PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z zapłonem. Jak jest CIEPŁO to nie odpala. w Zimny dzień działa bez problemu.



daniel0911
23-08-11, 13:47
Witam,

Problem wygląda następująco:
rano (godz 6 ) gdy jeszcze jest chłodno to samochód odpala na dotyk i dopuki niej nie zgaszę i nie zostawię na chwile wyłączoną to chodzi bez problemów, bo jak odrazu po wyłączeniu gdu jest ciepła ponownie próbuje nią odpalić to nie ma problemu i odpala.
Gdy wychodzę z domu około 10 -11 gdy słońce zaczyna mocniej świecić to hania kompletnie nie może odpalić. Kręcę kręcę i nic to nie daje:(

Wymieniłem przewody wysokiego napięcia i świece, sprawdziłem kopułkę (wyczyściłem styki i palec z osadu), przekaźnik pompy paliwa też sprawdziłem (słychać cyknięcie i pracę pompy) i nawet go przelutowałem.

Teraz pytanie czy to może być cewka zapłonowa, albo moduł???
Ewentualnie jak to sprawdzić (niestety nie znam nikogo kto miałby cewkę i moduł na przekładkę, żeby to sprawdzić).

Silnik to D15B2.

Dodatkowo samodiagnostykę nie mogę zrobić bo mam tylko jeden kabel od samodiag. (jakiś cep musiał wyciąć).

Marcin1792
27-08-11, 13:21
Ja dla pewności przełożyłbym przekaźnik pompy paliwa

kris-cf
27-08-11, 14:45
Być moze jest to wina cewki,spotkałem sie juz z przypadkiem ze własnie cewa jak była nagrzana to za cholere auto nie chciało zapalić

Saiti
27-08-11, 16:49
Być moze jest to wina cewki,spotkałem sie juz z przypadkiem ze własnie cewa jak była nagrzana to za cholere auto nie chciało zapalić

normalne zjawisko w zrupieciałej cewce. raz u klienta miałem to samo, aż w ogóle wysiadło. wymieniłem cewkę i do dziś śmiga ;)