PDA

Zobacz pełną wersję : d13b2 Gotuje się



Olix
16-08-11, 15:46
Witam

Od paru dni zaczyna mi się gotować silnik ale tylko na postoju ;/
Zaczęło to się dziać odkąd , odczepił się górny wąż [ na zdjęciu zaznaczony na fioletowo] , wymieniłem zacisk od tego węża , dolałem płynu do zbiorniczka .
Po trzech dniach wracam sobie do domu , zaparkowałem i nagle zaczeła rosnąć temperatura , więc wyłączyłem silnik .
Na drugi dzień nie było nic płynu w zbiorniczku , więc dolałem płyn , lecz znowu po 25 km , zatrzymałem się i zaczeła rosnąć temperatura , lecz płynu tym razem nie ubyło ,
a płyn gotował się w zbiorniczku ;/

Zdjęcie :
http://img718.imageshack.us/img718/8813/x11fm.jpg

Czy to oznaka że układ się zapowietrzył ? , jak odczepił się ten górny wąż to wyleciało trochę tego płynu .
Próbowałem odpowietrzyć układ , lecz ułamałem ten odpowietrznik [na zdjęciu czerwony ] , dziurę tą jakoś zabezpieczyłem żeby nic nie wyciekało .

I teraz nie wiem czy wymienić ten odpowietrznik i cały płyn ;/ czy może macie jakieś inne pomysły , dodam że podczas jazdy temperatura jest w normie , lekko poniżej połowy .
Raz miałem tak że podrosła trochę ale włączyłem nawiew na trochę i temperatura wróciła do normy


Edit :

Zauważyłem jeszcze że wentylator w ogóle się nie włącza ;/ czy może on powodować że gotuję się płyn ?
P

pilcu19
16-08-11, 23:01
Możliwe że to coś z wentylatorem. Może termostat, może bezpiecznik/przekaźnik do wentylatora albo sam wentylator. Sprawdź sprawy elektryczne wentylatora i daj znać.

Olix
16-08-11, 23:43
bezpieczniki niedawno wymieniałem , jutro spróbuję na krótko podłączyć wentylator i się okaże ;P

Olix
17-08-11, 21:22
Wentylator śmiga , teraz tylko pozostało mi odnalezienie czujnika ;/
Jakby ktoś mógł pomóc w odnalezieniu jego oraz jak sprawdzić czy jeszcze działa

icotunapisac
17-08-11, 21:57
Sprawdz jak sie zagrzeje czy dolna rura wychodzaca z chlodnicy jest goraca, jesli nie to termostat do wymiany(40zl), wymien odpowietrznik. Na zimnym silniku odkrec korek od chlodnicy i zalej ja do pelna, pod pompuj dolnym wezem zeby powietrza sie pozbyc i dopelnij plynem, i do zbiorniczka tez miedzy min a max. Sprawdz na wlaczonym i zagrzanym silniku czy nie ma gdzies wyciekow z rur badz w okolicach pompy wody.
Chlodnica moze sie nie zalaczac jak termostat padniety, a zborniczek wyrownawczy moze ci sie szybko oproznic bo jesli w obiegu nie ma odpowiedniej ilosci wody chlodnica zasysa ta wode.

Olix
17-08-11, 22:29
No a więc tak :
Rura Wychodząca z chłodnicy jest gorąca [ górna i dolna ] , wycieków nigdzie nie ma , ten odpowietrznik zrobię jakoś :D , właśnie czy da rade ten czubek jakoś zaspawać czy jakoś zatkać tą dziurę tak żeby nie dostawało się powietrze ?

Co do pozbywania się powietrza , jutro postaram się o płyn do chłodnicy , bo ten co mam to albo woda albo prahistoryk :D , po wymianie zrobię tak jak mówiłeś

Codo wentylatora chłodnicy to kiedy on powinien się załączać ?

pilcu19
17-08-11, 22:41
Powinien się załączyć jak przekroczy minimalnie 90 stopni. Lekko ponad połowa skali temp.

jasiek09
17-08-11, 22:52
Gdy wszystko jest sprawne i drożne wskazówka połowy nie przekroczy. Wentylator będzie się włączał losowo jeśli w układzie będziesz miał powietrze.

Olix
17-08-11, 22:54
no to u mnie była raz prawie czerwona skala i on ani nie drgną ;/

Więc będę musiał znaleźć chwilkę czasu i posprawdzać kabelki i ten czujnik tylko jak sprawdzić ten czujnik ? i gdzie on się znajduje ?

Olix
21-08-11, 23:13
Jako iż wypada podać rozwiązanie problemu to napisze :D

No a więc wymieniłem płyn , w trasie nie gotuje się
na postoju zrobiłem taki myk że wentylator pod przycisk mam i na postoju nie ma problemów :) , sprawdzałem czujnik ale coś z kablami nie tak było więc postanowiłem że zrobię pod przycisk i wszystko jest Ok :D

pilcu19
22-08-11, 23:11
Czyli jeśli wentylator sam Ci się nie włącza to masz padnięty czujnik temp, skoro sprawdziłeś bezpieczniki i przekaźniki i są ok.

Olix
23-08-11, 12:42
bardziej stawiałbym na kable ;) , mostkowałem kable i tylko cykniecie pod skrzynka bezpieczników było , a wentylator nawet nie drgnął