PDA

Zobacz pełną wersję : immobilizer / padl ale auto odpala



uki
10-04-07, 10:41
Czesc, Jestem posiadaczem Civic z 93r, 1,5i, JHMEG43 i mam następujący problem.
Szukalem odpowiedzi na forum ale nie znalazłem wiec zakładam temat.

Moje radio nie mialo podtrzymania pamieci, wiec z kumplem wyjelismy je, i złaczylismy kabel podtrzymania z zasilajacym i teraz wszystko gra, jest pamiec itd. lecz to nie problem. Problem w tym ze podczas szukania w ktorym kablu jest napiecie ( za pomoca 2 kabli i zarówki) zrobiłem zwarcie w układzie. poszedł mi jeden bezpiecznik pod kierownicą, juz nie pamietam ktory ale miałem zapas i wymieniłem go na nowy. Od tamtego czasu mam problem z IMMOBILIZEREM, tzn. wczesniej przed zwarciem aby odpalic Hanke musilem dotnkac kluczykiem z tym plastikiem i diodka do DIODY na pulpicie po prawej stronie kiery. Wtedy diodka na pulpicie mrugajaca na czerwono gasła i moglem odpalic auto. Teraz, ta dioda sie nie pali , i moge odpalic od razu wkładajac kluczyk do stacyjki, bez dotykania kluczykiem do diody na pulpicie. Rozumiem ze padł mi w jakis sposob immobilizer, ale jak to naprawic, czy mam wyminic inne bezpieczniki?

Pozdrawiam
Łukasz

Lcfr
10-04-07, 15:26
czy mam wyminic inne bezpieczniki?

Pozdrawiam
Łukasz

no te przepalone to raczej tak..... :speszony:

uki
10-04-07, 16:16
ok, a czy ktos wie gdzie znajduje sie bezpiecznik od immobilizera?

skolopendra
10-04-07, 16:56
co to był by za immobilizer co miał by bezpiecznik ;)

jest zintegrowany razem z kompem i jak padł to masz go z głowy

uki
10-04-07, 18:13
o kurde, to lipa, ale dobrze ze mi odpala auto i ze moge jezdzic, tylko juz nie mam zadnego zabezpieczenia

skolopendra
10-04-07, 18:35
dorób sobie pstryczek elektryczek na przewodzie zasilania pompy paliwa,ukryj go

lepsze niż immo :aloha:

uki
11-04-07, 16:30
OK, z uwagi na to ze nie znam sie za bardzo na tego typu rzeczach zadzwoniłem do pewnej firmy zakładającej "odciecia" , krzykneli 200 pln .

poszukam na forum o tym bo widze ze tematow jest mnostwo.
dziex , narka

skolopendra
11-04-07, 16:35
200zł ;) ;)

mnie to zajęło 30 min pod blokiem,z doprowadzeniem prądu( 30m przedłużacza do lutownicy)

wielkiej filozofii nie ma
wpadnij do kraka to zrobimy :piwo2:

uki
13-04-07, 08:18
dziex za zaproszenie, do Kraka troszke za daleko, juz ustawilem sie ze znajomym , moze kupie z allegro "exterminatora" :) , a jak nie to zalaczy sie jakis pstryczek.

Pozdrawiam
Uki

Zenith
08-05-07, 00:45
A wszystkie bezpieczniki w skrzynce masz dobre? Może tylko tam jest przepalony. Ja podobną sytuację już 2 razy przerabiałem, też od radia się zaczynało.

mkj
24-07-07, 09:55
W sumie chciałbym mieć Twój problem... Bo rąbnąć mój samochód, to pewnie żadna sztuka, a immobilizer jest upierdliwy. Tym bardziej, że ostatnio tak miewa, że lampka zmienia kolor na zielony, a rozrusznik i tak nie kręci. Tylko pyknięcie słychać, jak bym go w ogóle nie rozbroił.