Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : sruba mocowania srodk. pasa bezpieczeństwa 5drzwi 1.4 2001r



rdzenny
09-04-07, 18:11
Witam szukałem troszke na forum ale chyba nikt czegos takiego nie robil

Mam taki mały problemik..auto kupione bylo z homologacja ciężarowa..juz nie jest przerejestrowane itd krata zdemontowana i tu jest maly problem... Pas środkowy ukryty byl w oparciu 2/3 tylniego siedzenia z małym problemem jego dolny koniec czyli ten opasajacy biodra nalezy przykrecic tam gdzie mocowany jest zamek prawego pasa w siedzisku i ...

Jak odkrecić mocowanie prawego (zamek pasa) i środkowego pasa bezpieczenstwa. Jest to sruba pod klucz 14 ale niestety juz delkatnie obrobiony leb sruby -nie chce całkiem popsuć - jeden klucz sie wyslizgnął a drugi pękł a sruba ani drgnie. Mozecie mi powiedzieć jaki gwint tam jest lewy czy prawy jaki skok... wiem ze to sa specjalne sruby wiec moze sposob ich odkrecania jest jakis wymyslny.

Z góry dziekuje

Cobweb
09-04-07, 19:46
kolego jak masz 3 problemy z autem na raz to bądź łaskaw nie otwierać tematów ... tylko poradzić się w jednym, zapewniam że jeśli ktoś będzie znał na nie odpowiedź to Ci jej udzieli,

warto też czasem się przywitać i przeczytać regulamin :hinczyk:

Mr_Harry
09-04-07, 19:46
No jednak ktoś to robi - ja właśnie przerabiam temat. Śruba jest przykręcona zupełnie normalnie, siła dokręcania 32Nm, dodatkowo powlekana jest takim środkiem zapobiegającym odkręcaniu się gwintu, więc może być ciężko odkręcić. Spróbuj może zacisnąć solidną żabą, ale taką minimum 70 cm długości - tu trzeba siły.

Dodatkowe pytanie - jaki masz/miałeś pomysł na środkowy zagłówek na tylnym fotelu - u mnie go nie ma, a podobno jest konieczny do rejestracji na 5 miejsc? Czy są mocowania tego zagłówka w kanapie, jeżeli nie ma dziur w obiciu?

Troll
09-04-07, 21:49
hee witam
sam smigam haneczką z krateczką i tak sie zastanawiałem co z 3 tylnym pasem..mowicie jest ( myslałem ze nie ma) gdzie sie dokładnie znajduje?? no i co z tym śmiesznym zagłówkiem ( robić prowizorke czy co??)

rdzenny
10-04-07, 15:27
Co do zaglowka to sie nie zastanawialem ale chyba nie jest wymogiem ... zapytam fachowca co mi przeglad robil...otworow nie ma chyba wiec nie jest potrzebne.

Przyjazalem sie mojemu oparciu i wyglada na to ze da sie wyczuc pod palcami jakby miejsce na zaglowek...ale nie wiem czy to tylko otwory czy takze kompletne tuleje prowadzace - jedno jest pewne plastikow maskujacych ewentualny otwor w tapicerce nie ma...

Ciekawe czy te roczniki w standardzie mialy 3 zaglowki...moze ktos podpowiedziec, bez sensu bedzie zakladanie kolejnego posta? (rodzice maja vectre sedana i nie ma 3 ciego ale to starszy model w dodatku tylko z biodrowym pasem)

Pas byl ukryty pod tapicerka - tylnia czesc fotela od strony bagaznika. w dolnej czesci jest spieta tapicerka na wcisk pomiedzy pasek plastiku. wypinasz delikatnie to i masz po sprawie odsuwasz zamki blyskawiczne i odkrecasz w gornej czesci plastik po ktorym smiga pas i gotowe.

Mr_Harry
29-04-07, 18:02
Reasumując - bo jestem już po przeróbce na osobowy i skompletowaniu wszystkich papierów:
- trzeci środkowy zagłówek nie był potrzebny
- pas środkowy jest w siedzeniu schowany i dodatkowo mój działa dość śmiesznie, tzn. jeżeli go pociągniemy to sie nie blokuje. Dopiero wyciągnięcie około 60 cm i dopiero pociągnięcie powoduje zablokowanie. Piszę to, bo nie wiem czy to standard w tych modelach, ale mało by mi diagnosta przeglądu nie zaliczył. Dopiero jak wytłumaczyłem, że trzeba trochę wyciągnąć, to pas zadziałał.
- co do kosztów to niby demontaż kratki, którą sam wykręciłem 50 zł, niby montaż trzeciego pasa z tyłu, który tam był 50 zł, przegląd + zmiana przeznaczenia pojazdu na osobowy 100 + 80. Jedynie nie mam pewności czy konieczny jest ten przegląd za 100, ale pani w Wydziale Komunikacji była nieugięta. Z punktu prawnego, ten dodatkowy przeglad powinien byc na życzenie kierowcy, a nie diagnosty. No ale zapłacone i nie ma co kombinować.
- co do miejsca w bagażniku to powiem, że kratka zabiera sporo, bo przynajmniej moja była zamontowana tak, że między siedzeniami a kratką było z 5 cm luzu, kratka gruba na 2 cm, co daje 7 cm zysku. To dużo.

rdzenny
07-05-07, 15:41
Reasumując - bo jestem już po przeróbce na osobowy i skompletowaniu wszystkich papierów:
- trzeci środkowy zagłówek nie był potrzebny
- pas środkowy jest w siedzeniu schowany i dodatkowo mój działa dość śmiesznie, tzn. jeżeli go pociągniemy to sie nie blokuje. Dopiero wyciągnięcie około 60 cm i dopiero pociągnięcie powoduje zablokowanie. Piszę to, bo nie wiem czy to standard w tych modelach, ale mało by mi diagnosta przeglądu nie zaliczył. Dopiero jak wytłumaczyłem, że trzeba trochę wyciągnąć, to pas zadziałał.
- co do kosztów to niby demontaż kratki, którą sam wykręciłem 50 zł, niby montaż trzeciego pasa z tyłu, który tam był 50 zł, przegląd + zmiana przeznaczenia pojazdu na osobowy 100 + 80. Jedynie nie mam pewności czy konieczny jest ten przegląd za 100, ale pani w Wydziale Komunikacji była nieugięta. Z punktu prawnego, ten dodatkowy przeglad powinien byc na życzenie kierowcy, a nie diagnosty. No ale zapłacone i nie ma co kombinować.
- co do miejsca w bagażniku to powiem, że kratka zabiera sporo, bo przynajmniej moja była zamontowana tak, że między siedzeniami a kratką było z 5 cm luzu, kratka gruba na 2 cm, co daje 7 cm zysku. To dużo.


U mnie podobnie z cenami i przegladem tez... a co do pan w wydziale komunikacji to szkoda gadac (w OPATOWIE bynajmniej nie polecam)
Pas srodkowy masz racje standard tez tak dziala....

Dodam z doświadczenia zawodowego - trochę czasu minęło więc dla potomnych (obecnie pracuje w firmie projektującej fotele samochodowe) zagłówki na 2-gim rzędzie nie są wymagane do uzyskania homologacji dla aut używanych w całej europie:) jednak jeżeli auto było homologowane z zagłówkami przez producenta to muszą być (i chwała za to - bezpieczeństwo). Producenci w europie dodają je aby uzyskać lepsze rezultaty w ENCAP