PDA

Zobacz pełną wersję : Pomocy! Same problemy! civic 93



ssn
08-04-07, 14:31
Witam!!
Jestem tu pierwszy raz ale moja Hania mnie niestety zmusiła:( Mam Civica '93 1,3 16V na gaźniku. No się dzieje z nią...

Więc po kolei:

1. Gaśnie na wolnych obrotach albo przy wrzucaniu na luz. Myślałem, że to taki regulator wolnych obrotów ale po wymianie niestety nic się nie zmieniło... jakieś pomysły ??

2. Największy ból - jest słaba jak cholera! Ja wiem, że ten silnik to nie jest potwór ale to chyba nie jest normalne, że pod nie za dużą górkę na autostradzie jadę z gazem do podłogi a prędkość spada do 80 km\h ! ! ? ?

3. Jak włączam silnik to przez pierwszą minutę utrzymują się obroty tak ok 2.000 na luzie. No a później spadają i już jest dobrze..

Tak więc bardzo proszę o pomoc bo mnie już trafia... A auto musi jeździć.. i to dużo.

Z góry dzięki,

Łukasz007
08-04-07, 18:26
Widzę że mamy podobny problem. Mam ten sam silniczek i też mi czasem gaśnie na biegu jałowym, ale z reguły po bardzo ostrej jeździe. A co do prędkości maksymalnej..współczuję. Spróbuj wymienić rozrząd w dobrym serwisie. Już był podobny temat. Pozdrawiam

nogood
08-04-07, 20:53
Wszystko było w podobnych tematach; prawda jest taka że nikt Ci konkretnie nie odpowie na pytania - bedziesz musiał po kolei wymieniać/regenerowac:
(kolejnosc w miare zachowana) filtry, przewody, swiece, rorząd, aparat zaplonowy, gaźnik, silnik krokowy, regulacje, pompa paliwa i pewnie coś tam jeszcze.
U mnie jest troche lepiej niz w Twoim przypadku, ale i tak nie wiadomo co... jestem gdzieś miedzy swiecami a regulacją :aloha:

ssn
09-04-07, 11:37
jest jeszcze jedna sprawa. Kiedy przyspieszam to słychać taki dziwny metaliczny dźwięk - przede wszystkim jeśli za wcześnie zmienię bieg lub kiedy przekroczę już optymalne obroty... takie jakby metalowe bulgotanie... może to rzeczywiście coś z rozrządem...

PS: ma ktoś jakieś namiary na DOBREGO i niedrogiego mechanika we Wrocławiu ewentualnie Katowicach ??

Lcfr
09-04-07, 14:50
1. Gaśnie na wolnych obrotach albo przy wrzucaniu na luz. Myślałem, że to taki regulator wolnych obrotów ale po wymianie niestety nic się nie zmieniło... jakieś pomysły ??

2. Największy ból - jest słaba jak cholera! Ja wiem, że ten silnik to nie jest potwór ale to chyba nie jest normalne, że pod nie za dużą górkę na autostradzie jadę z gazem do podłogi a prędkość spada do 80 km\h ! ! ? ?

obie rzeczy mogą miec przyczyne w brudnych filtrach powietrza/paliwa
badz nieustawionych zaworach...




3. Jak włączam silnik to przez pierwszą minutę utrzymują się obroty tak ok 2.000 na luzie. No a później spadają i już jest dobrze..


automat ssania...