PDA

Zobacz pełną wersję : padnięty d15b7, ale mam d13b2, czy składać? Pomocy

bluem77
31-08-11, 22:56
Witam wszystkich od jakiegoś czasu jeżdżę hondami, najpierw miałem d13b2 i mam ją nadal ale teraz mam też ej2 d15b7.
Coupeta miała robiony remont głowicy, nowe panewki i zawory i pompe wody, ale dołu nie, no i stała jakieś 7 miesięcy, od tygodnia po uruchomieniu nią jeżdzę i się okazało że bierze olej no i strasznie kopci, w dodatku od wczoraj zaczeło się jeszcze wycie skrzyni biegów.
Moja d13 za to nie bierze oleju, ma nowy rozrząd i lepszą skrzynie, wiem że jest cała masa postów na temat swapa z d13b2 na d13b7, ale tu zaczynam rozważać opcję że by jakoś to ratować i wszystko poskładać w jedną całość, czy nie zrobić w swojej ej2 d13b7, bo generalnie z tego co poszukałem na forum odpadnie mi już elektryka i problem z pompką paliwa itd.
Jak to się będzie miało do mocy i osiągów porównując przed swapem i po, no i biorąc pod uwagę jeszcze skrzynie biegów z d13, jak ktoś podpowie co z tym fantem zrobić będe wdzięczny.
Jeśli gdzieś ewentualnie taki temat tu był, to sorry ale nie znalazłem.
Wiem że swapy i przeróbki robi się po to że by coś ulepszać, tu raczej osiągi będą gorsze, ale chodzi też raczej o to że by na dzień dobry nie dołożyć sobie sporych kosztów, bo puki co nie mam za dużo kasy.
Pozdro

Ps. a i jeszcze dodam że mam nowy nie założony komplet sprzęgła do d13b2, więc Panowie rozkmincie za i przeciw i pomóżcie.

Marcin1792
31-08-11, 23:10
ej2 z d13 - to jak duży Fiat

Budziniak
31-08-11, 23:25
jak masz wersję Nobbles to skrzynia będzie jak najbardziej na plus a tak czy inaczej nie będzie to jeździć tak jak d13b7 w HB. Coupe jest trochę cięższe i aby jechać będziesz musiał trochę mocniej piłować ten silnik.
reasumując: Jeździj tym d13 i zbieraj kasę na jakiś słupek d15 w dobrym stanie

PlushaQ
01-09-11, 07:39
Zgadzam się z poprzednikiem. D13 w HB jest mułowate odrobinę i strach tym wyprzedzać jest - a o takim setupie w QP to nie warto wspominać nawet. Pozbieraj hajs na remont D15, jeżdżąć D13, albo sprzedaj D13 i problem z głowy… będzie hajs na coupetke ;] Sam zdecyduj co bardziej Ci pasuje ;]

rychulja
01-09-11, 10:54
d13b7 jedzie jak d15b7

zico1981
01-09-11, 11:19
a ja bym wsadzil sam doł od d13 jak zdrowy. Chyba ze masz kase to wtedy szukaj z6:D

TheWitcher
04-09-11, 10:55
Chłopaki mam tu dziwne wrażenie że nie wiecie jak te silniki są zbudowane. po pierwsze słupek d13 i d15 to to samo!! różnica jest tylko w tym co jest na dole czyli dłuższe korbowody i tu nie jestem pewny ale tez wał korbowodowy. Czyli reasumując przekładka blok d13 + głowa d15b7 jeśli chcesz doprężyć to możesz zostawić tłoki z d13 oczywiście skrzynia z d13 i jak piszesz sprzęgło nowe masz więc i je. Nie będziesz musiał przekładać elektryki bo zostaje d15b7 głowica na wielopunktowym wtrysku. Roboty sporo jeśli chcesz sam to zrobić radzę poczytać manuale. Dochodzi kwestia uszczelek pod głowę i kolektory.
Pozdrawiam

Ps: taki setup daje tyle samo koni a nawet więcej bo masz nowy blok który nie pali oleju no i oczywiście skrzynia z d13 :). Czyli coupeta daje radę.

Nowy Kubi
04-09-11, 13:07
Pięknie tylko jaki jest sens rozwalać sprawne auto jedno, żeby złożyć wątpliwe drugie?
Przełożyć blok? Po stu-iluś albo 200 iluś tys. chcesz w ten blok wsadzić wał o większym skoku? Po 1000 km pierścienie szlag trafi o progi na dole cylindra (nawet jeśli niewielkie) i będą 2 auta bez silnika.

Albo korzystaj z okazji i swapuj na d16 vtec albo kup dół od b2 albo i całe b7 po taniości a dobrego jajka nie ma co ruszać.
Za tę robotę co włożysz kupisz to d15.

Budziniak
04-09-11, 17:51
Chłopaki mam tu dziwne wrażenie że nie wiecie jak te silniki są zbudowanewiem doskonale ale nie wiem po co rzeźbić w gównie

majson
04-09-11, 18:14
Nowy Kubi ma troche racji w tym co pisze. bo tez na 1 rzut oka bym robil dol od d13 + skrzynia i glowica d15 reszta rostaje od d15 i hula Ci to lepiej niz seryjne d15b7 :)
tansza opcja to poszukac slupka od d14 (zawsze komus pozostaja po swapach i sa bardziej nie chciane i na zbycie)
i wsadzic go na osprzecie d15b7

kosma66
07-09-11, 16:19
Mi szkoda byłoby trochę rozwalac dobrego auta, zeby wziac z niego jedynie slupek, abym jezdzic cupe.
Jeżeli chodzi o silniki powiem na przykładzie mojego kolegi
Miał w V genie htch D15b7 na skrzyni od d13b2 z przelotem, dolotem i lekkim zamachem, całkiem ładnie sobie radziło, no ale niestety pech chciał, że szlak trafił ten silnik.
Trafił w doskonałym stanie słupek d13b2 i włożył pod osprzęt D15b7 (wszystko pasowało bez problemu).
Różnica w osiągach bardzo niewielka, mocowo D13 będzie słabsze chyba o jakieś 5 do 10 KM ( tak podejrzewam)
Myślę, że w coupe jeżeli włożysz silnik D13b2 z osprzętem od b7 ze skrzynią od D13b2 nie powinieneś odczuc większej różnicy. Zastanów się jedynie, czy opłaca się zabierac silnik ze sprawnego auta jedynie dla budy? Czy moze lepiej pozbierac pare groszy i kupic drugi slupek, raczej obojetnie czy D15b2, czy D15b7.
Jezdzilem D15B2 z osprzetem od D15B7 i z tego co się dowiadywałem, te słupki poza osprzętem prawie niczym się nie różnią :)

TheWitcher
07-09-11, 18:40
Można też polemizować ale tak na prawdę są 3 rzeczy które kolega może zrobić zakładając ze będzie to robił sam:
1 kupić swap drogo i dużo roboty
2 zrobić mini-me d13 na d15 z tego co ma tanio ale dużo roboty albo dokupić słupek d15 drożej i też dużo roboty
3 wsadzić d13 i się nie bawić

1 polecam dla bogatszych
2 polecam dla wytrwałych
3 nie polecam bo będzie to trochę jeździć jak stary golf

bluem77
08-09-11, 13:47
dzięki Panowie za odpowiedzi, ogólnie jajko ma dobry silnik ale buda i zawias z tyłu to złom i sprzedaje je za grosze, więc ogólnie gdy by miało mi się to opłacić to mógłbym poświęcić d13 z jaja i mieć coś na chodzie, rozważam jeszcze po prostu remont, czyli wymiane pierścieni i mam nadzieje że to rozwiąże problem pobierania oleju.... Jeśli nikt nie kupi jajka w najbliższym czasie, to zrobie mini me, jeśli pójdzie to będzie kasa na remont, bo z tym kupowaniem używek to też albo masz farta i kupisz sprawny, albo masz pecha i kupujesz to samo... Może wymiana pierścieni rozwiąże sprawe:) Pozdro

bluem77
11-09-11, 16:32
no i jajko sprzedane, swapów nie będzie, tylko remont silnika mnie czeka:) więc po problemie.

bluem77
22-09-11, 09:21
Panowie odświeżam temat na chwile, ponieważ jeźdzę jednak sporo, a ubywający olej około litra na 400km mnie już drażni i to mocno, to szukam silnika na razie nie moge nic sensownego znaleść z d15b7, czekam jeszcze do wtorku na odpowiedź z Kobyłki, na D16 mnie nie stać, ale czy D15Z8 będzie pasował i czy ewentualnie wymaga dużo przeróbek? POzdro

pyrek
22-09-11, 15:33
Jak chcesz tanio i w miare pewnie szukaj D14/D16 z 6gena, montuj na swoim osprzęcie i śmigaj. Te silniki kupisz w miare niskiej cenie, często komuś zostaje po swapie. Ja mam D14A8 w gazie na osprzęcie D16Z6 i nie narzekam, jeździ zadowalająco i pali tyle co nic :]