PDA

Zobacz pełną wersję : Co najpierw?



Gumas
26-08-11, 21:34
Siema mam takie pytanko.
Czy bedzie jakaś róźnica jak wymienie rozrząd po założeniu instalacji gazowej IV gen?
Bo musze to zrobić nie długo tylko kwestie finansowe tu sie zbiegaja :)
Więc moge to zrobić po założeniu czy musze wymienić przed?

chudypiter
26-08-11, 21:51
Rozrząd wymień jak najszybciej, nie ze względu na jakieś powiązanie, ale ze względu na bezpieczeństwo Twojej motorowni. Jak strzeli pasek nie będziesz miał do czego wkładać gazu;)

Gumas
26-08-11, 21:53
no fakt
a jakie sa objawy np ze pasek trzeba wyminić?

chudypiter
26-08-11, 22:59
Objawami zużycia paska, jest jego pęknięcie, efekty sobie możesz wyobrazić;)

Ven
26-08-11, 23:16
Możesz się wstrzymać z wymianą rozrządu na krótki czas (=przebieg 1000 max 2000km) pod warunkiem, że :
1. Oddasz auto do mechanika który skontroluje stan rozrządu - napinacza, paska rozrządu. Pasek musi mieć naprężenie zgodne z instrukcją i dobry stan wizualny, po zdjęciu osłony rozrządu trzeba się wsłuchać w jego pracę, sprawdzić czy łożysko/napinacz nie wydają żadnych dziwnych dzwięków i cały rozrząd pracuje równo i spokojnie.
2. Będziesz przez ten okres jeździł spokojnie i rozważnie - żadnego zamykania obrotomierza, żadnych odcinek i rajdów autostradą na wysokich obrotach / 200km/h.
Wtedy możesz odłożyć inwestycje na później (czyt.nast miesiąc/dwa).
Jak tego nie skontrolujesz, możesz stracić silnik w każdej chwili. Ja wymieniłem rozrząd 4m-ce po kupnie bo też było krucho z kasą, ale zrobiłem to co powyżej i wiedziałem że ma nalatane 50tyś km, i do tych 70kkm mogę jeździć. Wymieniłem wcześniej bo mimo że pasek był w bdb stanie to napinacz zaczął siadać - słyszałem coraz głośniejszą pracę rozrządu w ciągu jednego tygodnia codziennej jazdy napinacz (łożysko) dostał dużych luzów (szczególnie przy puszczaniu gazu z większych prędkości - hamowaniu silnikiem). Rozrząd wymieniaj cały, nie sam pasek.

Mam nadzieje, że to powyższe rozjaśni temat.

rooter666
26-08-11, 23:57
przed montażem gazu warto wyregulować luz zaworowy a skoro czapka będzie zdjęta to odrazu rozrząd też bym zmienił :cool:

Gumas
27-08-11, 11:41
oky tak zrobie pierw rozrzad potem gaz dzieki chłopaki