PDA

Zobacz pełną wersję : Maglownica



carlosv
26-08-11, 15:48
Mam taki mały problem, jak wjechalem na kanał to okazało się że mam wyciek z maglownicy od strony kierowcy. Na forum znalazlem wypowiedź że magownice w Civach Vgen różnią sie tylko tym ze jest bez lub z wspomaganiem. Czy to jest na pewno prawda? Czy maglownica w sedanach jest taka sama jak w innych wersjach nadwozia w V gen?
Wyciek jest spory tzn jest ochlapany spory kawałek podwozia, w jeździe nie czułem żadnych niepokojacych zachowan z wyjątkiem tego ze czasem (nie zaleznie od warunków) przy 120-160km/h troszkę "woziło" przodem, szukałem różnych powodów tego ''wożenia" ale wszystko jest ok...
Czy jest sens regenerowac magiel czy lepiej kupić używany? Jakie są koszty w przypadku obu opcji?
Z góry dzięki za odpowiedzi.

reaktor
26-08-11, 16:13
nie nie ma sensu regernerować

kupujesz to
http://allegro.pl/kleen-flo-684-uszczelniacz-do-ukladu-wspomagania-i1774204250.html
zalewasz i po problemie

brzmi mało wiarygodnie ale uwież mi większego wycieku niż u mnie to na pewno nie miałeś

carlosv
26-08-11, 18:09
nie nie ma sensu regernerować

kupujesz to
http://allegro.pl/kleen-flo-684-uszczelniacz-do-ukladu-wspomagania-i1774204250.html
zalewasz i po problemie

brzmi mało wiarygodnie ale uwież mi większego wycieku niż u mnie to na pewno nie miałeś

Nie, nie. Nie wchodzą w grę żadne uszczelniacze, chcę mieć dobrą maglownicę, 100% sprawną i zlikwidowac to "wożenie" przy wyższych prędkosciach. Mozliwe że to dobry środek ale najwyzej mogę go zalać do czasu wymiany lub regeneracji maglownicy.
Chciałbym uzyskać odpowiedź na moje pytania w pierwszym poście i najlepiej od kogoś kto wymieniał lub regenerował maglownice lub się po prostu na tym zna:).

pablo_020
26-08-11, 18:13
Sa takie same, jak pisałeś różnią sie tylko tym, że mają lub nie mają wspomagania.
Jak oddasz do regeneracji to pewnie z 500 zł trzeba by było zapłacić, "nowa" używkę na forum kupiłem za 150 zł tylko, że do VI gena ze wspomaganiem.

carlosv
26-08-11, 22:42
Dzięki za konkretna odpowiedź pablo_020. Myślisz że to wożenie to może by przez maglownice?

pablo_020
27-08-11, 02:37
Po swoim przykładzie myślę, że tak.
U mnie były takie objawy od 130 km/h. Po wymianie magla i ustawieniu zbieżności tego nie ma.
Tylko teraz sie zastanawiam czy to przez magiel było, czy przez źle ustawioną zbieżność.
Bo zawieszenie kilka razy było rozbierane bez ustawiania zbieżności, co dało sie zaobserować na dwu sezonowych oponach.

Budziniak
27-08-11, 09:40
Carlos sam wyciek płynu nie powoduje dziwnego zachowania się fury. Musisz się upewnić czy nie masz żadnego luzu na końcówce czy drążku i wlej ten płyn który jest na aukcji. Używaną maglownice to Ty masz na samochodzie a regenerowana jest droga i znam mało miejsc w których robią to dobrze.
Mi leciało z prawej strony magla. Rozerwana osłona i brak reakcji z mojej strony zaowocowały uszkodzeniem uszczelniacza i uciekaniem płynu...wlałem jakiś siuwax i przestało.

reaktor
27-08-11, 15:19
cicho budziniak
kolega chce wydać 1000zł na jakis badziew to niech wydaje

bez fraje0w polityka i biznes nie miały by sensu

Nemereth
27-08-11, 15:23
Nie przesadzaj reaktor.
Zregenerowana maglownica to nie zalana uszczelniaczem. Po uszczelniaczu nigdy nie wiesz kiedy Ci zapcha kanały.

reaktor
27-08-11, 15:38
jakaś bajka kolejna
tam jest takie ciśnienie że nie ma prawa się cokolowiek zapchać
co innego jak byś zalał do stojącego układu np. hamulcowego ale nikt takich nie produkuje "z jakiś " powodów
zresztą jeźdzę już rok i działa idelanie
wiec nie gadaj bzdur



Zregenerowana maglownica to nie zalana uszczelniaczem.

Jeszcze gorsza

rozmawiałem z szefem sporego warsztatu od hond we wro i tez przyznaje że często te regernerowane zaczynają przeciekać
nie wspominając już o regeneracji listwy itp.

carlosv
27-08-11, 17:48
cicho budziniak
kolega chce wydać 1000zł na jakis badziew to niech wydaje

bez fraje0w polityka i biznes nie miały by sensu

a kolega reaktor pisze nie na temat, widzę że jest najmadrzejszy i chce mi dos*ac. A co do frajerów to nie porównuj mnie do siebie. Póki co z Twoich wypowiedzi w nic ciekawego nie wynika,.
Zadałem konkretne pytanie i nie powinno Cię interesowac ile wydam. Chcę miec sprawny samochód a nie na handel i dziekuję Ci już za wszelkie porady tego typu jak ta zacytowana.

Kolegom Budziniak, pablo_020, Nemereth dzięki za konkret odpowiedzi i pomoc w rozwiązaniu problemu. Póki co poczekam z wymianą (no chyba że całkiem się rozleci ale wątpię) i przez ten czas namierzę jakąś konkret maglownicę bo widzę że faktycznie regeneracja mija się z celem. Jeszcze raz dzięx:)

reaktor
27-08-11, 19:26
zabawny jesteś
nie interesuje mnie ile wydasz ale chętnie sie z Ciebie pośmieje jak już wydasz i będzie to samo(koniecznie napisz)
chcesz mieć 100% maglownice to jedz do ASO i taką zakup (jedyne 5,5k)
wszystkie inne sposoby nic CI nie gwarantują poza sporymi wydatkami
z czego najtańszym i w zupełności wystarczającym w przypadku takiej usterki jest zakup uszczelniacza co może potwierdzić kilka osób
dlatego mojha sugestia o twoim frajerstwie nie jest bezpodstawna
opone tez wymieniasz zamiast ją załatać ?

najmądrzejszy próbujesz być chyba ty nie masz o tym pojęcia a wiesz co bedzie najlepsze
ciekawe jak zamierzasz znaleźć tą idelaną używana maglownicę
ciekawe jak będzie twoja mina jak po założeniu okaże się że ma luz
i nie nie da sie tego sprawdzić na sucho tak samo z wyciekami
ciekawe czy sprzedający pokryje rachunek 400zł za wymianę maglownicy ....
niewiele mniejszy koszt od przełożenia silnika bo trzeba rozebrać "pół auta"
a wszystko to żeby załatać mały wyciek bo

.

. Chcę miec sprawny samochód a nie na handel :)

carlosv
27-08-11, 21:38
zabawny jesteś
nie interesuje mnie ile wydasz ale chętnie sie z Ciebie pośmieje jak już wydasz i będzie to samo(koniecznie napisz)
chcesz mieć 100% maglownice to jedz do ASO i taką zakup (jedyne 5,5k)
wszystkie inne sposoby nic CI nie gwarantują poza sporymi wydatkami
z czego najtańszym i w zupełności wystarczającym w przypadku takiej usterki jest zakup uszczelniacza co może potwierdzić kilka osób
dlatego mojha sugestia o twoim frajerstwie nie jest bezpodstawna
opone tez wymieniasz zamiast ją załatać ?

najmądrzejszy próbujesz być chyba ty nie masz o tym pojęcia a wiesz co bedzie najlepsze
ciekawe jak zamierzasz znaleźć tą idelaną używana maglownicę
ciekawe jak będzie twoja mina jak po założeniu okaże się że ma luz
i nie nie da sie tego sprawdzić na sucho tak samo z wyciekami
ciekawe czy sprzedający pokryje rachunek 400zł za wymianę maglownicy ....
niewiele mniejszy koszt od przełożenia silnika bo trzeba rozebrać "pół auta"
a wszystko to żeby załatać mały wyciek bo

.

Myślę że temat jest do zamknięcia bo już swoje wiem i o efektach napiszę.

Nie ma sensu tracic cennego czasu na posty nie mających nic wspólnego z tematem bo ktoś uważa się za "najmądrzejszego".

Wojtec12345678
28-08-11, 01:11
Wlałem do układu też uszczelniacz, nie pamiętam firmy, ale za 400 ml zapłaciłem 55 zł więc dość dużo, niestety nie pomogło, na opakowaniu pisało że "w przypadku większych przecieków użyć 2 raz" więc kupiłem drugie opakowanie i nadal nie pomogło :/ wkurzyłem się i kupiłem używaną maglownicę, która nie przecieka ale puka ;/

reaktor
28-08-11, 01:49
kazdy przypadek jest inny
zależy pewnie od miejsca wycieku i rodzaju uszkodzenia jak masz fizyczną dziurę (a nie nieszczelność) o sporej średnicy to wiadomo że płyn tego nie uszczelni
zalezy pewnie tez od jakości tego płynu
ta firma kleen flo produkuje jako jedyna zamiennik do oryginalnego płynu do wspomagania PSF Hondy
U mnie wyciek ogromny bo pare tygodni wyleciała cała zawartość zbiorniczka wyrównawczego
wiec nie liczyłem na to że pomoże ale musiałem coś kupić bo już słyszałem jak pompa pracuje na sucho przy odpaleniu:/
zakupiłem uszczelniacz i płyn normalny psf i
jak na razie płyn PSF stoi bo problem znikł
koszt jedyne 20zł warto spróbować zainm zainwestuje sie w niepewną wymiane

Wojtec12345678
28-08-11, 02:05
U mnie wyciek ogromny bo pare tygodni wyleciała cała zawartość zbiorniczka wyrównawczego
wiec nie liczyłem na to że pomoże ale musiałem coś kupić bo już słyszałem jak pompa pracuje na sucho przy odpaleniu:/
zakupiłem uszczelniacz i płyn normalny psf i
jak na razie płyn PSF stoi bo problem znikł
koszt jedyne 20zł warto spróbować zainm zainwestuje sie w niepewną wymiane

Kilka tygodni to wg Ciebie ogromny wyciek ? Ja jak zalałem do fula to 2 tygodni nie wytrzymało :p

Problem taki jak kolega który opisywał swój problem kilka postów wyżej, miałem pękniętą gumę(harmonijkę) i nie wiedziałem o tym bo poprzedni właściciel mi nie powiedział :/

Tak jak pisałem, próbowałem uszczelniacza, ale nie tego :(

reaktor
28-08-11, 02:13
no to u mnie to samo leciało z pod harmonijki
w 2-3 tyg (już nie pamietam dokładnie) i było po płynie /oczywiści e zależy jak dużo jeżdzisz bo jak pompa nie pompuje to raczej nie będzie ciekło
zostawały plamy na asfalcie wiec leciało dosłownie ciurkiem wydaje że spory wyciek
ludzie zazwyczaj smęcą jak im ubędzie z max do min :D

Wojtec12345678
28-08-11, 02:19
Planowałem tą cieknącą oddać do regeneracji,ale z tego co tu wyczytałem nie widzę sensu,to co byś zaproponował ? Cieknąca,nie pukająca leży w piwnicy, a pukająca nie cieknąca w aucie siedzi (tzn w zbiorniczku płynu nie ubywa,ale mechanior mówił że gumy są mokre, więc długo nie pociągnie)

reaktor
28-08-11, 02:39
ty ale nie mieszaj 2och rzeczy
pukanie to juz zupełnie co innego , jak ci to przeszakadza to musisz poszukać drugiej od kogoś zaufanego najlepiej
ja tez u siebie zmieniałem bo miała straszne luzy
kupiłem używkę założyłem się i okazało że tez ma luzy
Niestety w miedzyczasie poleżała sobie poł roku i nie miałem juz kontaktu do sprzedającego
na szczescie wymiana końcówek pomogła i na razie nie lata podczas jazdy

Wojtec12345678
28-08-11, 02:47
Nie mieszam,to był tylko przykład,chodziło mi o to że druga puka która jest na aucie, a tą cieknącą która leży w piwnicy mógłbym zregenerować bez obawy że unieruchomię auto,ta która jest na aucie puka ale luzów nie ma,i tą właśnie kupiłem jako używaną niby w bardzo dobrym stanie :/ koszt to 250 zł jeżeli kupię kolejną używaną i znowu będzie coś nie tak to będzie to już koszt regeneracji w której mimo wszystko jest rok gwarancji :p dlatego pytam co proponujesz...bo przeszła mi przez głowę myśl żeby włożyć spowrotem tą cieknącą i zalać tym płynem z 1 strony :D bo zlikwidować wyciek jest łatwiej niż pukanie,a ta cieknąca nie pukała,ale jak powiem to mojemu mechaniorowi to spojrzy na mnie jak na idiotę :p

reaktor
28-08-11, 03:47
no fakt ale gwarancji Ci nie dam że zadziała w wypadku magla najgorszy jest koszt samej wymiany czyli te 350-400zł za każdym razem
co innego jak dajesz tylko 20zł za płyn zalewasz i nic nie ryzykujesz i nic nie tracisz
dają rok gwarancji ale czy zapłacą za montaż demontaż w wypadku awarii bo to kluczowa kwestia
co z tego że ci wymią na nową jak bedziesz musiał wybulić znowu 4 stówki za zdemonotwanie tego kór4stwa

to już prędzej oddał bym do regeneracji tą cieknącą to chyba łatwiej naprawić niż pukanie

jednak mimo wszystko ja bym spróbował z jakąś używką z auta z za granicy koniecznie moj magiel wytrzymał we włoszech 14 lat a w polsce sie roz*ebał po roku
może od kogoś z forum albo na allegro
niech napisze w opsie aukcji że magiel 100% sprawny i jak bedzie niesprawny to pokrywa koszty wymiany
jak coś jest program ochrony kupujących zgłaszasz sprawe na pasy i odzyskasz kase

Wojtec12345678
28-08-11, 14:27
Dzięki za podpowiedzi, myślę że oddam tą cieknącą do regeneracji, a jeśli chodzi o wymianę tego to nie zapłacę 400 tylko 100 :p

Budziniak
28-08-11, 14:52
1,5 godziny zajęła wymiana maglownicy w 6 genie. W "sam naprawiam" masz opisaną wymianę krok po kroku koszt całe operacji to: paczka fajek ( jak palisz ) 2 energetyki i ew. kanapki z domu :) i w te 1,5 godziny wlicz jeszcze jaranie odpoczywanie i gadanie o wszystkim co jest możliwe :D

tomson1991
28-08-11, 23:19
Podłączę się do tematu, moja maglownica w sedanie V genie, troszeczkę podcieka na lewej osłonie jest mokro, ale płynu nie ubywa, lub takie ilości że nawet nie zauważyłem przez ostatni czas, niestety gdy kręcę kierownicą w lewo to w pewnym miejscu popiskuje, i czasem jest lekki przeskok na kierownicy jakby o ząbek, gdy auto stoi na lewarkach i przód nie jest obciążony to przy skręcaniu w lewo nie piszczy, czy to czas wymienić magiel czy da się coś zaradzić? regeneracja to raczej mija się z celem tak jak poprzednicy stwierdzili i lepiej kupić używany magiel od jakiegoś klubowicza?

Wojtec12345678
28-08-11, 23:42
Sprawdź czy piszczy na pewno magiel, mam identyczną sytuacje z prawej strony, piszczy mi sworzeń dolny na zwrotnicy też tylko gdy jest auto obciążone :p

tomson1991
29-08-11, 00:09
Dolne sworznie były niedawno wymieniane

Wojtec12345678
29-08-11, 00:20
regeneracja to raczej mija się z celem tak jak poprzednicy stwierdzili i lepiej kupić używany magiel od jakiegoś klubowicza?

Jak widzisz po moim przykładzie to ciężko jest kupić magiel w dobrym stanie, ja chyba jednak zaryzykuje w tą regeneracje, bo jak mam kupić 2 magiel i znowu zabulić 250 zł i się okaże że jest coś nie tak, to się nieziemsko wkurzę, więc wolę wydać 500 zł i mieć na rok spokój a niektóre firmy jeszcze mają w opcji przedłużenie gwarancji na 2 lata ,ale nie wiem od czego to zależy

tomson1991
29-08-11, 00:40
Ja we Wrocku byłem w jednej firmie to za samą regeneracje chcą 600-650zł z demontażem i montażem razem 900:( Mam opcję używaną maglownicę wziąć od sprzedającego we WRO, zawieźć do specjalistów i za 50zł mi Ją sprawdzą. Może to najlepsza opcja

WODZIREJ2
01-04-12, 12:31
Podłączę się bo mam pytanko. Tylko nie jechać po mnie jak gdzieś o tym było(nie mogę znaleźć) , tylko proszę o pomoc. Czy kupując używany magiel, trzymając go w rękach można sprawdzić , czy ma luzy?

reaktor
01-04-12, 12:37
nie

PIMPEK_EJ2
02-04-12, 16:10
Zawsze możesz wsadzić magiel z VI gena tak jak ja u siebie zrobiłem. Zawsze będzie troche młodszy.

Maroo1981
15-09-14, 00:49
Drogi przyjacielu wiesz w jakich sklepach GO kupić..?
Czy tylko na allegro???
http://allegro.pl/plyn-do-wspomagania-z-uszczelniaczem-kleen-flo-i4534817053.html


nie nie ma sensu regernerować

kupujesz to
http://allegro.pl/kleen-flo-684-uszczelniacz-do-ukladu-wspomagania-i1774204250.html
zalewasz i po problemie

brzmi mało wiarygodnie ale uwież mi większego wycieku niż u mnie to na pewno nie miałeś

Piterson
16-09-14, 11:06
Ten kleen flo kupiłem na stacji beznynowej, niestety nie pomogło i musiałem kupić magiel ( 150 zł za sprawną używkę + 150 wymiana + 70 zbieżność )

Maroo1981
26-09-14, 23:08
U mnie rurka metalowa krodowała... Wyciałem i wstawiłem gumową... I mocno zacisnałem metalowymi zaciskaczami... ps. najlepszy uszczelniacz by nie pomógł... Po wymianie rurek do dziś jest suchutko...

Aha żeby tam się dostać... Trzeba było odkręcić 5-6 śrub na górze zderzaka a tylko 2-3po bokach i ściągnąć zderzak... Nic łatwiejszego...