PDA

Zobacz pełną wersję : d13b2 - kod błedu 1 - sonda lambda ? gaśnie po wciśnięciu gazu



wO_OjTaS
01-09-11, 18:41
Heja,

Mam następujące objawy (d13b2 w benzynie). Auto odpala, na ssaniu jeszcze jakos pochodzi (nierowno), ale juz jak sie nagrzeje to albo gasnie, albo przy przycisnieciu pedalu gazu, doleci do 2000 obrotow i sie "krztusi"... zauwazylem jeszcze takie sprawy :

1. po otworzeniu komory na filtr wlotu powietrza smierdzialo benzyna - jak by gaznik byl zalewany ?
2. gaznik widac ze jest osmolony wewnatrz, nie wiem czy to normalne.
3. przy nacisnieciu pedalu gazu, slychac "syczenie" przy gazniku, bardziej od strony kierowcy, tak jak by gdzies cos jakims wezykiem uciekalo.

Nie chce jezdzic od mechanika do mechanika, bo ledwo co wrocilem dzis wogole do domu... a ludzie sie na mnie ogladali bo non stop obroty powyzej 3500 zeby nie gasl silnik.



Wole mniej wiecej wiedziec i podjechac do kogos kto to ogarnie. A moze da sie to jakos ogarnac zeby spokojnie dojechac do warsztatu ?

Wskazowki mile widziane.

Pozdrawiam

Marcin1792
01-09-11, 21:15
Po pierwsze samodiagnostyka

wO_OjTaS
01-09-11, 22:35
Heloł,

robilem samodiagnostyke, jako ze to d13b2 to liczylem blyski LED na ECU, jest tylko jeden blysk jak przekreca sie stacyjke, co generalnie na poczatku zle interpretowalem jako blad nr 1 a to po prostu "heloł" od ECU. Więc samodiagnostyka nic nie wykazuje. Wydaje mi sie, ze swisty moga pochodzic z jakiegos wezyka podcisnienia. Efekt chwilowego zamulenia odczuwalny mialem juz od jakiegos czasu ale nigdy nie bylo tak ze auto gaslo... az do dzisiaj.

Jest nastepny dzien, odpalilem auto, zgaslo mi 3 razy mimo ssania. Dalem wsteczny, odjechalem i nie bylo takich objawow jak wczoraj. Zglupialem...

JT.
26-07-12, 17:47
I co było przyczyna tego gaśnięcia,bo u mnie zrobiło się to samo.

wO_OjTaS
30-07-12, 08:52
I co było przyczyna tego gaśnięcia,bo u mnie zrobiło się to samo.

Nie wiem kolego, nie zdazylem sie dowiedziec, w grudniu 2011 ukradli mi auto z pod domu. Moge tylko powiedziec, ze mialem podobny problem w nowym aucie (mitsubishi) i okazalo sie ze przepustnica poszla sie gonic.

JT.
03-08-12, 19:50
U mnie paproch pod zaworkiem iglicowym-odcinający paliwo.Po wymianie gaźnika i założeniu dodatkowego filterka przed gaźnikiem. Auto hula ;]