
http://allegro.pl/kleen-flo-685-uszczelniacz-do-ukladu-wspomagania-i1784192921.html

spychu
03-09-11, 05:44
Ja wymieniłem na zwykły ATF Mobila. Tzn. dolałem, bo "troche ubyło" przy wymianie magla.
Tak wiem wiekszośc napisze, że tylko PSF Honda.
Ja tez uzywam w Civicku ATF Mobila i nic sie nie dzieje, tak wiec tez polecam.


a jak cieknie to najpierw to
http://allegro.pl/kleen-flo-685-uszczelniacz-do-ukladu-wspomagania-i1784192921.html
Super sprawa, zamiast dojsc do tego skad cieknie i sie tego wycieku pozbyc, lepiej wlac super specyfik :D

Drut niczym moto doktor :) Jak ja uwielbiam takie naprawianie aut :D

subbug
03-09-11, 12:26
to jest 6 gen... czyli ?
Czyli wąż po stronie C. Bo masz dwa, grubszy i cieńszy, ten cieńszy. O spuszczaniu płynu wspomy bylo dużo na forum, poczytaj. W skrócie: odpiąć wąż odpalić silnik aż płyn zleci, wlać nowy odpalić, odpowietrzyć.
http://img288.imageshack.us/img288/6461/wspomaganielk3.jpg

reaktor
03-09-11, 18:41
,





Super sprawa, zamiast dojsc do tego skad cieknie i sie tego wycieku pozbyc, lepiej wlac super specyfik :D



Super sprawa zamiast wlać płyn za 20zł i mieć spokój lepiej wymienić maglownice albo oddać do regeneracji i zabulić 1120

Rozumiem że ty bys to uszczelnił robiąc okłady z rzeżuchy ?



Drut niczym moto doktor :) skoro n ie używałeś to po co sie udzielasz i nie porównuj silnika do wspomagania::rolleyes:


Ja tez uzywam w Civicku ATF Mobila i nic sie nie dzieje, tak wiec tez polecam.

moge ci odpoiwiedzieć tak samo


Ja tez uzywam w Civicku uszczelniacza kleen flo i nic sie nie dzieje, tak wiec tez polecam.



Jak ja uwielbiam takie naprawianie aut :D

karpik85
03-09-11, 18:50
Ja u siebie na dolewkę stosowałem płyn do wspomagania STP. Dolewałem go ok 150 ml i wszystko działa prawidłowo już ok rok. Musiałem dolać, bo miałem wyciek jak mi się uszkodził zbiorniczek wyrównawczy.

spychu
03-09-11, 18:56
,
Super sprawa zamiast wlać płyn za 20zł i mieć spokój lepiej wymienić maglownice albo oddać do regeneracji i zabulić 1120
Tak właśnie bym zrobił, gdyby mi ciekło z maglownicy oddałbym ją do regeneracji a nie robił żadne okłady z rzeżuchy i dzięki temu właśnie, że nie wlewam super specyfików mogę powiedzieć, że moje auto jest w bdb stanie mechanicznym i nie obawiam się, że dzisiaj nie cieknie a jutro ponownie zacznie.

frs
03-09-11, 20:48
ok dzięki,
zrobiłem,
dodatkowo podniosłem przód żeby pompa nie miała oporu gdy wypompowywałem płyn
o ile powinno wejść 1l weszło mi jakies 750-800ml i mam na max

reaktor
03-09-11, 22:13
Tak właśnie bym zrobił, gdyby mi ciekło z maglownicy oddałbym ją do regeneracji a nie robił żadne okłady z rzeżuchy i dzięki temu właśnie, że nie wlewam super specyfików mogę powiedzieć, że moje auto jest w bdb stanie mechanicznym i nie obawiam się, że dzisiaj nie cieknie a jutro ponownie zacznie.

wszystko pięknie ale słyszałem juz wile razy o cieknących regeneratach , stąd skłaniam się ku magicznym płynom które dają podobną gwarancje niezawodności:D

jacek_bp
04-09-11, 09:04
Czyli wychodzi na to że niektórzy z nas usuwają skutki a nie przyczynę. Jak dobrze rozumiem to taki moto doktor do maglownicy tak?
Maglownica jak jest dobrze zrobiona to działa jak nowa, ale jak się szuka aby taniej to cóż, efekty tego są różne.

subbug
04-09-11, 10:47
ok dzięki,
zrobiłem,
dodatkowo podniosłem przód żeby pompa nie miała oporu gdy wypompowywałem płyn
o ile powinno wejść 1l weszło mi jakies 750-800ml i mam na max
Jest OK, tyle przy wymianach wchodzi, niby w układzie jest 1,2L ale nigdy nie spuścisz całego płynu do sucha. Zawsze zostaje na ściankach przewodów wspomy. Zajrzyj za jakiś czas i ew. dolej płynu bo na pewno pompa się jeszcze trochę odpowietrzy (a przynajmniej minimalnie powinna).