PDA

Zobacz pełną wersję : wklad lusterka



pirat
10-04-07, 17:41
witam!
jakiego rodzaju jest oryginalny wklad lusterka w civicu (sedan 5g)?
musze wymienic lewe i tak sie zastanawiam czy normalne plaskie czy sferyczne tam siedzi :) (naczytalem na forum i wnioskuje ze sferyczne, ale chce sie upewnic)
ewentualnie rozmyslam nad zakupem asferycznego, stosowal to ktos? warto jedno asferyczne zakladac?

ppm702
10-04-07, 17:54
sferyczne. Po co Ci asferyczne, czyli płaskie? Żeby mniej widzieć za sobą?

pirat
10-04-07, 18:22
Po co Ci asferyczne, czyli płaskie? Żeby mniej widzieć za sobą?
Po to:
http://www.lusterka.win.pl/images/rodz.jpg
zapozyczone ze strony http://www.lusterka.prv.pl/

ppm702
10-04-07, 18:30
wynika z tego, że pomyliłem pojęcia płaskiego i asferycznego :speszony: przepraszam

pirat
10-04-07, 18:34
tym razem nie bede bic :P:P

to jak?
warto wrzucac tylko jedno asferyczne (lewe) czy juz pozostac przy standardach?

crs112
10-04-07, 21:49
asferyczne to te z przełamaniem. Większość samochodów ma takie tylko lewe także jak założysz w swoim aucie to na pewno nie będzie dziwnie wyglądać. Jak stukłem moje to założyłem standardowe bo takie były dostępne w serwisie ale jak to nie duża różnica cenowa na twoim miejscu założyłbym asferyczne.

Lynx
04-05-07, 12:35
Wlasnie stoje przed wyborem, sferyczne czy asferyczne?
Pirat wymieniles juz? Jakie odczucia?

pirat
04-05-07, 13:55
kupilem sferyczne... odczucia, dziwnie sie w nie patrzy, troche sie mocowalem z montarzem bo jest wygiete
A jesli chodzi o porownanie do drugiego lusterka to stare nie jest sferyczne tylko bardziej raczej plaskie, ide jeszcze zerkne :D:D

Bencao
04-05-07, 14:12
zawsze jaksa bierzcie asferyczne. tylko sprawdzcie czy jest dobrze zrobiony podzial tego wygiecia zewnetrznego czy nei wchodzi na powierzchnie bardziej plaska. a tak po za tym to ja u siebie mam dobry patent bo w zime mi peklo szklo z lewej ale wlasnie idealnie rysa idzie w pionie i dokladnie w miejscu gdzie byloby przelamanie i tam niejsza czesc odchyila sie tak ze powieksza obraz na strefe martwa i co najsmiesniejsze juz w ogole to ze mozna ustawiac lusterko i ta mniejsza czesc i tak zawsze ustawia sie na martwa strefe wiec zrobilo mi sie samo z siebie assferyczne w skrocie mowiac;)

Lynx
04-05-07, 14:24
Pytam, poniewaz w sedanie rodzinnym kupilem z pospiechu plaskie i jest tragedia, strasznie zle sie z tym jezdzi. Teraz poszlo w qupie i nie wiem na ktore sie zdecydowac. Mam jeszcze mozliwosc kupienia orginalnego i nie wiem co wybrac.

pirat
04-05-07, 14:41
kup asferyczne i zdaj relacje :)

Kapitan Zbik
28-05-07, 15:27
Witam,

Dzisiaj będę montował szkiełko i wkład lusterka (Civic 6gen 3D, lusterka sterowane elektrycznie). Przeszukałem forum i wiem że dobrą metoda na włożenie szkiełka do plastikowej obudowy jest jej zmiękczenie w gorącej wodzie i szkiełko powinno wejść bez większych kłopotów.
Natomiast nikt nie podał dobrego sposobu na zamontowanie wkładu (czyli uprzednio zmontowana obudowa+szkiełko) do mechanizmu sterującego. Z tego co wyczytałem duży przegub mocujący wchodzi bez problemu, natomiast sa duże problemy żeby włożyć 2 małe białe przeguby sterujące. W dostepnej literaturze jest tylko opis demontażu i lakoniczne stwierdzenie "montaż przeprowadzić w kolejności odwrotnej").

Czy ktoś kto montował może mi poradzić w jakiej kolejności montować te przeguby?

Czy konieczne jest użycie czegoś w rodzaju pęsety (ktoś pisał nawet o odpowiednio przerobionym śledziu z karty rozszerzeń do kompa)?

Z góry dzięki za wszelkie sugestie.

fazer1985
29-05-07, 00:22
Hej przerabialem ten temat ostatnio podczes naprawy tego mechanizmu:) wiec tak jak juz bedziesz to skladal do kupy to musisz pierw wsunac troszke czpien ten srodkowy a potem wcisnac jeden bialy na slimaku potem zwinac troszke lusterko czyli poprostu za pomoca przelacznika przestaw je bardziej w storne ktora umozliwi wcisniecie tego drugiego bialego bolca na slmaczku. te biale wchodza dosc ciasno ale wciskaj na sile nic nie powinna sie polamac gdy te czesci sa cieple i elastyczne :)na sam koniec dopchnij wszystko do konca i włóż jakis drucik albo gwozdzik blokujacy czpien i gotowe:)

sunnboy
29-05-07, 09:27
tez tomam za soba wlasnie,,ja zrobilem to tak ze wyjalem trzpien glownyzamontowalem kulka do wkladu (strasznie ciasno wchodzi) potem docisnalem jeden poboczny zaskoczyl a na koniec dopchalem ten drugi i wsjo gra...troche sie napocilem ale teraz jest OK :aloha:

Kapitan Zbik
29-05-07, 09:42
Udało mi się wczoraj zamontować bez wiekszych problemów :)
Najpierw szkiełko, z tym że moczenie w gorącej wodzie pomogło średnio i dopiero szuszarka pomogła.
Co do montażu wkładu to mam wersję bez bolczyka i wkręta wkręcanego od spodu w obudowę lusterka. Zamontowałem w ten sposób:
- wysunąłem maksymalnie oba bolce sterujące (silniczkami),
- przytrzymałem mocno wąskimi szczypcami dolny bolec a kolega delikatnie wcisnął lusterko,
- analogicznie drugi bolec (ten od regulacji lewo - prawo)
- później wsunąłem oba bolce (odpalając silniczniki)
- na koniec wystarczyło zdecydowanym ruchem wcisnąć wkład na centralny sworzeń i po wszystkim :)

piroman
17-04-08, 18:31
a czy w civicu V gen można podmienić cały wkład lusterka z plastikiem z manuala do elektrycznego?? I czy fabrycznie montowane są szkła sferyczne czy inne??

Lcfr
17-04-08, 19:42
a czy w civicu V gen można podmienić cały wkład lusterka z plastikiem z manuala do elektrycznego??
mogą być inne.....

majlo_civic
17-04-08, 20:44
pirat, zdradzisz ile zapłaciłeś i gdzie kupiłeś lusterko? Bo ja też muszę wymienic jedno; byłem w kilku sklepach motoryzacyjnych, ale mogą zamówic tylko całe lusterko, a to dobre 150 zł :/

Skoti
17-04-08, 22:49
W 5 gen mocowanie wkładu sie rożni pomiedzy lusterkiem manualnym a elektrycznym.

piroman
20-04-08, 18:13
a czy w sedanie coupe i hatchbacku w V gen były takie same lusterka i można je stosować zamiennie??

SNap
21-04-08, 00:19
obudowa lusterka jest taka sama ale różnią się między sobą "trójkątem" - sedanie jest inny niż w hb/coupe ze względu na budowe drzwi

becek
24-10-09, 15:47
Cześć,

chcę wymienić wkład w lusterku z Civica 6 gen.
Nie wiem jak rozłożyć obudowę na dwie części aby dostać się do przegubów. Jak odchylam lusterko to widać pod spodem śruby ale nie wiem jak się do nich dostać :confused:

Ale na forum wyczytałem o metodzie z suszarką - i zadziałała w moim wypadku. Polecam wszystkim:
http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=211