PDA

Zobacz pełną wersję : Sam rozrząd czy razem z pompą wody ?



Matyss
30-08-11, 13:12
Witam. Chcę wymienić rozrząd w VI gen d14a3. I tu moje pytanie czy mogę wymienić sam pasek i napinacz czy muszę też wymienić pompę wody ?

Marcin1792
30-08-11, 13:15
Rozrząd zazwyczaj wymienia się cały razem z pompą, chociaż z tego co czytałem można ją wymieniać co drugą wymianę paska, zależy od przebiegu. Było już na forum

bednar_ek35
30-08-11, 13:32
Byłoooooo już wiele razy.Żeby nie zdenerwować moda napisze krótko.Wymieniaj cały kompletny,pompa nie jest jakaś mega droga(ok.130zł).A myśle że niechciał byś za jakiś czas po zmianie paska i rolki płacić drugi raz mechanikowi za rozpięcie rozrządu.

billiejoe
30-08-11, 13:42
Rób z pompą żeby nie wracać do tematu

woPo
30-08-11, 14:24
Ja ze swojego doświadczenia powiem tak. Rób z pompą, aczkolwiek ja jak robiłem rozrząd przy 165 tys km, miałem komplet ale kumpel który mi to robił (ASO) powiedział, że OEMowa nie cieknie i że dopóki nie cieknie to lepiej nie ruszać bo OEM jest najlepszy. No i nie wymieniłem, sprzedałem.

jasiek09
30-08-11, 15:12
OEMowa nie cieknie i że dopóki nie cieknie to lepiej nie ruszać bo OEM jest najlepszy. No i nie wymieniłem, sprzedałem. OEMowy pasek też jest najlepszy więc idąc tym tokiem myślenia nie należy go zmieniać póki się nie urwie....:)

spychu
30-08-11, 17:32
Nie popadajcie w paranoje :)

Ja uważam, że nowa pompa Aisina czy GMB jest i tak pewniejsza niż np 10 letnia oem z przebiegiem 160-200kkm :)
Rozpinanie rozrządu po raz drugi gdy pompa zacznie cieknąć to najtańsza możliwa opcja, gorzej jak łożysko w pompie się zatrze i zerwie pasek bo pompa stanie :)

Faktycznie jest powód żeby oszczędzać 150zł :)

Wymieniaj całość.

zabor
30-08-11, 18:26
U siebie dawno już jak zmieniałem rozrząd przy 130tkm przy kupnie bez pompy (spociła się ale nawet w manualu piszą że niewielki wyciek jest normalny) tak teraz przy 190tkm ciągle wszystko działa. Jedyne co to ten napinacz paska, zamiennik po 30tkm już zaczął rzęzić ale jeżdżę z nim tak aż po dziś. Więc myślę że im ma się droższy koszt ew. wymiany samego słupka od silnika tym lepiej robić komplet.

Andrew98
30-08-11, 18:32
Rób razem z pompą nie ma co oszczędzać by później wpędzać się w koszta

adrianekk
31-08-11, 12:37
ja miałem oryginalną pompę przy przebiegu ok. 140 tys. km Też nie ciekła. Po wyjęciu dało się wyczuć jak się kręciło nią taki moment w którym coś w środku stawiało opór. Tak jak piszą inni wymień komplet i będziesz miał spokój. "Biednego nie stać na tanie rzeczy" - w sensie jak zacznie Ci lecieć stara to zapłacisz więcej niż wymieniając ja od razu i zapominając o temacie.