PDA

Zobacz pełną wersję : CIVIC 1.3 16v ( EG3 ) 1993r Dzis zostalem posiadaczem prosze o pomoc.



jaguar87
14-08-11, 00:04
Witam. Zakupilem dzis civica takiego jak w temacie . Nie posiada on zadnych elektrycznych szyb lusterek itp. Kupilem samochod w komisie gosciu mi dal dwa kluczyki i dwa piloty do centralnego tylko gdy zadalem pytanie czy ten samochosd ma centralny zamek on powiedzial ze nie wie bo przed kilkoma godzinami kupil od kogos ten samochod.. I tu moje pytanie.. czy Honda Civic 1.3 16V ( EG3 ) 1993r uboga...moze najubozsza wersja posiada CENTRALNY ZAMEK ?? A no i jezeli ktos posiada takowy samochod to czy ma on ABS ? bo kontrolki zadnej to u siebie nie widze... Teraz tak w odpowiedzi na niektorych sugestie "to Ty nie wiesz co kupujesz?" Odpowiadam : wiem co kupilem - samochod ktory sie bardzo dobrze prowadzi , zero stukow pukow itp , silnik pracuje baardzo cichutko na postoju prawie go nie slychac , silnik suchutki , karoseria progi i podloga w IDEALNYM stanie.. jednym slowem samochod zadbany. I na tym mi zalezalo ( szkoda tylko ze nie moglem porozmawiac z jego popszednim wlascicielem ) PROSZE WAS DRODZY FORUMOWICZE O PODPOWIEDZ :)

radar333
14-08-11, 00:12
ABS'u seryjnie nie ma. Centralnego seryjnie też chyba że ktoś dodał.

konrad739
14-08-11, 00:15
Centralnego zamka raczej napewno nie masz chyba ze poprzedni wlasciciel sam go zakladal ABS-u tymbardziej wydaje mi sie ze zadne eg3 nie ma ABS-u chyba ze przeswapowane ma hantle z ABS-em itp. Jezeli sie nei myle to elektryke szyb, elektryka lusterek, centralny, wspomaganie, czarne wnetrze ma wersja noblesse ktorej raczej nie masz

Raffy
14-08-11, 00:21
no ale jezeli masz centralny zamek to przeciez widzisz ze go masz i co do ABS to mozesz sprawdzic na mokrym ale tak jak koledzy mowia to on go niema :D

jurbassteck
14-08-11, 00:41
Centralnego zamka raczej napewno nie masz chyba ze poprzedni wlasciciel sam go zakladal ABS-u tymbardziej wydaje mi sie ze zadne eg3 nie ma ABS-u chyba ze przeswapowane ma hantle z ABS-em itp. Jezeli sie nei myle to elektryke szyb, elektryka lusterek, centralny, wspomaganie, czarne wnetrze ma wersja noblesse ktorej raczej nie masz
Noblesse może mieć też jasne wnętrze i nie posiadać elektrycznych lusterek (widziałem takie dwie, z czego jedna jest moją własnością). Reszta się zgadza.

jaguar87
14-08-11, 00:56
no wiec do czego 2 piloty ;] dzialajace bo naciskam to dioda mruga a nic sie nie dzieje :D jeden ok rozumiem jakas przywieszka do kluczykow ale 2 ?:)

jurbassteck
14-08-11, 01:10
Może cichy alarm?

Small3r
14-08-11, 01:39
A jak wygląda ta Honda? Jesteś z województwa wielkopolskiego?

http://img268.imageshack.us/img268/4240/01082011692.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/268/01082011692.jpg/)

jaguar87
14-08-11, 01:40
nie nie to nie ta ;] jestem z wojewodztwa łódzkiego a kupilem ja w opolskim

konrad739
14-08-11, 08:46
Najlepiej jak chcesz sprawdzic czy masz centralny to stan blisko samochodu i nacisniej raz jeden raz drugi przycisk jezeli masz centralny to uslyszysz pstrykniecie co oznacza ze centralny dziala albo jeszcze inny sposob poszukaj tego ala komputerka od centralnego albo jeszcze jedna opcja rozbiez drzwi i zobacz czy sa silownika jak sa a nic sie nie zalancza po nacisnieciu pilota to znaczy ze mozesz miec silowniki padniete

jaguar87
14-08-11, 11:29
nom musze jutro rozebrac i sprawdzic bo po nacisnieciu pilota nic sie nie dzieje . Jeszcze moze zadzwonie do goscia do komisu i spytam czy nie ma numeru do poprzedniego wlasciciela samochodu

SorryAleNiChu
14-08-11, 14:26
Co do centralnego zamka to z civicach tej generacji nie było zamków na pilota. W drzwiach kierowcy był czujnik położenia i centralka zamka, a w lewych był siłownik który otwierał się po przekręceniu kluczyka w drzwiach kierowcy.


Najlepiej jak chcesz sprawdzic czy masz centralny to stan blisko samochodu i nacisniej raz jeden raz drugi przycisk jezeli masz centralny to uslyszysz pstrykniecie co oznacza ze centralny dziala

Jest albo go nie nie ma, to że nie będzie cyknięcia nie oznacza że go nie ma. Po prostu układ jest rozłączony lub jakiś element układu jest zepsuty.


albo jeszcze inny sposob poszukaj tego ala komputerka od centralnego albo jeszcze jedna opcja rozbiez drzwi i zobacz czy sa silownika jak sa a nic sie nie zalancza po nacisnieciu pilota to znaczy ze mozesz miec silowniki padniete

Może być siłownik padnięty, a może centralka, a może jeszcze coś innego.

Po pierwsze poszukaj centralki zamka. Może być w drzwiach kierowcy, a może pod deską rozdzielczą kolo bezpieczników. Oglądaj gdzie idą przewody z drzwi. Jeśli piloty nie są na podczerwień to centralka będzie miała taką antenkę (drucik z izolacją lub bez) a potem będziemy się dowiadywać czemu nie działa.

jaguar87
14-08-11, 21:58
NO tak tey jutro ucyznie. Dziekki kolego ;]

jaguar87
17-08-11, 23:28
Witam drodzy koledzy. :) Dzis grzebalem i grzebalem i wygrzebalem! Zdjalem tapicerke patrze silowniki sa..na krotko dzialaja wiec o co kaman... po godzinie grzebania doszedledm do tego ze poprzedni wlasciciel odlaczyl przewod od klemy plusowej i wyjal bezpiecznik(przy przewodzie) ;]


Zauwazylem jeszcze jedna rzecz ktora mnie zadziwila... mianowicie SONDA lambda jest.... tyle ze wtyczka do niczego nie jest podpieta... ???? wie ktos cos na ten temat?

malinkie
18-08-11, 10:30
jak sonda nie jest podpiętą to pewnie pali Ci dużo, podepnij ją i zobacz o co chodzi.

jaguar87
18-08-11, 23:15
pali ok 8 litrow gazu wiec raczej nie duzo a podpiac ja chcialem tylko nigdzie nie widze DO CZEGO ;/ nie ma nigdzie w poblizu gniazda zadnego ;/

Humelix
29-10-11, 18:49
pali ok 8 litrow gazu wiec raczej nie duzo a podpiac ja chcialem tylko nigdzie nie widze DO CZEGO ;/ nie ma nigdzie w poblizu gniazda zadnego ;/

Dołączam do pytania bo mam d15b2 i założony kolektor 4-2-1 i nie mam sondy lambdy ani żadnej wtyki tylko mam jednana końcu kolektora. Jaki kabel do czego ?


Kolego dodaj jakieś zdjęcia Hani i gratulacje z zakupu !!

choody88
30-10-11, 00:17
wydaje mi sie że instalacji I gen sonda lambda nie ma znaczenia przy skłądzie mieszanki... dlatego LPG będzie palił tyle ile mu ustawisz... :) za to na benzynie może palić jak smok.