PDA

Zobacz pełną wersję : drgania na kierownicy przy większej predkości



pejson
13-08-11, 12:26
Witam, jadąc z predkościa ok 120-130 km( przy większych nic się nie dzieje) występują silne drgania kierownicy, po prostu widac je gołym okiem i mocno czuc na rękach. czym to może byc spowodowane. dodam, że kilka dni temu samochód był w warsztacie i były wymienione klocki hamulcowe i przetoczone tarcze, poza tym mam dziurawy tłumik środkowy, ale nie wiem czy to może miec coś wspólnego z tymi drganiami.

kris-cf
13-08-11, 12:50
Źle wyważone koła

pejson
13-08-11, 12:55
raczej nie, bo miałbym ten problem od wiosny kiedy zminiałem opony, a to pojawiło się dopiero wczoraj

fcek
13-08-11, 13:11
Kolego z mojego doświadczenia wiem, że opona "układa" się na feldze dopiero po jakimś czasie i dlatego warto spróbować wyważyć ją jeszcze raz np. po kilku miesiącach zależy ile kto jeździ. Przynajmniej ja tak robię i za każdym razem jest różnica. Może być tego jeszcze kilka przyczyn jak krzywa felga i ewentualnie źle przetoczone tarcze choć wtedy czułbyś to przy hamowaniu z mniejszych prędkości. Zacznij od opon i felg bo to najmniejsze koszty sprawdzenia tego i nie ma z tym tyle zabawy co z tarczami. Aha i jeszcze jedno poczekaj chwilę i daj nowym klockom ułożyć się do przetoczonych tarcz.

Feniks333
14-08-11, 19:06
Ja miałem tak że drgania też pojawiły się nagle, ale okazało się że na oponie jajo wyskoczyło.

RRa
15-08-11, 10:40
u mnie problem występował przy ~110 kmh. Po wymianie poduszek silnika problem zniknął :rolleyes:

djwafel
15-08-11, 16:22
Tłumik dziurawy nic nie ma wspólnego z drganiami. Może jakiś ciężarek odkleił się. Albo masz zbyt mało bądź dużo powietrza w oponie?

Gozdo
15-08-11, 16:45
jak problem zaczyna sie powyżej 100... to na 100% masz koła nie wyważone:D umnie przy 140-150 tak szarpało ze szkoda gadać.

tyzio
18-08-11, 12:27
u mnie na takie objawy jedynie pomogla wymiana tarcz i klockow. Najlepiej podniesc autko, tak abys mogl poruszac kolami i zobaczyc czy kola obracaja sie plynie, jesli nie i momentami gdzies nastepuje blokada to wtedy to na 100% tarcze, no a jak i tarcze to i klocki:p Pozdro:cool:

wrcsti
18-08-11, 12:32
jakbys miał niewyważone koł ato juz by drgało od ~ 80km/h. Ja ostatnio tez miałem takie drgania a po zmianie powietrza na gaz w oponach drgania sie zminimalizowały. Powietrze przy wysokiej temperaturze sie rozszerza i może nierównomiernie sie rozkładać w oponie.

reaktor
18-08-11, 17:42
po zmianie powietrza na gaz w oponach drgania sie zminimalizowały. .
A nie wpadles na to ze skoro nabijasz opony powietrzem w kostkach to moze powodowac drgania?


. Powietrze przy wysokiej temperaturze sie rozszerza i może nierównomiernie sie rozkładać w oponie.

a to zapewne cytat z arystotelesa

reaktor
18-08-11, 20:39
Eureka!

kwadrat
18-08-11, 21:02
Raczej jest to wina kol ale na 90% nie wywazenia tylko wycentrowania na piascie. Sprawdz pierscienie centrujace jesli masz. Albo podjedz do wulkanizatora niech sprawdzi. Kolo moze byc wywarzone a jak nie bedzie wycentrowane to bedzie bicie wlasnie w granicach 120km/h.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk