PDA

Zobacz pełną wersję : Zbyt wolno spadające obroty



wisnia271
09-04-07, 19:11
Witam wszystkich mam maly problem a mianowicie kiedy silnik jest rozgrzany przy zmianie biegu i wcisnietym sprzegle obroty strasznie wolno spadaja przykladowo jade na piatym biegu 3500rpm redukuje na czwarty wciskajac sprzeglo obroty strasznie wolno opadaja zerowa szansa na jakiekolwiek hamowanie silnikiem puszczajac sprzeglo silnik powinien hamowac przy zdjeciu nogi z gazu ale tak sie nie dzieje nie wiem czy to normalne jesli ktos wie w czym tkwi problem prosze o pomoc moja honda to civic 1.5 vtec-e 94r wersja japonska d15z1 bez zadnego LPG a zaczelo tak sie dziac po wymianie oleju i filtra powietrza
p.s szukalem tego na forum ale zaden z watkow nie pasuje do tego problemu

kiero
09-04-07, 23:38
prawdopodobnie przycinajaca sie linka, zaplon albo wolne obroty ...

wisnia271
10-04-07, 09:34
witam wzystkich mechanik ustawial mi wolne obroty bo wczesniej oscylowaly w granicy 1200rpm- 1000rpm i skakaly na jalowym biegu okazalo sie ze jeden wezyk byl wyjety wlozylismy go i ustawilismy wolne obroty i juz nie skakaly ale zaczely sie dziac te dziwne rzeczy o ktorych pisalem powyzej czyli bardzo wolno spadajace obroty przy zmianie biegu

wieshaq
10-04-07, 09:51
niepotrzebnie ruszaliscie ustawienia obrotow.

po zmienie filtra jesli wystepuja nieprawidlowowsci zawsze rob RESET komputera i to powinno zalatwic sprawe

jesli nie pomoze to przeczysc najpierw silniczek krokowy. przeczysc przepustnice i przepsikaj silikonem w sprayu to ciegno otwierajace przepustnice podlaczone do linki gazu. tak czy siak to zrob przed resetem zeby komp zalpal juz nowe ustawienia.
pozniej sprawdz wizualnie wszystkie podlaczenia na kolektorze i wyczysc co sie jeszcze da. to nie moze byc nic powaznego

wisnia271
10-04-07, 10:18
Dzieki za fachowa porade dzis tak zrobie trzymaj sie

siwas
18-06-07, 12:27
witam
mam identyczny problem z wolnym opadaniem obrotow ale tylko na gazie...
czyli problem z linka odpada.Jakies pomysly? :d