PDA

Zobacz pełną wersję : Problem chyba ze stożkiem.



tomalacivic
30-08-11, 20:17
Witam!! Koledzy otóż mam mały problem ze stożkiem i jego ruro problem polega na tym ze gdy uruchomię auto i się rozgrzeje i zostawię na luzie a silnik pracuje słychać z okolic stożka takie buczenie gdy go zdejmę i zostanie sama rura tez słychać buczenie a gdy ręko go zatkam delikatnie to buczenie przestaje i gdy dodam delikatnie gazu,o co tu chodzi,a tak przy okazji w sobotę czyściłem przepustnice takim specjalnym sprejem do czyszczenia gaźników i przepustnic czy od tego mogło się to stać.

Furious
30-08-11, 20:36
Wszystko jest OK, pozbyłeś sie seryjnego filtra i rezonatora, ktory odpowiada za tłumienie tego typu wibracji i dzwięków. Masz stożek to będzie buczeć..

tomalacivic
30-08-11, 20:40
Morze i masz racje ale tego nie było wcześniej słowo honoru to się stało po tym jak czyściłem przepustnice sprejem.

Furious
30-08-11, 21:04
wszystko jest OK, przecież wyczyściłes zalegajacy syf z przepustnicy...

tomalacivic
30-08-11, 21:15
Ale jak pisałem występuje u mnie te buczenie które jest słyszane w środku aucie którego nie było wczesnej jak uda mi się to nagram i wkleję wideo.

Starstruck
30-08-11, 21:17
Przeczytaj i zrozum: po wymontowaniu rezonatora i seryjnego filtra powietrza i zamianie tego setupu na stożek takie rzeczy dzieją się NORMALNIE i takie są uroki stożków. Zdecydowana większość ludzi po to robi takie "tjuningi", żeby mieć "lepszy dźwięk", czyt: buczenie, bardzo słyszalne w kabinie pasażerskiej.

tomalacivic
30-08-11, 21:27
Ale te buczenie występuje na luzie jak samochód stoi i pisałem ze jak zdejmie stożek i zatkam rurę to te buczenie ustępuje i jak delikatnie dodam gazu.

zico1981
30-08-11, 23:10
no nie wytłumaczysz no...:)

Starstruck
30-08-11, 23:19
Ale te buczenie występuje na luzie jak samochód stoi i pisałem ze jak zdejmie stożek i zatkam rurę to te buczenie ustępuje i jak delikatnie dodam gazu.

WSZYSTKO się zgadza. Powietrze ma minimalne opory w dostawaniu się do przepustnicy bo NIE MA seryjnego filtra i NIE MA w ogóle rezonatora. Uwierz nam, że tak jest, serio serio.

zico1981
30-08-11, 23:23
u mnie jak przyłożę ucho do stozka na wolnych to słychac tak jak woda w rurach leci :D

Krists
30-08-11, 23:26
czemu ja nie przykładam ucha do stożka ? http://www.fifapolonia.pl/forum/images/smilies/facepalm.gif

zico1981
30-08-11, 23:31
może jesteś za mało zryty? :D

Krists
30-08-11, 23:35
chyba tak :D

Tomala mnie załamał :d Kupił stożek i się dziwi, że mu buczy :p

19Ryba10
31-08-11, 00:25
jak czytam niektore tematy to zastanawiam sie co ludzie jeszcze wymyslą i co ich zadziwi :-DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

pablo_020
31-08-11, 00:51
Kupiłem Eibachy -35 i mam niżej koło od błotnika czy coś da sie z tym zrobić? Bo obcieram kolektorem na koleinach.

tomalacivic
31-08-11, 07:15
Dzięki!! Za wszelkie rady ale chyba się nie do gadamy trzeba by było posłuchać na żywo ale cóż trudno jeszcze tylko dodam ze te buczenie miałem takie same na oryginalnym filtrze powietrza tylko dla tego ze podciągnąłem delikatnie linkie od gazu.

Furious
31-08-11, 08:24
Czyszczac przepustnice odsloniles "ostre" krawedzie kanalików przepustnicy i zrobil sie "gwizdek". Powietrze jest ssane przeciez bocznymi kanałami przepustnicy (FITV i IAC) oraz szparami niedomkniętego do końca talerzyka. Teraz jak jest tam czysto to powstaje dodatkowy taki rezonans. Wcześniej syfiasty olej ktory tam sie znajdował troche tłumił te dzwięki....

Krists
31-08-11, 09:57
Kupiłem Eibachy -35 i mam niżej koło od błotnika czy coś da sie z tym zrobić? Bo obcieram kolektorem na koleinach.

Jedź z tym do mechanika bo masz niepokojące objawy :D

tomalacivic
31-08-11, 17:43
Furious jeśli tak się stało to co polecasz zrobić z tym fantem i możliwe ze jest te buczenie o które mi chodzi,

Furious
31-08-11, 18:20
już pisałem, tak ma byc, nic sie nie da z tym zrobić

tomalacivic
31-08-11, 18:27
No dobra pojeżdżę to może ustąpi dzięki.

dimo
31-08-11, 21:46
no zmniejszy się jak sobie za kilkadziesiąt tysięcy km usyfisz przepustnicę:p
zakładaj seryjna puchę jeśli ten dźwięk tak Cię martwi i nie daje Ci spać...