PDA

Zobacz pełną wersję : Ustawianie rozrządu D13B2 / B7 a spalanie?



LechuLK
31-08-11, 20:58
Jak ustawić rozrząd w D13B2 / B7 ? Na znaki jak w manualu dla silnika D15B2/B7 ?
Mam wałek z D15B2/B7 w silniku D13B7. Wymieniałem niedawno rozrząd i pasek został tak samo założony jak był poprzednio, według manuala dla silnika D15B2 /B7.

Dalej walczę z za wysokim spalaniem. Ostatnio dowiedziałem się od kolegi, że w swoim D13B2 tez miał taki problem i pomogło przestawienie rozrządu o jeden ząbek do tyłu niż pokazują znaki, bo ponoć na luźnym pasku inaczej pokazuje niż na naciągniętym.

Wcześniej jak ustawiałem zapłon to był ok - 20 stopni aparat na środku. Czy to oznacza że na 100% rozrząd jest ustawiony ok?

Jest jakieś ryzyko jak się przesunie rozrząd o ten jeden ząbek do tyłu w celu sprawdzenia?

jasiek09
31-08-11, 21:01
Jest jakieś ryzyko jak się przesunie rozrząd o ten jeden ząbek do tyłu w celu sprawdzenia?
Nie ma

Leszek85
31-08-11, 21:16
Tak ustaw tak jak w manualu. Co do przestawienia o ząbek to możesz śmiało zmieniać o 1 nic sie nie stanie. Ja zmianiałem nawet o dwa, tylko pamiętaj żeby zawsze sprawdzić ręcznie!!! .tj. zrobic conajmniej 1 obót wałka rozrządu czyli conajmniej dwa obroty wałem głownym. najlepiej jest przykręcić koło pasowe na śrubę i kluczem nasadowym obracać przeciwnie do wskazówek zegara. albo włączyć 5 bieg i przy pomocy srubokręta obracać tarczę hamucową wsadzając go w otwory wentylacjne tarczy[tylko jakiś pożadny gruby śrubokręt a nie jakiś z ruskiej stali typu "gniotsa nie łamiotsa"], tarcze obracac rówenież przeciwnie do wskazówek zegara. takie sprawdzenie da ci 100% pewności że nic nie przeszkadza, żaden zawór nie zapiera bo różnie to bywa czasem przestawie się o wiecej niżeli się planowało. Ale przestawienie rozrządu nie zmieni ci spalania bedzie ci najwyżej strzelał [wypadały zapłony] jeśli odpali albo i nie odpali. jeśli za dużo ci pali zacznij od sondy lambda, świece,filtr powietrza czy nie jest zapachany.

Marcin1792
31-08-11, 21:23
U siebie też w d15b2 musze sprawdzic czy rozrzad jest poprawnie ustawiony, troche szarpie po zmianie biegu i spalanie ok 8-9 z tego co zauwazylem w trybie mieszanym

LechuLK
31-08-11, 22:03
jeśli za dużo ci pali zacznij od sondy lambda, świece,filtr powietrza czy nie jest zapachany.

Sonda wymieniona na nową NTK, świece też ok, filtr powietrza na stożku i na seryjnej puszcze to samo. dodatkowo wymieniony termostat, czujniki temp. Zresztą zakładałem o tym już inny temat :/

jeszcze zastanawiam się też nad kablami wysokiego napięcia bo teraz mam JC