PDA

Zobacz pełną wersję : EG5 robiące żabki :)



Yotomeczek86
29-08-11, 18:37
Witam

Wkur... mnie to niemiłosiernie szczególnie w korkach jak się toczę czy to na 1 czy to na 2...Jak podkręcę obroty i puszczę gaz - potrafi szarpnąć nieźle. Nie wiem co jest u mnie przyczyną robienia tychże żabek/kangurków zwał jak zwał...Wywalone poduchy? Sprawdzałem je i nie wyglądają na wywalone (nie podarte itp), zapłon? zatkany filtr paliwa? Sprzęgło ? Trochę brudna jest przepustnica, ale wątpię aby stanowiło to problem. Dodam że jak wywaliłem katalizator to się trochę polepszyło..

Silnik D16Z6 + dolot Short Simota ( na seryjnym też było tak samo)+ Wydech 2 cale, buda EG5

Wszelkie dywagacje na temat mojej techniki jazdy proszę pominąć ;) to nie tego wina ;)

Ahhhaaa zapomniałem dodać że to nie są takie żabki jak w nauce jazdy ;) Są one delikatniejsze, samochód jedzie ale właśnie tak jakby się lekko zacinał ;) Porównajmy to do grania na kompie z słabą grafiką

jasiek09
29-08-11, 18:58
Jak podkręcę obroty i puszczę gaz - potrafi szarpnąć
To szarpanie jest przy przyśpieszaniu czy i hamowaniu silnikiem ?

reaktor
29-08-11, 19:35
Tez mam eg5 i mam to samo, to raczej raczej wina krokowca/ skrzyni biegow , zauwazylem tez ze jak dam swiezy olej do silnika to pomaga (na krotko)czyli jakby za duze opory w ukladzie napedowym/przenoszenia napedu moze wymiana plynu w skrzyni by pomogla

Kriss91
29-08-11, 21:47
Jeśli na jedynce to wydaje się jeszcze w miarę normalne, ale na dwójce? Silniczek krokowy i przepustnica czyste?

Marcin1792
30-08-11, 00:48
Podmień map sensor jeśli szarpie po zmianie biegu

jasiu0997
30-08-11, 09:30
mam 1,3 ale tez tak szarpało to wymieniłem filtr paliwa i pomogło :)

a jak nie, to wydaje mi się ze coś ze sprzęgłem

Yotomeczek86
30-08-11, 10:40
To się nie dzieje na przyśpieszeniu tylko na "schodzeniu" z obrotów... poniżej 2 tyś. Krokowiec czysty, przepustnica lekko zabrudzona (będzie czyszczenie). Robiłem samodiagnostykę i błędów oczywiście zero. Poza wymienionymi problemami samochód normalnie jeździ itp. Może tak skrzynia skonstruowana jest... nie wiem. Ale nie daje mi spokoju jedno - wywaliłem katalizator i problem jakby troszkę ustąpił

marek44em
30-08-11, 14:02
też mam podobnie i najbardziej denerwuje to, że nie mogę jechać płynnie na jedynce(puszczone sprzęgło lub ewentualny mały gaz) bo tak jak autor tematu pisze w zakresie 1000-2000 rpm auto szarpie (u mnie również) przy delikatnym dodawaniu gazu.
Yotomeczek86 czy masz wrażenie przydławiania się silnika w zakresie ok 1800-2500 rpm? Ja tak mam ale jest jeszcze coś takiego, ze jak przy hamowaniu silnikiem obroty mijają te 2500 obr. czuć jak auto zaczyna zdecydowanie bardziej zwalniać, jakby hamulce zadziałały.

Yotomeczek86
30-08-11, 16:26
No jakby siły jechać nie miał... ale to chyba wada już tych silników czyt. zero nm dołu ;)