PDA

Zobacz pełn± wersję : Problem z paskiem rozrzadu D16Z6

adrianp02
30-08-11, 16:38
Panowie mamy w aucie ziomka nastepujacy problem...mianowicie pasek rozrzadu po wymianie (oczywiscie caly komplet,czyli pasek rolka+pompa wody) caly czas nam sie zsuwa.. :/ nie zakladana byla gorna oslona dzieki czemu zauwazylismy cala sytuacje...mianowicie mimo ze byl poprawiany kilka razy po odpaleniu znowy dotyka oslony i lekko trze :/ co moze byc przyczyna tego?? pasek napiety jest w miare dobrze,czyli nie za luzno i nie za mocno...chyba ze za luzny jest bo w trakcie pracy widac na nim drgania.... :/

mirasek
30-08-11, 17:08
Zapewne brak podkładki ustalaj±cej z której¶ strony kółka rozrz±du na wale lub napinacz jaki¶ krzywy ale raczej to pierwsze.

spychu
30-08-11, 17:17
Ilo zębowy pasek jest włożony ?

Whiplash
30-08-11, 18:00
jak kolega pisal podkladki ustalajace na wale

adrianp02
30-08-11, 19:19
jak kolega pisal podkladki ustalajace na wale
wiec co teraz mozna zrobic??ustawic,wymienic?? jesli ustawic to jak??z gory dziekuje za odpowiedz :)

Ilo zębowy pasek jest włożony ?
104,tak jak powienien miec d16z6....

piroman
30-08-11, 19:25
wiec co teraz mozna zrobic??ustawic,wymienic?? jesli ustawic to jak??
no ale masz te podkładki czy ich nie masz?? moze odwrotnie założone

jasiek09
30-08-11, 19:25
wiec co teraz mozna zrobic??ustawic,wymienic?? jesli ustawic to jak??z gory dziekuje za odpowiedz Po prostu je/j± włożyć.

adrianp02
30-08-11, 21:34
Po prostu je/j± włożyć.
zgadza sie :) faktycznie przeoczylismy ta sprawe,brakowalo podkladki...tak to jest jak sie czlowiek spieszy :/ nic na szybko panowie....Dziekuje wam za pomoc :)

tomekjzg
21-07-12, 19:52
odkopie temat. Ja podkładki mam założone (je¶li chodzi o te na wale korbowym) tylko nie wiem czy dobrze, wygl±da mniej więcej tak )I I( mam je założyć odwrotnie?
Pasek obciera o osłonę na wysoko¶ci napinacza dodam że pasek, napinacz, pompa wody wszystko jest nowe i kasy nie żałowałem (graty brałem od sivego).
ok już wiem że dobrze złożyłem tak jest wg. manuala. Problem cały czas występuje dodam że zauważyłem że gdy kręcę wałem w drug± stronę (przeciwn± do pracy) pasek nachodzi na koła zębate a nawet wychodzi na drug± stronę.

Saiti
31-07-12, 09:09
gdy kręcę wałem w drug± stronę (przeciwn± do pracy) pasek nachodzi na koła zębate a nawet wychodzi na drug± stronę.

A po co kręcisz w drug± stronę? Będzie przeskakiwał nawet.

tomekjzg
31-07-12, 17:22
nic nie przeskakuje:D temat nadal aktualny w wolnej chwili sprawdzę inny napinacz

Whiplash
31-07-12, 17:33
dopchnij napinacz reka i dopiero skontruj, nieraz sprezyna jest wyjechana i sama nie jest w stanie naciagnac paska