PDA

Zobacz pełną wersję : Jak to w końcu jest z tymi tulejami???



rutkose
01-09-11, 21:42
Siemka. Szczerze powiedziawszy juz zgupialem jesli chodzi o wersje tulei do wahaczy tylnych, poprzecznych dolnych.

Wszystko rozchodzi sie o wersje bez i z stabilizatorem.

Z forum wiem, ze ww. wersjach tuleje roznia sie srednica. Kumpel natomiast sprawdzil w "jakims" katalogu, ze roznia sie dlugoscia. Znow chcac zamowic je od jednego z naszych forumowych kolegow dowiaduje sie, ze w katalogu OEM sa takie same.

Naprawde juz sam nie wiem jak to z nimi jest, wiec prosba, aby ktos kompetentny na ten temat sie wypowiedzial bo z zewszad dochodza do mnie rozne wiadomosci, a wiadomo, ze chcialbym zamowic cos pasujacego.

Z gory dzieki i pozdrawiam.

sivy
01-09-11, 22:32
a ty masz stabilizator tylni w qp? btw tuleje sa te same nie zaleznie od tego czy wersja ze stabem czy bez

rutkose
01-09-11, 23:08
Chce zalozyc i mam ku temu wahacze. Interesujac sie tym tematem przelecialem maaaaaase tematow na temat tego zagadnienia i spotykalem sie m.in. z takimi informacjami:

np. Tompro http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?82134-Dziwne-wahacze/page2&highlight=wahacze

W katalogu: http://www.hondapartsnow.com/Page_Product/PartDetail.aspx?catalogID=42&productID=4&yearID=33&doorID=2&gradeID=6&areaID=2&transmissionID=3&originID=-1&colorLabelIDs=-1&colorLabelID=-1&sectionID=6&idAndImageID=7362%20938568&isBigPicture=False&pageName=Rear%20Lower%20Arm

Tuleje 12 i 13 sa takie same, ale 20 i 21 sa rozne - w powyzszej stronie 20 nawet (chyba) nie ma w ofercie.

Wiec wahacze pod stab wychodzily takie same i naprawde wiele osob pisalo o roznicach w srednicy tulei w przypadku jednych i drugich, wiec... obecnie juz sam nie wiem co o tym myslec.

I pytanie NOK, czy RBI?? Czy tak naprawde jedno licho bo i tak sie wysra na pierwszej dziurze?

sivy
02-09-11, 09:49
tuleje sa takie same jak juz wspomniałem. dowiedziałem sie ze RBI nie produkuje tych tuleji wiec jak koniecznie trzeba zamiennik to trtzeba brac te noki

PixeL
04-09-11, 23:21
zewnetrzne sa takie same, na amortyzator roznily sie dlugoscia miedzy 5g a 6g ,jedna sa 40mm drugie 50mm

rychulja
04-09-11, 23:50
zwykle inne do staba inne

uczak
05-09-11, 02:15
Mam wachacze od Vti i tuleje sa inne ;)