PDA

Zobacz pełną wersję : Niedomykająca się szyba kierowcy



pawkow
28-08-11, 11:28
Witam,
odkąd kupiłem samochód mam problem z szybą kierowcy, która miała być elektryczna a jest półautomat ;)
Szyba przestaje zamykać się około centymetr za wcześnie, jednak można ją pięknie dopchnąć (od dołu) czy pociągnąć i wchodzi gdzie trzeba.

Spotkał się ktoś z Was z tym problemem? Jak go rozwiązał?

Dodam, że na szybie mam folie przyciemniające, ale to przecież powodem nie jest ;) Może fakt, że auto miało z 10kg dynamat na drzwiach też ma jakieś znaczenie, coś tam się przy mocowaniu odgięło ? Maty już zdjęte.

PlushaQ
28-08-11, 12:10
Silnik napędza ślimak, który z kolei przesuwa się po zębatce na siłowniku, który rozkładając się, zamyka szybe… pierwsze gdzie bym szukał to właśnie, czy nie sa przesunięte zębatki. Rozbierz, domknij elektryką do oporu (nie dopychaj) i oglądaj czy może nie ma jeszcze miejsca na zębatce, jak jest, to przesuń*i będzie banglać ;]

pawkow
28-08-11, 14:00
Ok, a w jaki sposób dostać się do tego siłownika / zębatki ?

PlushaQ
28-08-11, 14:43
Cholera, nie przemyślałem tego w sumie, bo zapewne w VI tak jak w V genie, silnik razem z zębatką są wewnątrz drzwi. Pomyłka. Ale, możesz spróbować popatrzeć na ten mechanizm przez otwory konstrukcyjne jak zdejmiesz boczek. Może spróbuj obfocić ten silownik jak zdemontujesz boczek? ;] Coś się*zaradzi ;]

pawkow
28-08-11, 15:25
ano - wszystko jest wewnątrz, będę kombinował, albo znajdę kogoś kto umie to zrobić ;)

Wojtec12345678
28-08-11, 16:37
Przez cały czas szyba leci do góry z równomierną prędkością i zatrzymuje się 1 cm przez domknięciem ?
Czy widać że ma ciężko i już nie daje rady się domknąć ?

Silent
28-08-11, 18:15
mam podobny problem z prawą szybą tylko że moja wchodzi na połowę uszczelki i staje a ręką możną dopchnąć do końca, uszczelki przesmarowane prowadnice też pomogło tylko na kilka dni...

pawkow
28-08-11, 23:47
Przez cały czas szyba leci do góry z równomierną prędkością i zatrzymuje się 1 cm przez domknięciem ?
Czy widać że ma ciężko i już nie daje rady się domknąć ?

nie, zwalnia dość znacznie w połowie, ale po przesmarowaniu jak kolega wyżej idzie powoli do końca, przyspiesza, i potem zatrzymuje na centymetr przed ...

Wojtec12345678
28-08-11, 23:52
Czym smarowaliście prowadnice ?

Silent
28-08-11, 23:59
ja dostałem jakiś silikon do uszczelek, w zimę dawał rade z uszczelkami i szybami. Mechanizm przesmarowałem smarem grafitowym

pawkow
29-08-11, 00:00
ja najzwyklejszym smarem, który muszę teraz zmyć ze szkła ;) Ale jak widzisz nie pomaga za bardzo ...

Wojtec12345678
29-08-11, 00:05
To musi być sylikon w spraju do uszczelek a nie smar

Silikon kupiłem w carrefour za 15 zł i pół puszki poszło na 1 szybę i drugie pół puszki na drugą :p oczywiście w prowadnice a nie na uszczelkę, nie wystarczy psiknąć przez kilka sekund trzeba nawalić tego tam ostro i w między czasie jeździć szybą góra dół :p a na silniczki psiknąłem WD40 z braku innego smaru i szyby chodzą jak szalone nawet w duże mrozy :p

Dziwna też sprawa bo na początku nie pomagało, dopiero po 2 dniach była różnica, chyba uszczelki nasiąknęły i się zmiękczyły

pawkow
29-08-11, 10:52
Ja w prowadnice psikałem wd40, w szynę na dole i na zębatki pchałem smar.
spróbuję to wszystko wyczyścić (taa nic prostszego niż wyczyścić ze smaru), przesmarować jeszcze raz, ale to i tak pewnie wina zębatek...

Wojtec12345678
29-08-11, 19:19
WD40 nie nadaje się do takich rzeczy, też najpierw próbowałem WD40 i nic, dopiero silikon w sparju pomógł, WD40 wypłukuje woda i szybko wysycha

piotrekla
01-09-11, 09:58
wd tego nie robcie - lepiej silikonem w sprayu

PixeL
04-09-11, 23:25
mam to samo szyba zatrzymuje sie centa przed koncem,u mnie to byly wywalone zeby na mechanizmie

Mac.
13-03-14, 01:02
Witam.
Uporałem się dziś z usterką bardzo podobną do tej o której mówicie. Podaję link do tematu w którym ładnie opisałem wszystkie czynności po kolei.

:arrow: http://www.civicklub.pl/forum/showthread.php?206793-MacGyver-Naprawa-podno%B6nika-szyby&p=2232085#post2232085

Pozdrawiam,
Mac