PDA

Zobacz pełną wersję : D15B7 bierze olej i "cyka"



greatstar2010
15-08-11, 03:50
Witam,
Mój silnik bierze olej, jest to ok 1/3l na 1000km , do tego dochodzi charakterystyczne "cykanie" . Wydaje mi się że auto nie straciło mocy.
Jedzie tak samo szybko jak pozakupie gdy wszystko było ok.

Zauwazyłem jeszcze że po wymianie oleju (i filtra oczywiscie) olej jest czarny, a nie złoty jak podczas wlewania.

W tym momencie mam zalany półsyntetyk ale dolewam po kazdym 1000km mineralny
Motul 15W40 . Nie zauważyłem żadnych wycieków oleju.

Nie jestem mechanikiem, nie znam się na silnikach więc mam do was kilka pytań.
Jak wygląda naprawa silnika ? (prosze o w miare dokladny opis)
Ile to wszystko kosztuje (czesci , robocizna)
Ile czasu zajmuje ?
Kogo polecacie (najlepiej na dolnym slasku) do takiej roboty ?

Z góry dziekuje i pozdrawiam

qureku.
15-08-11, 10:59
do tego dochodzi charakterystyczne "cykanie" Pewnie zawory wymagają regulacji

icotunapisac
15-08-11, 15:04
To normalne ze olej jest czarny jak wysłuży swoje, gdyby byl dalej jak nowy to by sie go nie wymienialo :P
Jesli chodzi o cykanie to w tych hondach to chyba standard, jesli zbyt mocne cykanie to regulacja zaworów.
Naprawa silnika to szerokie pojecie, nie wiadomo co jest przyczyna twojego ubytku, polecal bym najpierw uszczelniacze zaworow wymienic.

greatstar2010
15-08-11, 15:22
@icotunapisac :D
Sęk w tym że on odrazu po wlaniu jest czarny..
wylewasz stary olej, wymieniasz filtr , lejesz świeży olej i przy sprawdzaniu stanu oleju widzisz że jest znowu czarny

djwafel
15-08-11, 17:07
Do końca nie ściekł. I możliwe, że olej do dupy wlewasz.

icotunapisac
15-08-11, 17:08
bo zawsze zostaje w zakamarkach stary olej i wlewajac nowy odrazu sie zabawarwia, no chyba ze sobie przepluczesz silnik specjalnymi srodkami.

greatstar2010
15-08-11, 21:31
Robione na warsztacie, sciekł do końca bo auto stało pół godziny a mechanik robił co innego.. zreszta to nie ważne.
Bardziej martwi mi cykanie i że bierze tyle oleju. Jakieś rady ?

Furious
16-08-11, 00:21
Same uszczelniacze nic nie dadza, jak robić remont to razem z pierścieniami.
Olej czarny nawet po wymianiie w jakims stopniu zawsze bedzie, nigdy nie zleje sie 100%.
Zurzycie 0,33l/1000km to jeszcze nie tak duzo, ja bym jeszcze spokojnie jezdzil i dolewał.

icotunapisac
16-08-11, 00:24
tak jak juz pisalismy na cykanie tylko regulacja zaworów, a na branie oleju to na poczatek spróbuj środkow uszczelniajacych typu "doktor" ktore wlewa sie do oleju, na dluzsza mete raczej nie pomoze. Nie da sie jednoznacznie okreslic co jest przyczyna twoich ubytkow, ale przed podjeciem remontu silnika, wymien uszczelniacze zaworow, koszt nie duzy a moze zniwelowac twoj problem. Remonto silnika to koszt okolo 2tys zl, wiec nie wesolo. Zajedz do mechanika niech posprawdza ci wszystko i wyceni koszt naprawy, najlepiej pojedz do kilku i sie zorientuj.
Kopci ci moze samochod na bialo?

greatstar2010
16-08-11, 00:31
Dzięki za pomoc panowie :)
Jutro będe na warsztacie robić drugie auto to dopytam o się o koszt wymiany uszczelniaczy i regulacje zaworów.

Nie widziałem żeby kopciła.. ale w sumie zbytnio nie patrzyłem.
A teraz to nie mam możliwości bo poszla do lakiernika.

icotunapisac
16-08-11, 01:10
To napisz pozniej co stwierdzili i ile ci za co zawołali

majdan
16-08-11, 04:11
Zauwazyłem jeszcze że po wymianie oleju (i filtra oczywiscie) olej jest czarny, a nie złoty jak podczas wlewania.

Zawsze można uzyć płukankę do silnika przed wymianą oleju. W jakimś stopniu oczyści z osadu i syfu, a nie jest droga (Millers Oils, Motul itp)

greatstar2010
18-08-11, 23:31
To napisz pozniej co stwierdzili i ile ci za co zawołali

Nie ma sprawy :) ale to dopiero we wrześniu

pp89
19-08-11, 00:10
Nie widziałem żeby kopciła.. ale w sumie zbytnio nie patrzyłem.
Z pozycji kierowcy w lusterku czasem nie widać, że cokolwiek dymi, a dymi na pewno.

Tak jak wyżej pisali - zrób płukanke, trochę przeciści, ale żeby dobrze go wyczyścić to pasowałoby takich pare serii.
Przy takim spalaniu wg mnie będą do wymiany także pierścienie, może silnik się przegrzał w przeszłości, a to by tłumaczyło apetyt na olej przez popękane/zapieczone pierścienie zbierające i syf w środku.