PDA

Zobacz pełną wersję : Probelm z elektryka szyb w V gen Hb prawa szyba



konrad739
02-09-11, 16:01
Witam moj problem polega na tym ze zalozylem elektryke szyb szyba bardzo ladnie chodzi do gory i do dolu tylko jest problem w tym ze szyba strasznie lata ;/ Nie wiem co z tym zrobic gdy szyba jest opuszczona do polowy to gdy ja wezme w reke i zaczne nia ruszac do przodu i do tylu to jest strasznie luźno. Wie ktos jak pomoc?

Gorliś
02-09-11, 19:27
Przykreciles ja dobrze do prowadnicy (tej dolnej)?
Prowadnice maja takie otwory z wycieciem, dzieki czemu zeby wyjac/odkrecic szybe nie trzeba wykrecac srub w calosci, tylko poluzowac, przesunac prowadnice i juz.
Drugie co mi przychodzi na mysl to luzne prowadnice boczne - one o ile pamietam sa przykrecane pojedynczymi srubkami w lewej i prawej dolnej czesci drzwi.

konrad739
03-09-11, 12:46
Predzej bym obstawial luź prowadnice. Szyba jest tak luźno ze wypada czasami z szyb przy ruszaniu silownik jest dobrze przykrecony napewno i szyba do tej dolnej prowadnicy tez. Duzo jest problemow zeby wymienic te prowadnice boczne ? luz przy ruszaniu do przodu i do tylo moze ma z centymetr ruchu nawet ;/

TheWitcher
04-09-11, 10:38
Spokojnie ostatnio u siebie regulowałem szybę na prowadnicach i wiem że jeśli wszystko przykręciłeś i rusza się to znaczy że źle włożyłeś w gumowe prowadnice (te uszczelki ) po obu stronach drzwi szczególnie zwróć uwagę od strony maski bo ciężko tam wstawić. Jeśli tak nie jest i dobrze je masz założone to chyba masz złe prowadnice bo one nie mogą mieć aż takiego luzu, oczywiście ruszają się gdy są na dole i szyba może na nich jeździć ale tylko gdy nie są w gumowych prowadnicach (uszczelkach) po bokach.

konrad739
04-09-11, 19:49
Zobacze jutro czy szyba dobrze siedzi w uszczelkach prowadnic jezeli zle to poprawie to i zobaczymy co wtedy bd sie dzialo. Dzieki za podpowiedzi ma ktos eszcze inne pomysly ?