PDA

Zobacz pełną wersję : d13b2 Znikł zapłon



jurbassteck
13-08-11, 21:15
Proszę o pomoc.
Jechałem autostradą ok 120km/h i nagle zegary się "położyły", nastąpił zanik mocy (brak zapłonu), tak, jakbym wyłączył stacyjkę. Trwało to może z 5 sekund po czym wszystko wróciło do normy i dalej działa (oby jak najdłużej).
O co chodzi? Ktoś ma jakieś pomysły?
Dodam, że wcześniej jechałem jakieś 40min przez dość sporą ulewę.. Ale ciekawe, że radio normalnie grało podczas tej przerwy.

jurbassteck
14-08-11, 23:15
Halo, jest tu ktoś?

Skoti
16-08-11, 10:30
sprawdź/przeczyść klemy. Możliwe że któraś nie zawsze ma styk

jurbassteck
16-08-11, 10:36
Klemy są sprawdzone, poza tym podczas awarii działało radio.
Znajomy mi podpowiedział, że może to być oznaka uszkodzonej stacyjki.

pilcu19
16-08-11, 23:52
Ja tak miałem po wjechaniu w wielką kałużę i zalało mi aparat zapłonowy. Po odparowania odpaliłem na dotyk. A jakiś czas wcześniej podczas jazdy brakło iskry, okazało się po diagnozie elektryka że padł moduł zapłonowy.

edit: tyle że ja mam d15b2 i tam jest trochę inny aparat zapłonowy

Maier
17-08-11, 07:36
Też bym obstawiał moduł zapłonowy,przerabiałem to w Preludzie,najpierw zdażało się to żadko ,aż pewnego razu Prelka dowiozła mnie do pracy i pod samym zakładem zdechła,check wcześniej nic nie pokazywał,dopiero jak ,moduł padł całkowicie,to po dłuższym kręceniu rozrusznikiem zapalił się check i odczytałem błąd modułu,godzinka roboty i Prela znowu chodziła jak nowa:D,sprawdz też mase w hondzie profilaktycznie powymieniaj kabelki od masy,koszt nie wielki i napewno nie zaszkodzi:cool:

jurbassteck
17-08-11, 09:45
Moduł zapłonowy, czyli jak rozumiem kopułkę i palec?
Ale powtarzam, podczas awarii znikły wszystkie kontrolki deski i przestały chodzić zegary, a to raczej nie ma za wiele wspólnego z modułem.

Olix
17-08-11, 10:52
Moduł zapłonowy czyli moduł ;p jest jedną z części aparatu zapłonowego , kopułka i palec to inne części

tak na marginesie ...
Nie masz problemów z odpalaniem auta , jak jest gorący silnik ?

jurbassteck
17-08-11, 11:38
Moduł zapłonowy czyli moduł ;p jest jedną z części aparatu zapłonowego , kopułka i palec to inne części
tak na marginesie ...
Nie masz problemów z odpalaniem auta , jak jest gorący silnik ?

Nie, nie ma problemu, ładnie odpala za każdym razem. Jak jest ciepła, to nawet szybciej (moja poprzednia Suzuka potrzebowała kilku sekund na odpalenie (2-3), a Honda niecałą jedną.

pilcu19
17-08-11, 23:43
Obczaj wszystkie bezpieczniki. Te pod kierownicą i te koło akumulatora. Może tam coś się przepaliło.

jurbassteck
17-08-11, 23:49
Bezpieczniki sprawdzone.

jasiek09
17-08-11, 23:50
Nie wpędzajdzie kolegę w koszty, co ma moduł zapłonowy do braku kontrolek na desce. Najpewniejszym tropem wydaje się problem ze stacyjką, posprawdzaj też wszystkie masy na silniku,karoserii.

jurbassteck
18-08-11, 00:27
Masa już sprawdzona :)
Jedyna rzecz jakiej nie sprawdziłem to stacyjka, ale wkrótce się za to zabiorę, jak znajdę chwilę czasu.

jurbassteck
19-08-11, 21:25
No więc.. stacyjka sprawdzona (tzn kostka stacyjki i jej podłączenie), nic nie lata, wszystko ciasno siedzi i nie jest zaśniedziałe.

jurbassteck
21-08-11, 17:32
Rozebrałem dziś kostkę stacyjki i ją wyczyściłem oraz przesmarowałem styki wazeliną techniczną. Na razie działa. Fakt, w środku wyglądała na nieco zmęczoną, ale tragedii nie było.

Manies
24-08-11, 21:43
Miałem podobny problem i powodem była właśnie stacyjka, małe plastikowe cycuszki:D nie stykały dobrze ze soba i rozłączało wszystko co skutkowało wyłaczeniem zaplonu, wazelina poszła i wszystko pieknie bangla do dzis dzień. Jak to mówią nie smarujesz , nie jedziesz ziom :p